şükela:  tümü | bugün
 • ayşe kulin'in yeni kitabı. everest yayınları'ndan çıkacak. dr.com.tr 11 kasım 2011 cuma gününden itibaren ön sipariş almaya başlayacakmış.

  sanırım arka kapaktan:

  "uzun zamandır çıkmadığı yollarda kaybolanların hikâyesi...

  ayşe kulin yeni romanında aşkın değiştirdiği ve bir daha hiç aynı olmayacak hayatları anlatıyor…

  çağdaş edebiyatımızın en sevilen yazarlarından ayşe kulin, gizli anların yolcusu ile bir kez daha okurlarını şaşırtıcı gerçeklerle yüzleşmeye zorluyor. bu kitap yerleşik ve düzenli hayatlarımızın nasıl da pamuk ipliğine bağlı olduğunu, bir anda yıkılıp gidebileceğini gösteriyor bize... acı bir kaza... bir anda ağızdan kaçan bir söz... ansızın yayınevine gelen bir dosya... birbirine dolanmış eşarplar... bütün bunlar, aykırı bir aşkın başını ve sonunu belirlemeye yeter mi?

  gizli anların yolcusu, pek çoğumuzun anlamakta zorlandığı, yargılamakta ısrar ettiği bir aşkın romanı. ayşe kulin her zamanki ustalığıyla yaklaşmaya korkulan bir konunun üstüne giderek tabuları yıkmayı deniyor.

  bu romanda sadece aşkı değil, toplumun zorladığı hayatları, harcanmış çocuklukları, kendi içindeki sırlarla en yakınlarını yaralayan ailelerin öykülerini soluk kesen bir tempoyla okuyacaksınız."

  not: ayrıca bir grapes of butcher uktesiymiş.

  insanın başına ya meraktan ya taraktan editi: bu kitabı okuyacağım yerde çeviri yapıp tezime katkıda bulunsaydım keşke diye hayıflandım. sen artık ne çıkarırsan çıkar sevgili okur.
 • hızla okunuyor, insan kaptırıyor kendini bu romana. diğer ayşe kulin romanlarındaki osmanlının son ya da cumhuriyetin ilk dönemlerine ait konular/kişiler yok. modern bir yapıt bu. ama sanki bu konular, anlatım ayşe kulin değil de bir inci aral anlatımını getiriyor insanın aklına. yine de güzel yazılmış potansiyel best-seller bir roman. spoiler olmasın diye daha fazla yazmak istemiyorum ama sanki epilog gibi bir bölüm yazılsaydı daha doyurucu biterdi diye düşündüğümü de eklemeliyim.
 • son zamanlarda okudugum en akici kitaplardan biri..battaniye,kahve ikilisine cok guzel eslik ediyor..
 • kitabı sabah 11:00 sularında aldım, daha önce hakkında hiç birşey duymamıştım, ayşe kulin'den tarihe ait olmayan çağdaş bir roman okumak garip olacak diye düşündüm, çok uzun süredir okuduğum en sürükleyici kitap, yemek bile yiyemedim gece 4 civarı bitirdim. gerçekten çok akıcı sade ve etkileyiciydi.
 • altı çizilecek hiç bir sayfası olmayan kitap. kötü mü? yok hayır hiç değil. film tadında akıyor. mesaj kaygısı falan da yok. eşcinsellik anlatılmış falan diye röportajlar okununca insan arıyor tabi bir mesaj falan.

  kısaca adı aylin gibi bir çırpıda okuyabileceğiniz bir kitap.

  okuyanların anlayacağı bir paylaşımla biter bu entry.

  http://www.youtube.com/watch?v=t9h7ob0tply
 • --- spoiler ---

  yayınevindeki iki ortağın diyaloglarında ayşe kulin'in elif şafak'a söylemek istediklerini karakterlerine söylettiğini düşündüren kitap.

  rahatsız eden bir şeyler var bu kitapta. ayşe kulin'in nerede durduğunu ne yapmak istediğini (eşcinsellikle ilgili bir mesaj vermeye mi çalışıyor olumlu yönde yoksa bilinmediğini düşündüğü bir konuyu popülerleştirmeye mi çalışıyor?) tam anlamamakla birlikte kitapta olayların gelişimi karakterlerin hayat hikayesi beni rahatsız etti. bora'nın bir istismar sonucu eşcinsel olması, ilhami'nin bora'yı tanımlarken taşradan gelen zengin olma hırsı bulunan genç kızmış gibi anlatması vs. sanki bora'nın hikayesi travmatik olmasa, bu kadar kırılgan, korunmasız olmasa ilhami aşık olmayacak biz de bu aşkı kabullenmeyecekmişiz gibi. tam toparlayamadım ama yaklaşık olarak böyle şeyler işte.

  --- spoiler ---
 • akıcı, bir çırpıda okunan ayşe kulin romanı.
  ana karakterin gel-gitlerinde heyecanlanmamak elde değil.

  korsan narın "altı çizilecek hiçbir sayfası olmayan kitap" tanımına da katılmakla birlikte, tekin gönenç şiirleri ile tanışmanın mutluluğunu yaşatmıştır.
  bir de filme çekilebilir bir roman gibi geldi bana. en az kitap kadar vurucu olabilir.` :hikayesinden sebep`
 • ayşe kulin, bu kitabında daha da beyaz bir türk.