şükela:  tümü | bugün
 • filmin oyuncu kadrosu o denli iyidir ki kimi oyuncular cekimleri olmadigi gunlerde bile sirf digerleri nasil oynuyor diye seyretmek icin sete gelirlermis.
 • türkiye'de amerikalılar olarak biliniyor. kanal 7 ise emlakçılar ismiyle yayınlamayı tercih etti.
 • al pacino, kevin spacey, jack lemmon gibi aktörlerle katmanlanmış bir david mamet filmi.. emlak pazarlamacılarının çevrelediği minimal bir ticaret ortamında, epik bir 'loser'lık hikayesi.. entrika mentrika.. bolca elbette..
 • glengarry glen ross (hatırladığım kadarıyla) bitişik telefon kulübelerinde konuşan jack lemmon ve ed harris'le açılır. bir iki dakika içinde bara geçene kadar onlara kevin spacey, al pacino ve jonathan pryce katılır. çok sakin bir açılıştır. ama bu beş canavar aktörü bu kadar kısa sürede görmek insanı ardinal manyağı yapar.
 • tam bir oyunculuk show'u, her gün izlense sıkıntı yaratmayacak güzellikte film.

  --- spoiler ---

  al pacino'nun kevin spacey'e giydirdiği sahnedeki oyunculuklar muhteşem.

  - you are here to help us, not to fuck us up!

  son dakikalarda al pacino'nun jack lemmon'la olanlardan habersiz konuşması, jack lemmon'un bir şey çaktırmamaya çalışır gibi gülerek dinlemesi unutulmaz. jack lemmon'ın olduğu her sahne şahaneydi, filmin büyük bölümünü sırtlamış götürmüş.

  --- spoiler ---
 • bu filmde jack lemmon'ın performansı, filmdeki rolüyle oscar'a aday olan al pacino'ya havada on kere takla attırır.
 • diyaloglar ve oyuncu kalitesinin sağlamlığı için bile izlenmesi gereken, ünlü oyun yazarı david mamet'in elinden çıkmış, güzel film. filmdeki en kalite performans tek bir kişiden gelmeyip, herkesin yardırmış olması da filmi akıcı hale getirmiştir fakat yine de birini söylemem gerekirse alec baldwin derim, resmen az zamanda çok ve büyük işler yaptı.

  ayrıca bu film al pacino'ya olan saygımın katlanmasını da sağlamıştır. kevin spacey bu filmde al pacino sayesinde oynamıştır. pacino, spacey'i yönetmene bizzat kendisi önermiştir. spacey'nin bu film sayesinde önü açılmıştır. bunu da al pacino'ya borçludur.
 • bir boka benzemeyen ismi yüzünden hakettiği popülariteye erişememiş, sürükleyici diyaloglar, efsane repliklerle dolu, 12 angry men tadında süper bir film. aynı isimli oyundan uyarlandığı için filmin ismini değiştirmemişler. bu aralar business channel'da oynuyor.

  jack lemmon, al pacino, ed harris, kevin spacey, hepsi döktürmüşler. ben böyle oyunculuk görmedim arkadaş. hepsi yüzsüz yavşak satış elemanlarını canlandırıyorlar. film boyunca birbirlerinin resmen ağzına sıçıyorlar. fuck'lar, cunt'lar havalarda uçuşuyor. ekmek kavgası uğruna, insanların birbirini nasıl acımasızca sikebileceğini gösteriyor (bu entry de film gibi küfürlü oldu). filmin özeti şu diyalog:

  --- spoiler ---

  - my daughter???
  - fuuck youu!!!

  --- spoiler ---

  al pacino'nun filmdeki repliklerini kullanarak telefon şakaları yapmışlar:

  (bkz: al pacino telefon şakaları)

  şaka amaçlı verilmiş ama filmi hatırlamak için replikler şurdan dinlenebilir:

  http://www.ebaumsworld.com/pacino3.html
 • yüz kere seyretsem de sıkılmayacağım, bildiğim bütün savaş ya da spor filmlerinden daha "erkek" filmi olan nefis olay.
 • söz konusu enfes filmin en unutulmaz sahnelerinden biri, alec baldwin'in canlandırdığı piç karakterin looser satıcılara yaptığı konuşmadır. aşağıdaki linkten bu sahneyi ve alec baldwin in sinema tarihinde yerini alan tek sahnelik baba performansını izleyebilirsiniz.
  `http://youtube.com/…rohlths9qy&mode=related&search=`

  bunların yanında, son derece sert bir filmdir. sertliği , sadece filmde bolca kullanılan 'fuck' kelimesinden ya da karakterlerin birbirleriyle girdiği ağız dalaşlarından değil de, david mamet in amerikan rüyasını, iş yaşamını alıp itin götüne sokan güçlü metninden kaynaklanır.