şükela:  tümü | bugün
 • command and conquer generals'daki kotuler. cin ve amerika bunlari ki$ ki$lamaya calisiyor. amerika'ya atom bombasi atmaya calismak gibi bir eylemleri olmus ve bomba atlantik uzerinde patlamis, texas kadar buyuk bir alani etkilemis okyanus ustunde.

  ayrica cin'de beijing'i ve forbidden palace'i filan havaya ucurmalari ile biliniyorlar.

  hic hava uniteleri yok. tamamen gerilla taktikleri kullaniyorlar. eski rus teknolojisi kullaniyorlar. hava savunma sistemleri eski de olsa cok iyi yine de. sagi solu patlatmak ile ilgileniyorlar. tam anlamiyla bir devlet degiller.
 • onemli olaylari arasinda anthrax da mevcut. hatta 5 star general olunca anthrax bomb kullanabiliyorsunuz.

  herhalde oyunun oynamasi en zevkli birimi bunlar.
 • bir de bir angry moblari vardir ki... ak47 upgrade'ini yaparsiniz, a$mi$ olurlar. "ak47s to everyone!" diye arap aksani ile bagirirlar, oldururler gulmekten.

  diger uniteler de saldirirken "infidels!" diye bagirirlar.

  bir de normal uniteler oldukleri zaman "allaaaah" tarzi birsey diyorlar, daha da kopariyorlar insani.

  ucuz, upucuz teknoloji kullandiklari halde inanilmaz ucuza hayvani bir ordu yapabiliyorsunuz. bir de oldurdugunuz her unite uzerinden para aliyorsunuz rutbeniz arttikca, daha da bir guzel oluyor hani.

  rebels ile bina bile ele gecirebiliyorsunuz. scorpion tanklariniza rpg upgrade'i yapabiliyor, hatta attiklari toplara anthrax yukleyebiliyorsunuz.

  tamamen amele gucune dayanan gla'da ameleler, "don't hurt me, i'm hungry, why not give peace a chance?" filan diyorlar, zavalli warcraft peonlarini hatirlatiyorlar.
 • en onemli unitesi olarak muhtemelen marauder gosterilebilir.

  (bkz: marauder/#2338648)
 • "i'm just a peasant".

  budur.
 • elektriğe gerek duymazlar. superweaponları gayet etkili olan scud stormdur. bir platformdan birçok scud un fırlatılması suretiyle gerçekleşen hadise kanımca abdnin particle uplink cannonundan daha etkilidir. tankları zayıftır bu yüzden rakibin tankları** karşısında pek tutunamazlar. piyade* öldürme konusunda çok başarılılardır***tanklar karşısındaki zaaflarını hijacker ve jarmen kell ile nispeten telafi etmişlerdir. angry mob ise kesinlikle anlatılmaz yaşanır.
 • bu ordu generals tasarımcılarının bir kaç kez black hawk down izlemiş olduklarının kanıtıdır.

  eğer filmi izledikten sonra gla'i seçip oyuna başlarsanız emin olun kendinizi filmin içinde hissediyorsunuz. hele angry mob'ların davranışları aynı filmde betimlendiği gibi.

  mümkünse gla'i seçtikten sonra oyunun müziklerini kapatıp arka planda hans zimmer - black hawk down soundtracklerini dinleyin, bıkmadan aylarca aynı zevki alabilirsiniz bu şekilde.
 • ok ok i will work repliğini aklıma kazımış c&c generals birimi
 • buggyler ile çin'e kesin çözüm sağlayabileceğiniz generals birimi.
 • electronic arts'ın müslümanlara ilham kaynağı olabilecek yapılanması. gla filistin'de olsa bunlar yaşanır mıydı?