şükela:  tümü | bugün
  • bir speyside bölgesi viskisi.

kokusunda speyside bölgesinin çiceksi aramosıyla birlikte vanilya ve karemel notaları bulunur,

damakta baharatlıdır ve hafif bir viski olduğu anlaşılır,

bitimi ise speyside bölgesinin meyvemsi tatları mevcuttur.

speyside bölgesinin en çok viski üreten damıtımevinin en ucuz viskilerinden bir tanesidir. tavsiye ederim
  • viskiler arasinda severek tukettigim sahane markanin 12 yillik olani.

12 yillik olani ozellikle beni benden alir.
    daha eski yillari illaki viskiden anlayanlara daha cok hitap ediyordur, fakat ben huzuru 12'de buldum.

ve an itibariyle agzimin icinde bayram havasi yasatandir.
  • single malt viskiye yeni baslayanlar icin guzel bir alistirma viskisi. zaman icerisinde baska tatlara dogru yol aldiktan sonra donup icmeye calisip icemeyeceginiz bir ickidir kendisi.
    lezzet patlamasi olarak ilerleyen donemlerde macallan 12 years triple cask, aberlour 12 years ya da scotch olmamasina ragmen bushmills 10 years single malt siddetle onerilir.
    ve altin vurusu benim gibi lagavulin 16 years ile yapar ve baska bir sey icemez hale gelebilirsiniz.
  • harika bir 12 yıllık single malt viski.

viski içmeye yeni başladığım ve viski kültürüne yeni merak saldığım zamanlarda tanıştığım, ilk içtiğimde beni mest eden, içimi rahat olan kaliteli bir şaheser.

açtıktan sonra zor olabilir sabretmek ama biraz bekletmek tadının daha iyi olmasına neden olduğu görüşündeyim. biraz havalanınca daha iyi bir tada sahip oldu. 15 yıllık olanı ise ayrı bir leziz.

single malt viski sevenler kaçırmasın.
  • 12 yıllık diye satılan single malt viski. ancak şişedeki viski, 12 yıl bekletilen fıçılardan doldurulmaz. üretici fıçı icerisinde belirli bir oranda 12 yıllık viski olduğunu taahhüt eder. fıçıdaki viski azaldıkça üzerine yenisinden ilave eder.

oda sıcaklığında, buzsuz ve bardağa bir iki damla su eklenerek içilmelidir.
  • single malt viski dediğinde lagavulin 1, glenfiddich 12 2 numaradır gözümde.
  • meyve notaları baskın, dengeli, içimi kolay, bitişi orta uzunlukta ve hafif yakıcı.

tam bir single malt klasiği ve sanki tüm single maltların bir özeti gibi.