şükela:  tümü | bugün
 • san francisco düskünü neşeli, zarif insan... her zaman amerika'da ilk durağı batı yakasıdır... boston şehrinide sever ama hiç bir şehir bir sf olamaz der durur

  tr'de ekran yüzü olmak ekonomistlik yakışmış ancak onu kesiceğini zannetmiyorum... amerika'da olsa zehir bir hedge fund analyst olurdu carl ıcahn amcamin yanında görüyor olurduk şimdiye. carl ıcahn'in toplam serveti 22 milyar dolara olmuş allah daha çok versin.carl ıcahn

  geçen canlı yayında izliyordum ya dedim bu kız birine benziyor sonradan dank etti bildiğin yahoo ceo'su marissa mayerı ;)) ... marissa'nin yaşına geldiğinde umarım onun kadar başarılı ve parlak bir kariyere sahip olmuş olur.
 • makinalı tüfek gibi konuşan ekonomi programı sarışını. lafı bitince insanın bir oh çekesi geliyor.
 • yahoo'yu hiç edip milyonlarca doları cukkalayıp kaçan marissa mayer'e daha fazla benzetilmemek için saçlarını boyatmıştır. yersen.
 • boyu 1.75-1.80 falan var. tam bir nba yıldızı.
 • tanımam etmem ama takdir ettiğim insandır. sebep? şimdi allah var, güzel kız. bayağı da güzel kız. herhalde bir cast ajansa yazılsa iyi kötü bir reklam filmi, dizi oyuncusu olurdu. kezbanların yüzde doksanının yaptığı gibi... gel gör ki kezbanlık yapmamış hatun, oturmuş, dersini çalışmış, okumuş, ekonomist olmuş. genelde böyle kolay seçenekleri kullanmayıp beynine odaklanarak gelişmeyi seçen insanlara karşı bir saygım ve takdirim var. benzer şekilde takdir ettiim bir kişilik için (bkz: jülide ateş)
  benim takdirimi kazanmak önemli tabi.
 • --- spoiler ---

  kocaeli üniversitesi iktisat fakültesi mezunu. amerika ve yunanistan’da çeşitli şirketlerin finans departmanlarında çalıştı. gedik yatırım holding kaldıraçlı işlemler departmanı’nda ve destek menkul değerler’de görev aldı. sermaye piyasası kurulu’nun yetkilendirmesiyle türev araçlar ve ileri düzey lisanslarına sahip. 2015’de kadrosuna dahil olduğu bloomberg ht araştırma ekibi’nde araştırma uzmanı olarak kariyerine devam ediyor.
  --- spoiler ---
  kaynak
 • güzem yılmaz'la birlikte ekonomi piyasalarına dair bilgiler veren hatunların içinde gördüğüm en hoş hatun.
  risk yönetimini mali bilançolarını temettülerini sevdiğim.
 • iyi bir fondoten kullanan kisi. yuzu puruzsuz gorunuyor.
 • en sevdiği laf "negatif ayrışma"dır.

  her analizinde en az 94 kez kullanır. ama enteresan şekilde kulağa batmıyor.
 • bloomberght de düzenli takip ettiğim, çok da başarılı bulduğum ve başarılarının devamını dilediğim araştırma uzmanı hanımefendi.

  küçük bir nacizane uyarım kendisine, "cephe" kelimesini sıklıkla yanlış şekilde kullanmaktadır. hatta herkesi ve her şeyi cepheleştirmektedir :)

  "... dolar cephesine bakmak gerekise..."
  "... faiz cephesindeki artış..."
  "... analistler cephesinde son durum..."