şükela:  tümü | bugün
 • özellikle büyük ırk (alman kurdu, kangal, rot, cane corso vb.) besleyenlerin hakkinda bilgi sahibi olmasi gereken besin maddesi. kalça displazisinden mağdur olan köpekler için hayati önem taşır. yavruluk döneminde teşhis edilirse günlük rutin uygulamayla yavrunun sağlıklı gelişimi sağlanır.
 • (bkz: glucosamine)
 • 22 yaşımda başlayan ön diz kapağı ağrılarım nedeniyle geçen hafta doktorumun prp yöntemi ile birlikte koruyucu ve güçlendirici olarak verdiği osteoflex isimli hapın içinde bulunan, kıkırdak dokusunun bütünlüğünü korumaya yardımcı doğal bir ürün.
 • incinme, spor yaralanmaları, osteoartrit gibi eklem rahatsızlıklarında oluşan hasarı onarıcı özelliğiyle eklemleri destekler. suyu bağ dokuya çekerek hidrate eder ve kompresif kuvvetlere karşı tampon görev görür.
 • plasebo ya kıyasla etkin olduğu gösterilememiş modern aktar fasilitesi.
 • yakın zamanda ortaya çıkan şiddetli diz ağrım için doktorun verdiği, ağırlıklı olarak eklem ağrılarında ve kireçlenmede kullanılan, karides ve istiridye gibi kabuklu deniz canlılarından elde edilmiş amino şeker olan besin takviyesi. eklem yapılarının çevresinde bulunur ve eklemleri koruyucu bir görev üstlenirken aynı zamanda da eklem çevresindeki dokuların oluşmasını sağlar.

  ilaç olmamasına rağmen yine de sadece doktor tavsiyesi ile alınması tavsiye edilir. vücutta kıkırdak yapısının güçlenmesinde, tırnak, deri, kemik, göz, tendon bağlarının oluşturulmasında etkin rol oynamaktadır.

  eksikliği için önlem alınmadığı takdirde eklemlerde güç kaybına ve çeşitli hastalıklara sebebiyet verir. eksikliği genellikle yaş ilerledikçe ortaya çıkar ve kadınlarda (kemik yapılarının daha güçsüz olması dolayısıyla) erkeklere oranla daha fazla ortaya çıkar.

  edit: shifte telli uyarısıyla amino şeker enzimi, amino şeker olarak düzeltildi.
 • —-canan karatay mode on—-

  bunu kullanmak yerine (bkz: ayak paça) iç daha faydalı.

  —-canan karatay mode off—-
 • karides ve yengeçlerin kabuklarından çıkarılan takviye ürünü, şeker. osteoartrit tedavisindeki olumlu etkisi henüz reddedilemez derecede kanıtlanmış değil, tartışılıyor. "yan etkisi olmadığına göre niye denenmesin" diyerek kullanılır. fakat şeker hastalarında komplikasyon yaratma olasılığı var; yine de gözüktüğü kadarıyla bu komplikasyon direkt meydana gelmiyor, sadece bazı şeker ilaçlarıyla etkileşimi var. yani, diyabet varsa bir doktora sormak en iyisi.