şükela:  tümü | bugün
  • glutensiz beslenmenin çölyaklıların mecburiyetinin dışında da tüketilebileceğini göstermiş lezzette ürün yapan firma. hastaları tenzil ediyorum, eş durumundan trende uyacağım glutensiz besleneceğim demeyip gerçekten faydaları için tüketmek isteyen ama lezzetsiz kartonla beslenmeyi kabul edemeyecekler artık glutensiz ada sayesinde vücudunu arındırabilirler. marketlerde bisküvi kurabiyelerinin dışında donuk mantı ve lahmacun gibi ürünleri de var. ayrıca bunların bir de maltepe sahilde tamamen glutensiz restoranları varmış, henüz gitmek nasip olmadı. siparişe özel üretim de yapıyorlar. ben tepsi ile baklava vs. almak gibi bir şans da var.

https://shop.glutensizada.com/
  • ne kadar güzel yaparsa yapsın, glutensiz unun iğrenç tadından dolayı yaptıkları iyi olamayacak firma.
  • restoranlarında glutensiz tuzlu kurabiyelerini denedim. gayet lezzetlilerdi, hep yediklerimizden hiç bir farkı yok. onun dışında glutensiz mantı, pizza, dürüm, pasta, tatlı kurabiye gibi bir sürü seçenekleri var. maltepe sahilde diyetini bozmamak isteyenler için güzel bir seçenek.
  • tuzlu, tatlı kurabiyelerini ve sonunda hamburger ekmeklerini denediğim ama halk ekmek kadar başarılı olamayan firma. kurabiyeler yedikten sonra ağızda yapış yapış şekerli bir tat bırakıyor, ekmekse bir arada duramıyor. halk ekmeğin ekmekleri en azından formu bozmuyor.

glutensiz beslenmek zorunda olanlar olarak belki de ekmekten, kurabiyeden, tuzlu çubuktan makarnadan vazgeçmemiz gerek. belli ki bu iş glutensiz un karışımlarıyla yürümüyor. yürüse de kimbilir nasıl kimyasallar alıyoruz. ya karabuğday unuyla krebe devam, ya da bilemiyorum adnan gerçekten bilemiyorum.