şükela:  tümü | bugün
 • bir single malt viski markası.

  http://www.glengrant.com/
 • singapur(bkz: changi) havaalaninda alabileceginiz en ucuz single malt viskisidir. fiyati 57 sgd dir.
 • italya'da marketlerde, 5 yıllık single malt olarak karşıma çıkan ilginç viski.

  glen grant 5 yıllık single malt'ı, f/p olarak çok kaliteli buldum.
  5 yıllık bir single malt için oldukça olgun ve lezzetli.
  fiyatı ise sadece 12.5 uero.

  lezzet olarak,40 euro değerinde olan glenlivet master/founder distillery ve glenfiddch 12 ye sert rakiptir.
 • bu gece bir nas olan the major’s reserve serisini yudumladığım viski markası.

  markanın en genç serisi olarak adlandırılan bu sunumu fiyat olarak single maltlar arasında ucuza sayılabilecek bir seviyeye yakın ve kalite olarak çok beklenileni veremese de fiyat baz alındığında yeterli kalitede diyebilirim.

  blend viski içmek yerine ya da single malt viskilere yumuşak geçiş yapmak isteyenlere önerilebilecek markalardan birisi olabilir. hele şu kavurucu yaz gecelerine alternatif bir alkollü içecek olarak da söylenebilir. ben viskiyi sek seviyorum ancak bu marka bana göre buz kaldıracak tarzda, tabii abartmadan ve fazla sulandırmadan. zira zaten yumuşak ve kolay içimli bir viski iken fazla sulandırmaya gerek yok. hatta buzdolabında soğutularak ve soğutulmuş bardak kullanarak da denenebilir. (bu deneysel davranışı da viski için normalde pek tasvip etmiyorum belki bourbonlarda olabilir, tabii sonuçta zevk meselesi denemekten zarar gelmez.)

  tadıma geçersek;

  şişeyi açtığımda maalesef biraz hayal kırıklığı yaşadım çünkü single maltlardan alışkın olduğum mantar tıpa kapak yerine çevir kapak kullanılmış. bu da kalite beklentisini düşürüyor.

  koku şişede de belirtildiği gibi yoğun elma kokusu ile başlıyor, ayrıca belirtilen vanilyayı çok zor aldım, hatta okumasam belki tanımlayamayabilirdim kokuyu. bunun yerine limon kokusu daha yoğun geldi. elma kokusu da, şu biraz yumuşak saman gibi dediğimiz tarzda sarıya kaçan yeşilimsi elmaların kokusu gibi. fena değil değişik bir aroması var.

  damakta da biraz alkol basın başlıyor ardından yine elmanın ve limonun asitli tadı ile devam ediyor, yine şişesinde kuruyemiş özellikle fındık denilmiş ama onu da tadımda hissedemedim maalesef.

  bitiş çok çok kısa ve bu sebeple kolayca ve hızla içiliyor. viski de pek sevmediğim bir özellik zira benim için viski özümseyerek her damlasını hissederek ve çok ağır ağır içilen bir içecek. bu konuda dikkatli olmak gerek su gibi içiliyor ama sonuçta bu yüksek alkollü bir içki unutmamak gerek.
  bitiş kısa olduğu için lezzetler de parlayıp kayboluyor yine elma ve kuru malt burukluğu fena değil ama lezzetine varamadan diğer yuduma geçmek zorunda kalıyoruz.

  özetle bütçe yeterli değil ya da başka alternatif yoksa içilir ama ilk 10 viski listesine belki sondan girecek bir sunum olmuş marka adına. eminim diğer ürünleri daha başarılıdır onları da deneyip tadımlamak gerek.

  slainte

  diğer viski yorumları için : (bkz: #60703155)

  edit:harf
 • speyside türü single malt.

  whiskey bible tarafından 2016 yılı single malt of the year seçilmiş, 10 yıllık türünü denedim.

  içimi rahat, fiyatına göre gayet lezzetlidir.
 • fiyat performans olarak en başarılı bulduğum single malt viski
 • rothes chronicles cask haven sürümünü ilk defa denediğim single malt. fiyat biraz yüksekti ama içimi çok rahat, tam yaz sıcağında içmelik.