• reklamında pastayı yapan kadının "evinizde hiçbişey yoksa dondurulmuş vişne vardır" dediği ürün.
  • sabah sabah durduk yere aklima düşmüş nostaljik yiyecek. bununla ayni dönem olsa gerek minuet bisküvi ve markiz bisküvi vardi (markizi eti cikariyordu). karanlik zamanlardi.
  • kötü nostalji ürünü.
    2000'li yılların başlangıcı ve 90'lı yılların 2000'leri bekleme eziyeti ile mucizevi bir hızlılık ve pratiklik sunarak patlamaya çalışmış ürün veya ürün sistemi ya da pötibör bisküvi.
    jetgiller özentisi.
  • reklamı hiçbir yerde bulunmayan dünyanın en dandik ürünlerinden biri. bildiğin petibörün kocaman hali işte.
  • 4 dakkada pasta yapma seti,başarılı olabilme ihtimali tartışmaya açık.
  • bildiğiniz petibör bisküviyi pasta tabanı yapmışlar 4 dk. diye kakalıyorlar..4dk.filan değil üstelik..yalan...
  • ben bundan yaptım ama tadını hiç bilmiyorum.

ilk çıktığında televizyonda sürekli reklamı dönüyordu. ben de ortaokulda falanım. annem evde yoktu, benimle yaşıt kuzenim ve abimle kalıyorduk evde. evin kızları olarak yemek, temizlik falan biz yapıyorduk kuzenimle. neyse bu reklam o kadar dönüyordu ki canımız çekti gidip aldık marketten.

yirmi seneden fazla olduğu için tam hatırlamıyorum ama üç dört tane yuvarlak bisküvi ve krema falan vardı kutuda. yaptık biz bunu dolaba koyduk akşam yeriz diye. bir yerlere gittik sonra, yazdı denize gitmiş olabiliriz.

evde geldik. bir hevesle dolabı açtık ki boş tabak duruyor. abim gelmiş eve biz çıkınca. dolapta pastayı görünce yemiş sonra tabağı geri bırakmış. hayır, tabak durmasa yapmadık diye kendimizden şüphe edeceğiz ama boş tabak dolabın içinde duruyor.

sonra da hevesimiz kaçtı bir daha almadık aynısından. zaten de güzel değildi ki herhalde kaldırdılar piyasadan.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
  • valla kim ne derse desin reklamını nedense pek bi catchy bulmuştum zamanında. ama şöyle de bi husus var ki ben çabuk çorba yapmaya bile üşenen bir organizma olduğumdan pek bana hitap edememişti zamanında. parla şenol'lu bi reklamdı acaba? hay allah. neden aklımda öyle kalmış ki?. aydınlat beni sözlük!
  • sabah sabah nedendir bilinmez aklıma geldi, böyle bir şey vardı 2000'li yıllar başlarında.

televizyonlarda baya baya reklamını falan yaparlardı, 4 dakikada pasta yapacaksınız diyerek özendirirlerdi.

biz de pastahane pastası gibi olacak diye beklerdik.
  • evde kendimi karantinaya aldığım şu günlerde aklıma gelen çocukluğumun mucize pasta template’i. şimdi olsaydı süper bi pasta yapardım kendime *
hesabın var mı? giriş yap