şükela:  tümü | bugün
 • james allan (solist/soz yazari), rab allan (gitar), paul donghue (bas) ve caroline mckay (davul) isimlerinden olusan glasgow’lu dortlu. bu grubun daddy’s gone isimli debut single’ni dinledikten sonra, tekrar dinledim ve tekrar, sonrasinda tekrar, tekrar. kisacasi kendimi dinlemekten alamadim. bence yilin en guzel sarkilarindan birisi olmaya aday. insani heyecanlandiriyor boyle yeni isimlerden bu kadar guzel sarkilar duymak. sevgililer gununde it's my own cheating heart that makes me cry single’lari yayinlanacakmis. linklere bakmakta buyuk fayda var derim.
  http://news.bbc.co.uk/…hi/entertainment/7162633.stm
  http://www.glasvegas.net/
  http://www.myspace.com/glasvegas
 • bu kış ismi kadar müziği de aklımda kalıp pek çok hikayemin soundtrack ine imzasını atacak yeni lezzet.
 • moonlight sonata uzerine serpistirilmis "see you in another life, brother" tatlari; yer yer "liar liar, pants on fire". medya balonu diyenler var ama, bir sekilde repeat'e aldiriyor kendisini. it's my own cheating heart that makes me cry cok guzel.
 • ilk duyduğumda vegastones ile karıştırmıştım ama, şarkıları dinledikçe tanıtıyorlar kendilerini. tam bir hit kıvamındaki daddy's gone'ın yanısıra, you are my sunshine'dan parçalar bulunmasına rağmen, aslen bildiğin love is strange üzerine inşa edilmiş nefis flowers and football tops ve tek kelimeyle mest edici fuck you it's over, vokalin yanık sesiyle beraber grubun iyice farklılaşmasını sağlıyor, böylece ileride talk show yaparsak, programımıza çıktıklarında karıştırıp rezil olmayacağız.
 • isimlerini yeni yeni duyurmaya başlayan iskoçya'lı indie-rock grubu'dur kendileri. debut albümleri snowflake fell ismini taşır. albümde her anlamda çok etkileyici şarkılar mevcut. solist james allan'ın melankolik-protest ses tonu da şarkılara ayrı bir dinlenebilirlik katmakta. sözlerin kuvveti ve solistin sesinin mükemmele yakın olması hasebiyle grubu bu müzik türünün(post punk-indie rock karışımı) öncülerinden olan interpol'e benzetiyorum. albümü dinleme şansı bulanların da farketmiş olacağı gibi şarkılar son derece melankolik, bir o kadar da agresif bir hava taşıyor. ayrıldığınız sevgilinize göndermek isteyeceğiniz, ya da ona söylemek isteyeceğiniz sözlerle dolu bir şarkı barındırıyor içinde ki o şarkı tadından yenmez niteliktedir(bkz: fuck you it's over). bu güzel sözler ve tınılarla dolu şarkıların benim için en önemli tarafı ise progressive rock'ın hiçbir öğesinin kullanılmamış olmasıdır. bu son derece takdir ettiğim bir durumdur. zaten indie rock'ın bana göre en önemli özelliği de durağanlıktan kaçınıyor olmasıdır. bu güzel albümün devamının gelmesi diliyoruz.
 • debut albümlerinde çıkardıkları ses konusunda sonuna kadar ada müziğinin güzelliklerini yansıtırken, şarkılarının sözlerinin ilerleyen albümlerde insanı oturduğu yere mıhlayan, derinlik olarak daha agresif bir çizgiye çıkmasını umut ediyorum iskoç bebelerinin. bir de sanırım kendilerinin elinden nme tuttu, mtv değil. o yüzden kuzey amerika'da henüz o kadar tanınmışlıkları yok.
 • (bkz: glasvegazzzzz...)

  allah kimseyi canlı performanslarına mahkum etmesin, bu yaz kendilerini ön grup olarak izlemek zorunda kaldım, ömrümden çaldılar.
 • tracklisti:

  1. flowers & football tops – 6:57
  2. geraldine – 3:45
  3. it's my own cheating heart that makes me cry – 4:25
  4. lonesome swan – 2:43
  5. go square go – 3:27
  6. polmont on my mind – 3:52
  7. daddy's gone – 4:24
  8. stabbed – 2:22
  9. s.a.d. light – 4:01
  10. ice cream van – 5:56

  ve kapağı: http://upload.wikimedia.org/…lasvegas_eponymous.jpg

  olan güzel albüm.
 • travis'in be my baby şarkısına da hoş bir cover yapmış olan grup. lakin şarkıyı orjinali kadar çekici kılabildiklerini söylemek zor.
hesabın var mı? giriş yap