• gizem, lise yıllarımdan tanıdığım bir kız. alt dönemimdeydi.. ve şimdi olimpiyat madalyası almış tek tanıdığım insan... onun tekerlekli sandalyesi vardı, hergün okula gelirken biz merdivenleri tırmanırken, o rampadan çıkardı..

şimdi bakın ki ben ve arkadaşlarım, yüz metre bile koşamazken, gizem'in olimpyat madalyası var..
  • gizem bilkentte tekerlekli sandalyesi ile o dersten bu derse koştururken ona bakar, bu kız için hayat ne zor olmalı, kolay gelsin ona derdim içimden. çünkü ben zannederdim ki günlük hayatta yapmaya alışık olduğumuz birtakım rutinleri yapamamak onun için çok zor olmalı. tabii ben küçük kafalı insan, bilemedim ki gizem benim gibi küçük düşünen bir insan değil. o büyük düşünen, cesur bir insan. ve işte tam da bu yüzden ben 8 mart günü o ödül törenini bir şekilde canlı izlemeye çalışırken gizem orada olacak ve o ödülü de alacak inşallah. çünkü gizem o tekerlekli sandalyede yaşayan ama benden çok daha az engelli bir kafaya sahip bir küçük dev. yolu açık olsun!
  • yari finalde ve finalde cinli iki sporcuyu eleyerek ulkemize pekin'den altin madalyayi kazandiran gururumuz, basarili milli okcumuz.

bugun yapilan final mucadelesini cinli fu hongzhi'ye karsi kazanmistir. madalyasini rahmetli babasi nejdet girismen'e ithaf etmistir.

1981 doğumlu olan gizem girişmen, ankara tevfik fikret lisesi'ni ve daha sonra bilkent universitesi isletme bolumu'nu 2004 yilinda seref ogrencisi olarak bitirmistir.

ilkokulu bitirdikten sonra gecirdigi kaza sonrasinda omur ilik felclisi olmustur. bugunku basarisindan sonra "evlerinden çıkamayan insanların bir şeyler yapabileceğini kanıtlayabildiysem, görevimi tamamlamış sayılırım" seklindeki ifadesi hicbir engel tanimadiginin ve sadece engelliler icin degil herkes icin harika bir ornek oldugunun gostergesidir.

2008 ingiltere 4. avrupa okçuluk grand prix yarışması olimpik yay arw2 bayanlar fita"da ikincilik, ''2007 çek cumhuriyeti uluslararası okçuluk turnuvası olimpik yay arw2 bayanlar''da birincilik gibi dereceleri bulunmaktadir. sadece 4 senedir okculuk yaptigini da belirtmek gerekir.

bu basarisinda her dakikasinda yaninda olan dunya tatlisi seyhan girismen'in de kizidir.

akademik ve spordaki basarisinin yaninda yetmiyomus gibi bir de cok guzeldir.

(bkz: ustinsan)
  • zerafetiyle, gülüşüyle, azmiyle, hoşgörüsüyle, gücüyle, yaratıcılığıyla, tatlı ailesiyle tanımaktan gurur duyduğum güzeller güzeli. nice altınlar onun olsun, her alanda.

http://en.paralympic.beijing2008.cn/…14600335.shtml
  • pekinde duzenlenen paralimpik olimpiyatlarında okçuluk olimpik yay branşında çinli rakibini yenerek altın madalya kazanmıs olan sporcumuz.

(bkz: helal olsun)
  • kadın gerard döpardiyo gibin fransızca konuşuyo.

edit: başka bildiğim fransız artiz yok. haaa odri tatu var bi de.
  • ben diyordum oysa engelli olduğumuda aile fertlerim inanmıyordu.. aldım gazeteyi, okudum anneme.. bir damla gözyaşı beraberinde titrek bir ses "hakkaten engellinin önde gideniymişsin evladım" dedi.. engel etle bürülmüş kemikte değil.. engel taa o kafatasının içinde.. bu kızın ağzınıda engellesen kollarınıda engellesen gene o engelleri yıkar.. abi çünkü inanmış bir kere..
  • 2012 londra paralimpik olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden, bütün efsanelerin efsane olarak gösterdiği milli okçumuz. laureus dünya spor akademisinin oscarına aday gösterilen, zaten bütün rekorların, madalyaların sahibi sporcumuz.
  • 3 nisan 2008 tarihinde istanbul'dan geçen olimpiyat meşalesini taşıyan, daha önceki birçok turnuvada olduğu gibi 2008 pekin paralimpik olimpiyatlarında da ülkemizi başarıyla temsil eden, yarın sabaha karşı yarı final, öğleye doğru da umarız final, olmazsa 3.'lük - 4.'lük müsabakasında yarışacak olan okçumuz. ben demiştim diyebilmek için değil inandığımız için söylersek; altın madalya alacak olan kızımız, gururumuz.
  • aldığı tarihi başarı türkiyenin diğer spor dallarında, ornegin futbol milli takımının euro 2008'de, aldığı başarılara oranla kat kat daha önemli olan kişi.

türkiye gibi milyonlarca engelli insanına yaşam olanağı sağlamakta çok yetersiz kalan bir ülkeden böyle bir başarı çıkmasının ne kadar önemli olduğu, diğer spor dallarına yatırılan para miktarı düşünüldüğünde rahatça anlaşılabilir.
hesabın var mı? giriş yap