*

şükela:  tümü | bugün
 • ahlak bekçileri gelmeden önce yazayım.
  önce direkt savcılığa yanında güvendiğin bir avukat (mümkünse feminist bir kadın) ile git.
  siteye mesaj at ve dava açacağını söyle. ve davanı da aç ciddi ciddi.
  pezevenklere yer sağlamanın bedelini ödesin ibneler.
  ondan sonra o bilgim yok diyen ibneye de ayrı bir dava aç.
  çok genişlemeden sadece savcılık ve bir avukat ile yaptıkları şantajları bir taraflarına sokarsın onların.

  korkma. ciddiyim korkma.
  burada gelip sana ahlak dersi verecek ibneler geceleri o sitelerde ezik ezik gezen piçler. kim kime ahlak dersi verecekmiş herkes kendine baksın.
  dediğim gibi çok duyurmadan ve korkmadan savcıya git.

  edit: ülkemizde görme engelli insanlarımız için rehber köpek uygulaması için lütfen destek olalım.
 • bildiğin şerefsizlik.

  3 kişiyi hunharca katletmiş katille bile selfie çektiren polisler var bu ülkede.

  yalnız olma mutlaka avukat bul, gerekirse sana yardımcı olacak birçok avukat var ekşide.

  geçmiş olsun.
 • arkadaşım kimseye ihtiyacın yok direkt git polise. şu anda bu işlerden sıyırmak çok çok zor. kimsenin yanına kalmıyor kolay kolay. direkt git polise. anında evinden alıp nöbetçi mahkemeye çıkarıyorlar. peşinen söyleyeyim yaşanmış şahit olunmuştur.
 • burada mağdur olan kadın istismara uğruyor, kendisine şantaj yapılıyor ama mükemmel muhafazakar geleneklerimizden, adetlerimizden, yobaz toplumdan dolayı bu pisliği yapan yaratıklar yerine haksızlığa uğrayan kadın çaresiz kalıp, korkuyor.

  unutmayalım ki o ezik piçler, polislerin, savcıların, toplumun dinci ahlak yapısının bu tarz konular hakkındaki yobaz uygulamalarından ve düşüncelerinden dolayı bu işlere bulaşabiliyorlar. umarım sorun kadına maddi-manevi hiçbir külfeti olmadan çözülür.

  ayrıca demeden edemeyeceğim, ben böyle toplum yapısını, aile yapısını, kendi özümüz diye savunulan hassasiyetleri, çocuklara tecavüz etmeyi meşrulaştırıp reşit bir kadının istediğiyle ilişkiye girmesini orospuluk olarak değerlendiren ortadoğu zihniyetini sikeyim. bu düşünceler ve bu düşüncelerin destekçisi yobazlar bu toplumdan silinmedikçe bize rahat yok.
 • başa tutturulan edit: duyuru sahibinin profiline ekşi duyuru'da bir göz attım. büyük bir yalan olabilir bu. yalan değilse de eğer -ki bence koca bir yalan- şansını fazla zorlamış. geçmiş olsun.

  gerizekalılıktır. yani yapan büyük şerefsizdir ama her şeyden önce böyle şeyler yapmak ağır mallıktır. ulan eninde sonunda o bok çuvalı beynini tuttukları gibi içeri atacaklar, siciline işlenecek, hayatın mahvolacak. bir insan neden böyle bir gerizekalılık yapabilir ya? böylelerinin toplumdan arındırılması, telef edilmesi gerekiyor. başka yolu yok.

  zamanında bana dava açan, inatçı bir avukat önerebilirim mağdur arkadaşa.

  bahsettiğim avukat hanım sağ olsun talihsiz bir yanlış anlama sonucu sözlükteki bir entrym nedeni ile beni mahkemeye vermişti ve en nihayetinde beraat etmiştim. ama tam aranan bir avukat olduğuna inanıyorum.
 • polise gitme, aman diyeyim. zerre güvenim yok.
  herkesin söylediği gibi kadın derneklerinden yardım isteyip dişli bir avukat ile savcılığa başvurmak gerek. zaten o görüntüleri çeken piç ifadeye çağrılınca yusuf yusuf atar. tehdit eden mahlukat da aynı şekilde.
 • ekşiduyuruda şöyle bi yoruma denk geldim;

