şükela:  tümü | bugün
  • öyle hayatın anlamıymış, varoluşsal sancılarımızın sebebi gibi klişe sorulardan ziyade sebebini inatla sorgulatan ve merak ettiren olaylardır benim için.

mesela kayıp malezya uçağına ne oldu? gerçekten düştü mü, düştüyse nereye düştü ve neden bulunamıyor? yoksa uzaylılar mı kaçırdı ya da paralel bir evrene mi geçtiler? belki de lost gerçek olmuştur, bilemeyiz.

ya da mersin’deki gizemli kazı? neden halktan bu kadar gizli tutuldu ve muazzam derecede güvenlik önlemleri alındı? neden bu kadar uzun sürdü ve tatmin edici bir açıklama yapılmadı?

ya mısır piramitleri? gerçekten uzaylılar tarafından mı inşa edildi yoksa dönemin uygarlığı tarafından mı yapıldı? şayet uzaylılarsa neden böyle bir yapı yapma gereği duydular, dönem insanları yaptıysa o kıt zamanlarda öyle bir teknolojiye nasıl eriştiler?

son olarak, hepimizin aklındaki o meşhur ortak soru ; uzaylılar gerçekten var mı? varsa neden bizimle iletişime geçmiyorlar? yoksa evrende gerçekten yapayalnız mıyız?

biliyorum ki zihnimizde farklı farklı konular var ama aslında hepimiz aynı soruya sahibiz, evet aynı! hepimizin düşünmek ve sorgulamak için bir sürü “nedenleri” var. umarım bu soruların cevabını hayatın anlamından önce buluruz, yoksa benim yaşamaya dair tüm hevesim gidebilir. düşünsenize soluksuz okuduğunuz kitabın sonunu biliyorsunuz? tek kelime ile k o r k u n ç.

neyse efenim buradan yetkili kişilere seslenmek istiyorum, lütfen sorularımıza bir an önce cevap bulun da dünyadan gözümüz açık gitmeyelim.

(bkz: saadettin teksoy göreve)
  • kara delik ve anti maddedir. bu ikisi cozulsun yeter.
  • üst kattan gecenin bir vakti gelen misket yuvarlanma sesi.

edit: https://onedio.com/…ic-merak-etmis-miydiniz--739839

ya anladık arkadaşlar.. şu linki gönderip durmayın. siz ta ki "onedio"da görüp bunu öğrenene kadar uzuuuuunca yıllar boyunca bu bir gizemdi zaten. çözülmüş olması bu gizemin önceden var olmadığı anlamına gelmiyor.
  • (bkz: cennet-cehennem varlığı)

olmaması durumunda; özellikle ortadoğu rahat bir nefes alacak, huzuru bulacaktır.

ortadoğu'da kalıcı huzur için başka bir yol yok gibi.
  • evren
  • bazen diyorum, keşke öldükten sonra filan, bize bir film izletilse. yapmadığımız o seçimler, vazgeçtiğimiz şeyler ya da kaçırdığımız fırsatlar, bizi nereye götürürdü acaba diye. görsek yani. bir nevi paralel evrende neler yaşadığımızı görsek.

bunların yanında bir de, doğruluğunu asla bilemeyeceğimiz şeylerin yaşandığı anları görsek. o arkadaşınız o çok önemli konuda, gerçekten size anlattığı gibi mi davrandı mesela, yoksa yalan mı söyledi? cidden işe sizin yerinize başkasını mı almaya çalıştılar? falan filan. ama kayıp malezya uçağını ben de merak ediyorum, ya da cinayeti cidden oj'in işleyip işlemediğini.
  • tarsustaki kazı
  • (bkz: adnan oktar)
    tek geçerim.
    mal ortada ama kimsenin adam akıllı bir fikri veya açıklaması yok.