şükela:  tümü | bugün
 • amerikalı yazar, avukat ve köşe yazarı.

  "...teröristlere elimizdeki bütün silahlarla saldırırsak, hepsini öldürürsek terörü bitireceğimizi sanıyoruz. halbuki yaptığımız şey tam tersi bir etki yapıyor ve amerika'dan nefret edenlerin sayısını artırıyor...", "...bush yönetimiyle obama yönetiminin birkaç küçük ayrıntı dışında çok fazla değişiklik getirmediğini düşünüyorum" demiş. ilginç.

  http://www.democracynow.org/2009/12/31/glenn
 • amerikalı köşe yazarı, yamulmuyorsam da anayasa hukukçusu. hem terbiyesini bozup basitleşmemeyi, hem de çattır çattır lafı gediğine koyup, karşısındaki carlak neocon/cumhuriyetçi dallamalara ayar vermeyi aynı anda nasıl becerebildiğini çözemediğim aziz insan.

  yolda görsem "abi ben seni çok seviyorum" diye boynuna atlayasım var ayrıca.
 • surda oslo saldirilarindan hemen sonra "teror uzmani" yaratiklarinin hemen nasil elde hic bir veri olmadan el-kaide baglantilari kurduklarini, islam ve teror uzerine ahkam kestiklerini; gozaltina alinan beyaz hristiyan bir norvec'li cikinca teror ve terorist kelimelerinin analizden sessizce nasil dustugunu, onun yerine bizim medyada da sik kullanilan "asiri sagci" kelimesinin aldigini bir guzel anlatmis ifsa etmis ki, agzina saglik.

  http://www.salon.com/…lenn_greenwald/2011/07/23/nyt

  ozellikle new york times'in yaptigi haberde, siddet eylemine girisenin musluman olmadigi anlasilinca "bu bir teror saldirisi olmasa da, el kaide'nin yontemleri insanlarin nasil kanina giriyor, insanlar onlari taklit ediyorlar" minvalli analizlerinin ipligini cok pis pazara cikarmis.

  basitce greenwald sunu soruyor aslinda: new york times ve liberal matbaa arkadaslari "bu bir teror saldirisi olmasa da" derken aklillarindaki teror tanimi tamamen saldiriyi "kimin" yaptigi uzerinden mi sekilleniyor?

  kara kafali muslumanin yaptigi siddet eylemine teror denir diye tanimlayip uluslararasi hukuka gecirin bari de tam olsun artik...(suraya kafaniza gore bir kufur ekleyin bir zahmet, yormayin beni).
 • norvec'deki saldirilarda musluman parmagi olmadigini anlayinca o ana kadar kestigi teror ahkamini kesip, saldirgani yalniz, kendinde olmayan, deli bir asiri sagci olarak tartisan amerikan basininin ipligini pazara bir de amy goodman'la democracy now'da yaptigi 15 dakikalik roportajda cikarmis cengaver.

  surdan izlenebiliyor:

  http://www.democracynow.org/…rway_attacks_expose_us
 • what might cause another 9/11? diye sahane bir yazi daha yazmis. soyle kucuk bir alinti: "there’s a reason they decided to attack the u.s. as opposed to, say, peru, or south africa, or finland, or brazil, or japan, or portugal, or china. it isn’t because the terrorists put the names of all the countries into a hat and — bad luck for us — randomly picked out the piece of paper that said “the united states.”
  yazinin tamami icin soyle buyrun: http://www.salon.com/…_cause_another_911/singleton/
 • bill keller'la cok iyi bir yaziya imza atmislar:

  is glenn greenwald the future of news?
 • modern zamanların halk kahramanı, zeka ve doğruculuk dışında başka bir silahı olmadan dünyanın en güçlü insanlarının pervasızlığına karşı isyan eden bir cengaver. ozanlar hakkında destanlar yazsa yeridir.
 • abd’nin ortadoğu diktatörlerine desteğini ve filistinlilerin maruz kaldıkları acıları dile getirmekle beraber üne kavuşması edward snowden vakasıyla olmuştur.

  liberal geçinen msnbc'ye nsa ve patriot act konusunda verdiği ayar için link1
  liberal geçinen bill maher'e amerikan emperyalizmi, israil ve islamist fundamentalizm konusunda verdiği ayar için link2
  cnn'e wikileaks konusunda verdiği ayar için link3

  edit: (bkz: antiemperyalist amerikan düşünürleri/@easygoing)