şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: room) isimli seyredilmemesi eksiklik olacak filmin türkçeye çevrilmiş adı.

ayrıca (bkz: ne alaka)
  • orjinal adı room . harika bir film. mutlaka izlenmeli.
  • filmi dört kez izledim. gerçekten tüylerinizi diken diken eden bir dram hikayesi. zaman zaman kalbinizin en iç noktalarında bir şeyleri uyandırıyor. hayal gücünün genişliğinin ne demek olduğunu kavrıyorsunuz.bir anne ve çocuğun birbirlerine olan bağlılığını en iyi şekilde görüyorsunuz ve küçük bir çocuğun gözünden dünyayla tanışmanın ne demek olduğunu anlıyorsunuz.
    oyunculuk ve senaryo olarak oldukça başarılı. aldığı ödülleri fazlasıyla hak ediyor.
  • zorla bi odaya hapsedilmiş bir kadının dramını anlatan film.
  • bu ara işler biraz sıkıntılı. koşturmaca hep. o, şu, bu derken çok yorulmuştum. doluydum yani biraz.
    pek ağlamam ben. yani böyle 5-10 yılda bir belki. öyle yetiştim lakin bu film bana çok dokundu. ya çok zoruma gitti. biliyorum diyorum kurgu diyorum yine tutamıyorum kendimi. her kim ki bir çocuğun hakkına giriyor kesinlikle affedilmemeli. kesinlikle.
  • odada dogdugu ve baska bir tecrubesi olmadigi icin cocuk acisindan daha az sorunlu bir durum ki sonrasinda bunu daha net goruyorsunuz ama ma acisindan durum oyle degil.
    --- spoiler ---

jack hayata hemen adapte oluyor hatta daha da mutlu oluyor, ama ayni sey annesi icin gecerli degil. roportajda bile tum fedakarligina ragmen neredeyse suclanmasi tam anlamiyla cokmesine sebep oluyor. ikinci bolum cok vasat oldugu icin film javk kactiktan annesine kavustugu sahnede bitirilse cok daha etkili olurdu.

--- spoiler ---
  • ismi room olarak geçen film. çocuğun cinsiyetini belirtmelerine rağmen film boyunca acaba oldum, sonlara doğru akıcılığı yavaşladı bana kalırsa
  • bir tecrit filmi.

--- spoiler ---

orijinal adı room olan film gerçek bir hikayeden esinlenilmiş ve kendileri oscar ödüllü.

film gerilim ve dram üzerine kurulu, özellikle oda'dan kurtulmaya çalıştıkları anlarda gerilimi iliklerinize kadar hissediyorsunuz. ancak filmin ikinci kısmında hikaye kan kaybetmeye başlıyor, bana biraz gereksiz uzatılmış gibi geldi. yine de izlenmesi gereken filmlerden ama ikinci kez izler miyim? sanmam.

anne çocuk ilişkisini, çocuğun gözünden dünyayı, bir annenin çocuğu için neler yapabileceğini görmemizi sağlayan filmlerden olmuş. özellikle annenin sinirlendiği anlarda çığlık atabilmek için kullandığı yöntem güzel bir detaydı. oda jack için anne rahmine de benzetilebilir, belki bu nedenle bu kadar bağlandı oraya ve tekrar görmek istedi çünkü gerçek dünya ondan annesini çalmaya başlamıştı. oda'da ise her ne kadar her şey yalanlar üzerine kurulu olsa da onun için tek ve belki de en önemli gerçek olan annesi vardı.

--- spoiler ---