şükela:  tümü | bugün
  • global miles banka ve havayolu şirketlerinden bağımsız olan, uçtukça ve harcadıkça mil kazandıran ilk mil programıdır.

şimdilik yurtiçinde tüm tarifeli uçuşlardan mil kazanılıyor.
  • ne zaman, nereye , hangi havayolu şirketiyle uçtuğunuz bilgilerini ve pnr kodunu girerek uçuşunuzu işlediğiniz ve böylece mil kazandığınız uygulamadır.

farklı firmaları birleştirse de sadece yurtiçi uçuşlar işlenebiliyor. milleri harcarken yurtdışı bileti de alabilirsiniz. hangi uçuş sınıfı olursa olsun 250 mil veriyor. ha onu da direkt vermiyor. bilgileri girerseniz kontrol edildikten sonra 100 mil verilebilir. eğer uçağa binmeden uygulamaya girip uçağın kalktığı şehirden check in yaptıysanız 175 mil. indikten sonra da check-in yaparsanız işte o zaman 250 mil kazanmış oluyorsunuz.

ben kazandığım miller ile kıbrıs ercan havalimanından atatürk havalimanına uçtum. vergi ödemedim ve 3750 gibi düşük bir mil ile (biletin kendisi 350 lira civarındaydı o sırada) uçuşu gerçekleştirdim.

eğer indirip kullanmak istiyorsanız yeşillendirirseniz numaranıza referans kodu vereceğim. sanırım ikimiz de bonus mil kazanıyoruz öylece.