şükela:  tümü | bugün
 • bir youtube kanalı ve facebook sayfası. arkadaşın yüzündeki maske nedeniyle fazla dikkatli izleyemedim. kusura bakmasın .

  https://www.youtube.com/…u1ftnakt8hdwkd3ku_w/videos

  https://www.facebook.com/…nislamgercegi/?fref=nf&ft
 • ilginç.

  bugüne kadar gündeme getirilmemesi şaşırtıcı olan kafir.

  sürekli islam'ı kötülüyor. neden yahudilik ve hristiyanlığı eleştirmiyorsunuz diyenlere "türkiye toplumunun dini islam, budizmi mi eleştirecez?" şeklinde ukala cevablar veriyorlar.

  https://www.youtube.com/…l/uch5fdbjwkaswyapp7nvmugg
 • israil'e gidip öve öve bitiremeyen kafir.
 • türk youtuberların genel özelliklerinin neredeyse tamamına sahip bir arkadaş tarafından kullanılan youtube kanalı. kanaldaki herhangi bir videoyu açtığınızda videonun; gülmeme challenge, börtü böcek yeme, oyun videosu v.b. klişe türk youtuber videolarından biri olduğunu zannetmeniz muhtemel.

  bir düşüncenin çok fazla yayıldığının belirtisi, onun ayağa düşmesidir. bence bu kanal da ateizmin türkiye'de sanılandan daha fazla yayıldığını gösterir.

  edit: imla
 • abonesi az olan bir youtube kanalı. ilginç konulara değiniyor, edip yüksel ile de 3-4 defa tartıştı ama abonesi gerçekten az.
 • içinde yayın yapan ilyas isimli kişinin gerçekten çok ilginç araştırmalar hakkında yayınlar yaptığı kanal.
 • islamın eleştirildiği bir youtube kanalı.

  sanırım kanal sahibi yurtdışında yaşıyor.çünkü türkiye sınırları içinde böyle videolar çekmeye kimsenin götü yemez.

  kanalına en son yüklediği video:

  https://www.youtube.com/…=kxvxbiiec8u&feature=share
 • anadolulu konyalı bir deistin youtube kanalı. önceleri kafir filan diyordum ama şimdi biraz daha iyi anlamaya başladım.

  tanrı inancı var ama islam karşıtı. diğer ateist kanalların aksine evrim, bilim vb. komplike konular üzerinden yürümezler.

  adlarının belirttiği üzere doğrudan islam dininden yola çıkarak islami inancı silme hevesindedirler.

  evrimci ve devrici ateistlerin aksine milliyetçi ve anadolulu kişilerdir ilginç olarak.

  adamın aksanı zaten bildiğin konyaca amk. diğer ilyas diye bir adam var, youtube'dan petra videolarını mutlaka izleyin derim.
 • 19 mart 2017 tarihinde açılan ve islam dini hakkında konuşulmaya cesaret edilemeyen konuları çeşitli kaynaklar eşliğinde sunarak açıklayan ve esas itibariyle bilgi videolarının yer alıp toplanıldığı youtube kanalıdır.
  öte yandan bu kanal, yine aynı kişiler tarafından 2 ay kadar yani 19 ocak 2017 tarihinde açılmış olan ve sadece canlı yayın için kullanılan gig tv youtube kanalının da yedek hesabıdır. "gig tv - ilyas" kanalının ise yorum ve sohbet dışında bu yayınlar ile ilgili aktif bir rolü yoktur.

  moderatörleri ilyas* ve ibrahim* konularına son derece hakimler. yurtdışında, muhtemelen rusya'da ikamet ediyorlar. kutsal kitaplardan hadislere kadar pek çok bilgi içerikli konuyu güvenilirlik derecesini de ispatlamak suretiyle yine araştırmış oldukları kaynaklar eşliğinde sunuyorlar.
  ibrahim, biraz daha sokak ağzı ile konuşuyor. ayrıca mahallenin ağır abisi ve cem yılmaz benzeri ses tonları ile araya sokuşturduğu kikirdemeler eşliğinde konuları anlatıp, peygamber isimleri konusunda fazla saygılı bir üslup takınmıyor.
  ilyas ise bu konuda biraz daha dikkatli, olgun ve sempatik tonlamalar ile olayları aktarma çabası içine giriyor. elbette her ikisinin de kendine has bir sunuş tarzı oluyor ve işin açığı ilk etapta garip gelen bu durum ve anlatımlar bir süre sonra ve yine videoları izledikçe normal gelmeye başlıyor.
  ilyas, ibrahim'e göre konuları biraz daha fazla dağıtıyor. ancak anlatmaya çalıştığı konular elbette saatlere sığacak kadar basit ve kısa değil. kendisi de bunu sürekli vurguluyor zaten. ayrıca uzun uzun konuşmak zorunda kaldığından sürekli kuruyan boğazı için içtiği çaya ev sahipliği yapan devasa büyüklükteki kupası, çaydan her yudum alışında oluşan ve iliklerimize kadar işleyen yutkunma sesleri, taktığı kocaman dış kulaklıkları, arka planda ara sıra coşup havlayan köpeklerin oluşturduğu rahatsızlık için bile "kusura bakmayın" diyecek kadar saygılı oluşu ile en nihayetinde ara sıra gözüktüğü kır saçları ve yaşının hakkını veren o olgun kişiliği neticesinde harmanlanmış sunumları insanı resmen alıp götürüyor.
  ilyas'ın üslup ve sunumlarına alıştıktan sonra ise ibrahim'in yayın veya videolarına geçince işin açığı oluşan görüntü ve sunum alışık olmayan insanda biraz soğuk duş etkisi yaratıyor. ancak ikisinin de kendine has yorum ve tarzları düşünüldüğünde zaten sorun teşkil etmiyor. kanallarında yaptıkları canlı yayın esnasında ve haliyle açık olan canlı sohbet penceresinde küfür ve hakaret eden tiplemeler olduğunda sohbetten uzaklaştırılıyor. sürekli küfür etmeyin diye ikaz edilmesine rağmen laf anlamayan bu tipler yayını takip eden diğer moderatörler tarafından engelleniyor. eğer gözden kaçan olursa ibrahim kendine has jargonu ile o kişilere anladıkları dilden cevabını veriyor. yayın esnasında bağış yapan yardımseverlere ise her yayının sonunda yine ismen teşekkür ediliyor.

  yaptıkları yayın ve videolarında sürekli islam'ı eleştirdikleri, buna karşın diğer din ve inanç sistemleri üzerine hiç konuşmamaları konusunda o kadar fazla eleştiri almış olacaklar ki dün, yani 16 kasım 2018 tarihinde hem abone sayılarının 10.000'i geçmesi, hem de yaptıkları yayın politikaları ile sadece ateizme hizmet ediyorlarmış gibi oluşan yanılgıları ortadan kaldırmak amacıyla "gig tv ve ateizm yanılgısı" adı altında 60 dakikalık bir canlı yayın ve en nihayetinde video yayınlamışlardır.

  sonuç olarak, güzel bir kanal olup takip edilmesi ve izlenilmesi "merak edenler ve sorgulayanlar" için gerçekten faydalı olabilir.