şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cia olarak da bilinen certified internal auditor unvanını kazanmak için gerekli 4 aşamalı sınavı kazanmak için her adayın yolunun bir şekilde geçmesi gereken en kapsamlı hazırlık kitaplarının yayıncısı olan firmanın adı.
 • sadece cia alanında değil cpa, cma sınavlarına hazırlık yayınlarına ek olarak, havacılık alanında da çeşitli sertifika sınavlarına (private pilot license , commercial pilot license , vs.) hazırlık setleri ve online kursları mevcut olan firma.

  http://www.gleim.com/
 • şubat 2014'den itibaren türkiye'de cma ve cia setleri https://online.cmaturk.net/ sitesinde online olarak satılmaya başlayan şirket. bir günde teslim ediyorlar ve kargo ücretsiz. abd'den sipariş edince yüksek kargo masrafı ve gümrükte takılma riskinden dolayı türkiye'den almak daha cazip gibi..
 • kitaplarını amerika'dan satın alınca elektronik kopyasını websitesinden anında indirebilirsiniz. illa ücretsiz olarak gönderilen basılı kitapları almak isterseniz, gümrüğe kapılma ihtimali ne yazık ki yüksektir, zira ücretsiz olarak belirtilen kitaplar sigortalı gönderildiği için 75 $'lık sınırın üzerinde bir değer ile beyan edilerek gönderilmektedir. cmaturk ile gleim'in web sitesi arasında fiyat / performans yapılarak konu değerlendirilmelidir, yanılmıyorsam arada 500 tl'ye yakın bir fark bulunmaktadır. gleim'in kitaplarını almaya karar verirseniz dönem dönem yapılan indirimleri takip ederek %15'e kadar indirimle kitapları tedarik etme şansınız olmaktadır.

  cma testi için ek kaynaklar; wiley ve hocks tarafından hazırlanmakta ve satılmaktadır. karşılaştırma yapan bir sürü web sitesi vardır. bunları okuduktan sonra değerlendirme yapmakta fayda vardır.
 • gleim''in abd'deki internet sitesinden kitapların indirildiği bilgisi tam doğru değil. eğer gleim online ürününü yalnızca abd değil nereden alırsanız alın, her oturum (session) sonunda, o bölümün özetini (knowledge transfer outline) pdf olarak indirebilirsiniz ama bu kitabın tam elektronik versiyonu değildir, sadece konu özetidir. bu özetlerde, kitaplardaki konu sonu açıklamalı soru çözümleri ve problem tipi sorular (essay) yoktur.

  örnek olarak, sadece gleim soru bankası alırsanız (cia veya cma) size bu özet pdf dosyalar sağlanmayacaktır. kitapları almanın en pratik, hızlı ve düşük maliyetli yolu gleim türkiye'den,
  (https://online.cmaturk.net/ adresinden) sipariş etmektir. kitapların abd den kargo bedeli yaklaşık 80 usd dir ve bu tutar da faturaya yansıyacağı için, yurtdışından bunları almanız durumunda mutlaka gümrük işlemine tabi olacaktır. üstelik setlerin fiyatı türkiye'de abd den daha pahalı değil. cma veya cıa sınavına bireysel hazırlık için en doğru seçenek, soru bankası, gleim online ve kitapları birlikte almak. ama yine de en iyisi, gleim türkiye'yi (212) 355 8962'den arayıp bilgi almak en sağlıklı yol olur.
 • çok pahalı kitaplar satan firma. cma ve cia hazırlık kitaplarının ucuz yollusunu 2. elini falan gören, duyan, bilen varsa beri gelsin.
 • online eğitim seti tide tarafından türkçe diline çevrilmiştir. cia sınavına hazırlık için başucu rehberi. soru çeşidi görmek istiyorum diyorsanız mutlaka edinmeniz gerekli. ayrıca soru şıklarınınhepsinin açıklaması mevcut neden yanlış yaptığınızı daha iyi anlayabiliyorsunuz.