şükela:  tümü | bugün
 • al pacino, kevin spacey, jack lemmon gibi aktörlerle katmanlanmış bir david mamet filmi.. emlak pazarlamacılarının çevrelediği minimal bir ticaret ortamında, epik bir 'loser'lık hikayesi.. entrika mentrika.. bolca elbette..
 • alec baldwin filmin başında şöyle bi görünür, bol küfürlü bi konuşma yapar, histi duyguydu sahibi olanları yerin dibine batırır, sonra çıkar gider
 • türkiye'de amerikalılar olarak biliniyor. kanal 7 ise emlakçılar ismiyle yayınlamayı tercih etti.
 • gerek kadrosu itibariyle, gerekse de bu kadronun çıkardığı oyun itibariyle dikkate ve takdire şayan bir film olmayı becerir. filmde diyalog ve hatta 2+1 cinsinden "trialog"lar çok seyrek biçimde sekteye uğrar, ve o sahnelerde de yağmurun şıpır şıpır gürültüsü yine beyninizi ve kulağınızı meşgul eder. upset durumda, ağız dolusu fucklar savurarak birbirleriyle dialog halinde kalabilen adamların destanıdır. bir not olarak da, filmde bir tek dişi görme şansı edinilememiştir.
 • zamaninda alkazar'da bobinleri yanlis sirayla gosterilmisligi olan film.
 • hayvan film. neredeyse tamamı aynı ofiste çekilmiş olmasına rağmen, tek bir saniyesinde bile sıkmayan, tamamen oyunculuk üzerine kurulu 100 dakikalık ziyafet.
 • david mametin 1984 yilinda drama dalinda pulitzer odulu almis oynudur.
  filmde disi* oyuncu vardir, ama konusmamaktadir.
  http://www.imdb.com/title/tt0104348/ den cast ve trivia kisimlarina bakilabilir.
 • satışçıların iş hayatları üzerine kurulu paso fuck, fuck you vb. sözlerin havada uçuştuğu; insanların ne kadar sıkıştırılabileceği ve bunun onları neler yapmaya zorlayacağı üzerine 1992 yapımı bir film. tüm film diyaloglar üzerine kurulu; olaylar ikinci planda kalıyor. adamlar satış yapmaya çalışırlarken bana afakanlar bastı o derece boğucu, "köşeye sıkıştırılmış kedi" atmosferi yansıtılmış. özellikle alec baldwin blake rolünde çalışanlara öyle bir pislik muamelesi yapıyor ki.

  örneğin:
  "blake: what's the problem, pal?
  dave moss: you -
  [correcting him]
  dave moss: moss. you're such a hero, you're so rich, how come you're coming down here wasting your time with such a bunch of bums?
  blake: you see this watch? you see this watch?
  dave moss: yeah.
  blake: that watch costs more than you car. i made $970,000 last year. how much you make? you see pal, that's who i am, and you're nothing. nice guy? i don't give a shit. good father? fuck you! go home and play with your kids. you wanna work here - close! you think this is abuse? you think this is abuse, you cocksucker? you can't take this, how can you take the abuse you get on a sit? you don't like it, leave. "
  kaynak: http://www.imdb.com/title/tt0104348/quotes

  bütün oyuncular özellikle shelly levine rolündeki jack lemmon dehşet bir oyunculuk sergilemiş.

  ayrıca ek bilgi olarak film boyunca fuck kelimesi 138 kere, shit kelimesi de 50 kere söyleniyormuş. kaynak: http://www.imdb.com/title/tt0104348/trivia
 • bir boka benzemeyen ismi yüzünden hakettiği popülariteye erişememiş, sürükleyici diyaloglar, efsane repliklerle dolu, 12 angry men tadında süper bir film. aynı isimli oyundan uyarlandığı için filmin ismini değiştirmemişler. bu aralar business channel'da oynuyor.

  jack lemmon, al pacino, ed harris, kevin spacey, hepsi döktürmüşler. ben böyle oyunculuk görmedim arkadaş. hepsi yüzsüz yavşak satış elemanlarını canlandırıyorlar. film boyunca birbirlerinin resmen ağzına sıçıyorlar. fuck'lar, cunt'lar havalarda uçuşuyor. ekmek kavgası uğruna, insanların birbirini nasıl acımasızca sikebileceğini gösteriyor (bu entry de film gibi küfürlü oldu). filmin özeti şu diyalog:

  --- spoiler ---

  - my daughter???
  - fuuck youu!!!

  --- spoiler ---

  al pacino'nun filmdeki repliklerini kullanarak telefon şakaları yapmışlar:

  (bkz: al pacino telefon şakaları)

  şaka amaçlı verilmiş ama filmi hatırlamak için replikler şurdan dinlenebilir:

  http://www.ebaumsworld.com/pacino3.html
 • kufurlu retorige(?) guzel ornekler iceren, jack lemmon'ın degerini gozumuze sokan film.