şükela:  tümü | bugün
 • ks. global location number.

  tipki gtin veya ean gibi bir gs1 standardi; dünya üzerindeki bir yerin unique olarak tespit edilebilmesi icin kullanilan bir numara. gtin, ean gibi standartlar ürünü tanimlarken, gln fiziksel lokasyonlari tanimlar (sirket adresi, depo yeri, faturalarin kontrol edildigi muhasebe odasi vs gibi).

  gln 13 karakterden olusur; ilk 7 karakter sirket taniticisi ve sonraki 5 karakter lokasyon referansiyken, son karakter kontrol basamagidir. peki bu bilgi gercek hayatta ne isime yarayacak diyorsan, sirketler elektronik veri transferi* yaptiklari muhataplarini gln sayesinde ayirt edebilirler (siparisi kim göndermis, nereye sevk edilecek, fatura kime gidecek vs gibi).

  https://www.gs1.org/1/glnrules/en/rules
 • gln kodu her eczaneye verilen 13 rakamdan oluşan uluslararası yer numarasıdır.

  başka nerelerde kullanılır bilmem ama her eczanenin muhakkak bir gln numarası vardır.

  hatta tedbul.com.tr gibi eczacılar arası alışveriş platformları da üyelik aşamasında bu gln numarasını isterler ve kullanıcıların eczacı olduğunu doğrularlar.
 • uluslararası satış yapan taze gıda sektöründeki şirketlerin de alması gereken kod. kaynak
 • rusya'ya yapacağım ihracatta rusya'nın bana yeni dayattığı sistem. merak ettiğim gln numarası almak için gtin ya da ean oluşturmam da gerekecek mi.. olum bizim işte her ürünün kendine ait benzersiz bir adı var ya.. kalıp lan bu.. hepsi birbirine benzese de özellikle yurt dışı müşterileri kendi stok kodlarının kalıp adına eklenmesini istiyor haliyle her kalıp farklı bir ürün oluyor ve ayrı bir kod istiyor..

  ağzına sıçayım ayı..

hesabın var mı? giriş yap