şükela:  tümü | bugün
  • turkcell tarafından kap'a yapılan açıklama ile %25'inin 3.82 - 4.46 fiyat aralığından halka arz edileceği duyurulan kule hizmet ve işletmecilik şirketidir.

türkiye'deki 5 bin kulesine ilave olarak ukrayna ve belarus'ta da kuleleri bulunmaktadır. yurtiçi ve yurtdışındaki kule ağıyla, uzun sevenler için anlamlı bi yatırım olabilir.
  • sektördeki boşluğu iyi gören turkcell'in 2006 yılında %100 kendi iştiraki olarak kurulan türkiye’deki ilk kule şirketi olmuştur. toplam kule varlıkları bakımından türkiye'nin 1. avrupa’nın ise 5. büyük kule altyapı sağlayıcısıdır. kule hizmetlerinden kastedilen, gsm ve sabit hat operatörleri, tv ve radyo kanalları, gözlem ve raporlama istasyonları, servis sağlayıcıları gibi kuleler daha dogrusu direklerin inşaasıdır. kuleler kurulduktan sonra ise bunların bakım onarımlarını da yapan saha ekipleri vardır ve türkiye'de sahada bulunan ekipleri arasındaki en uzak mesafe 90 km'den azdır.

bugün haberlerde gördüğüme göre halka arzedilecekmiş fakat bazı nedenlerle ertelenmiş. global tower’ın halka arzındaki fiyat aralığı 3.8 tl – 4.5 tl olarak belirlenmiş ki bu rakamla şirketin toplam piyasa değeri yaklaşık 1.5 milyar tl ediyor. inanılır gibi değil. bildiğin direk diken 10 yıllık bir şirket nasıl bu kadar eder anlayamıyorum.
  • işin mevzuat kısmını bilmiyorum ama bu geri çekilme hiç aklıma yatmadı. spk gibi astığım astık, kestiğim kestik takılan bir kurum bu işe nasıl müsaade etti bilemiyorum.

bir dünya tantana yapıp halka açılacağını açıklayan, üstelik bunu yaparken "global riskler, darbeler vs. bizi yıldıramaz. bakın hala ne kadar cesuruz. herkes bizi örnek alsın bla bla bla ..." diye açıklama yapacaksın, milletten para toplayacaksın, sonra da çooook önceden belli olan abd seçimleri ve fed faizlerini bahane edip vazgeçeceksin öyle mi? sikerler öyle işi.

şunu adam gibi; "olması gerekenden çok daha yüksek fiyattan talep toplamaya çalıştık, yerli yatırımcı yer gibi oldu ama yabancılar yüzümüze bile bakmadı. hisseler elimizde kalınca da vazgeçtik" desenize.

ibneler.

edit: imla
  • söylentilere göre halka arzının ertelenmesinin nedeninin, geçenlerde olan siber saldırılar yüzünden yeterli talep gel(e)memesi olduğu iddia edilen şirket.

global tower resmi sitesi: