şükela:  tümü | bugün soru sor
18 entry daha
  • - terbiyesizlerrrrrrrrrrrrrrrrrrr, saygısızlarrrrrrrrr
    + ne var teyze, ne bağırıyorsun
    - silkelemeyin o pis nevresimlerinizi camdan, evin içi toz toprak oldu
    + teyzecim o iş bildiğin gibi değil. global ısınmayla mücadele ediyoruz biz

(uçan terlik efekti)
  • teknik açıdan yapılabilirliğini bilemiyorum. bilimsel yaklaşımın nasıl olduğunu, kaç bilimadamınca kabul gördüğünü de bilemiyorum. ne kadar şu anda yararlı olacak gibi gözükse de, bana "abi doğanın dengesini yeterince bozamadık toz basarsak tam olacak" durumu gibi geliyor.

kardeşim bi müdahale etmeyin lan! gelin arabaları kullanmayı bırakalım, gereksiz, lüks tüketime yönelik fabrikaları kapatalım, yenilenebilir enerjilere dönelim. anına koydunuz lan dünyanın!!!
  • güneş balçıkla sıvanmaz diyerek karşı çıktığım önermedir efendim... onun yerine zarar vermeyi kesip doğal dengenin kendini bulmasını neden düşünmüyoruz diye de eklemek istiyorum ayrıca
  • insan irkinin gelismislik seviyesindeki ilk mihenk tasi. insanligin bu gezegene tamamiyle hukmedebilecegini gosteren projedir. bir sonraki asama iklim kontrolu olacaktir.
  • anadolu dan bir turku ile canlanmi$ fikirdir:

toz basma is olur
    havalarda naz olur
    gündüz gelme gece gel
    hava sogur ki$ olur,
    hop ninnayi ninnayi
    gel oynayi oynayi

toz basma kayarsin
    atmosferin mina koyarsin
    kicin dondugu zaman
    günlerini sayarsin
    hop ninnayi ninnayi
    gel oynayi oynayi
  • dunyayi kurtaran adamda zaten kullanilmi$ fikirdir, az bir farkla tabi. dunya toz bulutu haline geliyordu orda.*
    insan beyin gucu ve iradesiyle olan fikri nasanin aciklamasini bekliyoruz heyecanla.

"insan beyin gucu ve iradesiyle birlestirilmis bir tabakayla karsi koymaya basladilar. insan beyin molekullerinin sikistirilmasiyla olusturulan bir tabaka dunyayi koruyordu. dunya her saldiri karsisinda toz bulutu haline gelmekte onundeki koruyucu kalkanin arkasina siginmaktaydi. bu kalkani delecek tek guc insan beyni ve iradesi ile yaratilacak bir silahti ama gercekte galakside bulunan dunya dusmanlari silahlari ne kadar guclu olursa olsun beyinleri yoktu. "

(bkz: dunyayi kurtaran adam)
4 entry daha