• albümü mavi toz ormanda 2018'in en iyileri arasına girmiş.
  • seni kimler aldı coverı ile an itibariyle beni darmadağın etmekte olan grup.
  • yeni çalışması bir tsm klasiği, elbette yorumu ve düzenlemesi ile yine çok özgün olmuş.

kimseye etmem şikayet'i bir de kendisinden dinleyin.

glasxs - kimseye etmem şikayet
  • her mecrada "london based" kısmını mutlaka söyleyen şarkıcı.

anladık ablacım sen o türklerden değilsin ahsahs..

london based ama tüm şarkıları yapan ekip hala türk. farzet kadıköydeyiz yani.

neyse medium'da bir yazı yazmış

yazı çok da yanlış değil, müzisyen demek instagramda falan follower sayısına bağlı olarak kıdemi/ücreti her şeyi belirlenen kişi demek malesef.

yanlış hatırlamıyorsam kocası londrada üniversitede hoca.

melis de işte takılıyor bi takım müzikal aktiviteler podcast editing vs. ama sosyal medya üretkenliğini falan çok mu baltalıyordur, valla pek sanmıyorum.

özetle diyeceğim şu ki - evet instagram sosyal medya vs bunlar fazlasıyla müziğin önüne geçen şeyler.

ama sürekli üreten, konser yapan, müziği başarı kazanan sanatçı için bunu paylaşmak etmek öyle dert bir şey değil. ben bu "sosyal medya çok fena abi yeağ" tavrının, ürettiklerini yaptıklarını paylaşma konusunda sıkıntısı olan üreticilerden gelmeye meyilli olmasının tesadüfi olmadığını düşünüyorum.

mesela teoman'ın instagrama bakıyorum, konser duyurusu, konser videosu, arada stüdyodan kesitler. adam çalışıyor işte. bir şeyler olup biterken paylaşmakla alakalı bir sıkıntı yok ki. 30 sn ya sürer ya sürmez. kimsenin "yok abi bize konser videosu atma kahve içerken reels yap" dediği yok.

paylaşacak ilginç bir şey olup bitmiyorsa, paylaştıkların da ilginç olmadığı için ilgi görmüyorsa burada problem sosyal medya değil bence.
  • yemen türküsü öyle güçlü, güzel bir türkü ki her formda güzelliğini gösteriyor. bu arkadaşların da yaptığı versiyonu öyle aman aman bi şey değil ama işte türkü kendisini ortaya koyuyor.
  • cok iyi muzik yapiyorlar.

ama kizil sacli vokal ablaya soyluyorum, her videoda, her youtube uploadinda senin gorunmene gerek yok yahu. bak vega'nin nasil gorundugunu senelerce bilmedik, bilmeden sevdik. hayaletler diye muthis bi sarki yapmissiniz ama klip fecaat. birak klibin dansini da baskasi etsin.
  • şöyle bir güzelliğe imza atmış...

https://www.youtube.com/watch?v=to86wum581u
  • kendisinden bir kaç parça seçmesi istenmiş. kendisi de pek güzel şarkılar seçmiş. tık
  • londra merkezli de olsa türk olan müzik grubu. söz (dizi)sinde yemen türküsü yorumlarının çalması ile beraber, birkaç gün önce mavi toz ormanda albümlerini çıkarmıştır.

kendilerini ilk duyduğumda konser mekanı "glass" olarak tanıtmıştı, bu da böyle bir anımdır.

editleme: glass grubun ilk adıymış zaten. adaş gruplarla karıştırılmaması için sonradan bir harf daha eklemişler.
hesabın var mı? giriş yap