şükela:  tümü | bugün
 • 2015 yılında barcelona'da kurulan, deliveroo gibi, kullanıcıların kurye hizmetleri vermesini sağlayan uygulama. uygun çalışma vizeniz ve bisikletiniz (veya motorsikletiniz) varsa üye oluyorsunuz, karşılığında yiyecek-içecek, süpermarket, eczane vb. yerlere verilen siparişlere talip olup, dağıtımını yapıp sipariş başına ücretinizi alıyorsunuz.

  3 yıl içerisinde ispanya'nın çeşitli şehirleri ile birlikte, fransa, italya, portekiz, şili, peru ve arjantin'de de faaliyet göstermeye başlamış.
 • türkiye'ye halleniyorlar sanırım.
 • türkiye ofislerini açtıklarını gördüğüm şirket.
 • ispanya'da çok iyi çalışan bir sistem %30 komisyon ile çalışıyorlar. aslına bakarsanız ülkemizde de tutulur gibi geliyor.

  şöyle bir şey var yalnız, edirne & eskişehir (öğrenci şehri olması sebebiyle) saat gece 11, dışarda kar var tipi var, allah o siparişi götürene yardım etsin.
 • glovo türkiye'ye gelmiş niye haber vermiyorsunuz. dün buldum, mis gibi siparişimi verdim, 25 dk'da geldi. yol boyunca siparişinizi takip de edebiliyorsunuz çiçek gibi.
  ben en çok yemek için kullanacağım ama başka şeyler de sipariş edebiliyormuşuz.
 • türkiye'de hizmete girmiş olan kurye hizmetidir, yemeksepetinin tahtını sallamaktadır. 172rt7n(büyük harflerle) promosyon kodunu kullanarak siparişinizde 15 tl indirim sağlayabilirsiniz.
 • sonunda türkiye'ye de giriş yapmış uygulama. henüz kısıtlı bir kapsama alanına sahip olsa da kısa zaman içinde etkisini artıracağına inancım tam. sipariş takip sistemiyle kullanıcısına güven vermekte; siparişimi verip evime kadar nerede diye takip edebiliyorum, kafam rahat ediyor.
 • ülkemize girmiş olan uygulama. bir anda her şeye saldırmışlar yalnız, restorandan tut market alışverişine oradan kurye hizmetine her şeyi yapıyorlar. bakalım altından kalkabilecekler mi?
 • bir nevi getir ama restoranlar da var. ayrıca getir gibi deposu yok, sadece olan işletmelerin ürünlerini kendi kuryesiyle kullanıcıya ulaştırıyor. aşağıdaki bağlantıdan indirip promosyon koduyla 12 tl'lik indirim alabilirsiniz.

  https://glovoapp.com/tr/

  167n1yx
 • bugün denemek için kullandım, promosyon kodları da vardı küçük bir ilaveyle sipariş verdim. sonradan iki kez ücret çektiğini gördüm. teslimat yaptıktan sonra kdv ve taşıma ücretini tekrar çekmiş. ilettim dönen yok. yaklaşık toplam siparişin %30'una denk geliyor, her seferinde yaparlarsa amacından uzaklaşır, ekonomik olmaz. ayrıca aldığın ücreti tekrar almak da açıklanamaz bir faturalama şekli. heralde 1 aya dönerler.

  istanbul'da beşiktaş, maslak dışında servis vermiyorlar. bu kafayla türkiye'ye yayılmaları 50 sene sürer. istanbul gibi bir markete girerken en azından şehrin bu tip hizmetlere yatkın olan, öğrencilerinin ağırlıklı bulunduğu, şirket merkezlerinin bulunduğu yerleri de kapsamadan yola çıkılmamalı, mesela bakırköy-maltepe arasındaki bölge başlangıç olabilir. birçok insan uygulamayı kurup sonra silecek sonra tonla para yakıp promosyon kodu verip tekrar kazanmaya çalışacaklar, külliyen zarar.

  ayrıca müşteri hizmetleri arayüzü de yarı türkçe yarı ispanyolca

  yeterli altyapıyı kurmadan genişlemeye çalıştıkları izlenimi veriyorlar, tipik akdeniz firması

  edit: şikayetimi 2 günde çözdük, iade aldım. takip etmek ve derdinizi açık anlatmak şart, diğer türlü yüzeysel cevaplar geliyor. gelen cevapları toplayınca temel sorunu anladım, bu konuyu aydınlatan bir açıklama sitenin bilgi sayfalarında yok. zaman zaman kullanıcılar benzeri sorunu yaşayabilir. özeti şu;
  sipariş verirken onayladığınız ücret ile kuryeden teslim alırken onaylayacağınız ücretin tutmadığı durumlar oluyor. aradaki fark %30'u geçmediği sürece siparişi veren bu farkı baştan kabul etmiş oluyor, teslimat aşamasında ücret farkı gerekçe gösterilerek iptal yapılamıyor. gerekçe şu, glovo uygulaması üzerinden seçilen ürünlerin fiyatlarını satıcı değiştirirse glovo göremiyor, anlık güncelleme yapılmıyor. o yüzden ödeme işlemi sipariş esnasında değil teslimat esnasında karttan çekiliyor. bende de bu tip bir gariplik oldu. avrupa'da ürünlere sık zam olmadığı için bu detay öngörülmedi muhtemelen. iade karta yapılıyor. ben kartımdan yine keyfi ücret çekilir düşüncesiyle kart bilgilerimi silmiştim, iade hesabıma yapıldı.