  ''sosyal medyadan yayma, polise git yada savcılığa git hemen. arkadaşının ben halledecem lafına da bakma. hallettim der, 2 ay ses seda çıkmaz, sonra hiç olmadık zamanda olmadık yerde belki evlendikten sonra tekrar başka biri maydanoz olur, hayatının, moralinin içine sıçar. o zaman iş işten geçmiş de olur, fotoğrafları çeken elemanın yaptığı da yanına kar kalır.''

  belki evlendikten sonra tekrar başka biri maydanoz olur ne demek ? sen evlendiğin zaman evlilik öncesindeki yaşantını yok mu sayacaksın ? eşine bu konularda ne anlatacaksın ? anladım sen medeni bir insansın ve zaten evleneceğin kişi de medeni bir insan olacağı için bu tarz şeyleri önemsemeyecek. peki fotoğrafların eşin tarafından görülecek olması seni neden rahatsız edecek ? neden bu konuda daha şimdiden bir şeyler yapma gereksinimi duyuyorsun ? ben burada büyük bir çelişki görüyorum.

  ayrıca ilerde böyle bir ifşa durumuna karşı hemen önlemler almak, gerekli yerlere başvurmak ... bunlar neyin çabası eşinizden geçmişte yaptıklarınızı mı gizliyorsunuz ? bunlar bir yerde aldatmaya(kandırma) çıkmıyor mu ? buradaki iki yüzlülükten tek rahatsız olan ben miyim acaba bilemiyorum.

  insan yaptığı şeyi bilinçli olarak yapmalı ve yaptıklarının arkasında durmalı. ''vicdan''ından kaçmak için '' medeniyet''in arkasına sığınmamalı.

  uyarı: burada yazılanlar kişiye yapılmış bir eleştiri kesinlikle değildir. eleştirilen şey tam olarak bu düşünüş biçimidir (mentalite).
 • piyasada bu işi sevabına yapacak avukatlar var.
  lütfen verin avukata görsünler ebelerinin ...
  bilin ki koskocaman bir ekşi ailesi sizinle .
  korkmayın çekinmeyin.
  artık mağdurlarında, zalimler kadar cesur olma zamanıdır.
 • yalan olduğuna inandığım olay. kendisinin ekşi duyuru'daki profilinde başka bir yazı vardı ve benim bir önceki entry'me yaptığım ekleme sayesinde onu anında kaldırdı. yazının içeriğini söylemeyeceğim ama eğer ilgi çekme peşinde olan birisinin zavallı yalanından ibaret değilse bu, şansını gerçekten fazla zorlamış. tekrardan geçmiş olsun. umarım aklını başına toplar bundan sonra bu hanım kızımız.

  kendisine şu şarkıyı armağan etmek istiyorum: https://www.youtube.com/watch?v=xfvt8wzfpju
 • mesajı yazan arkadaşın duyurudaki başka bir paylaşımını silmesi şüphe çekici.
  o mesaj da türkiye standartlarında bir kadının cesaret edip de sorabileceği bir konu değildi çünkü.. sildi.

  tersten düşünürsek; eski sevgilisine böyle bir şey yapmaya niyetlenen ergen bir erkek de olabilir bu mesajı yazan arkadaş. sonuçlarını önceden kestirebilmek için.

  şüpheyi bir kenara bırakarak gerçekten de böyle bir olay yaşandığını varsayarsak emniyete gitmeden önce bazı kadın dernekleri ile iletişime geçmesini tavsiye ederim mağdurenin.
  http://www.sosyalistfeministkolektif.org/
  http://www.kadinhareketidernegi.org.tr/…hp?sayfa=48
  http://ilericikadinlar.org/…list-feminist-kolektif/

  tanım: tek kelimeyle şerefsizliktir ve ağır bir şekilde cezalandırılmayı gerektirir.