şükela:  tümü | bugün
 • bunun ve türevlerinin de, bunu icat edenin de, insanları da böcekler gibi değersiz görüp hastalık ve ölümümüze sebep olanlarının hepsinin de allah bin türlü belasını versin. adam gibi tarım yapılsaydı, 1 kilo değil 200gr domates yeseydik ama hiç değilse gerçekten domates yemiş olsaydık, zehir değil... dedirten kimyasallar grubundan bir madde..
 • http://healthimpactnews.com/…o-have-autism-by-2025/
  gelecek karanlık görünüyor hakikaten.
 • (bkz: #57830630)
 • yabani ot ve börtü böceği uzaklaştıran (öldüren) kansorejen kimyasal.
  tarım bakanlığı batının lafını bize forward ederek bir tehlikesi bulunmadığını beyan etti. haliyle memleketimizin ziraatinde yasal olarak kullanılıyor.
  bununla ilgili yapılmış bir çok çalışma var. belirli bir dozun üzerine çıktığında deneklerin kanser olmasına sebep oluyor. düşük dozda tutulduğunda ise bir şey gözlenmiyor. fakat bu bir şey olmaması uzun vadede olmayacak veya başka bir şeyi tetiklemeyecek anlamına gelmiyor. dolayısıyla aksi ıspatlanana kadar yasaklanması gereken bir maddedir.
 • (bkz: bayer'in monsanto'yu 66 milyar dolara satın alması)

  monsanto tarafından üretilen bu kimyasal, dondurmalarda (özellikle ben&jerry's), müsli ve corn flakes'lerde, birada, balda ve içme suyunda bulunuyor. tarlalardan heryere bulaşmış durumda anlayacağınız.
 • insan bindiği dalı keser mi?
  keşke olay nasreddin hoca fıkrası olsaydı ve bizde gülüp geçseydik. ancak maalesef durum vahim. evet dalı kesiyor, hem de öyle güzel kesiyor ki uyaran kişi kabahatli oluyor.
  bu maddenin ve bu maddeyi ihtiva eden meşhur zehir roundup'un zararlarını karşılaştığım çiftçilere ne kadar anlatırsam anlatayım sakalım olmadığı için dinletemedim. kahve köşelerinde oturup okey oynayacağına, tarlasına gidip iki çapa yapsa yabancı otları masum şekilde baskılardı. ama o ne yapmayı tercih ediyor, kesin çözüm: ne var ne yoksa öldürmek! doğadaki tüm canlıları, kendisini de öldürdüğünü fark etmiyor.
  "toprak elden gideyeah" bile desem etkisi olmayacak, göz göre göre gidiyor oysa. kanser olmayı bile dert etmiyor, çocuklarını, torunlarını umursamıyor. çocuklarına bıraktığı miras ise: verimsiz zehir dolu bir tarla.
  yazık oluyor anadolu'nun verimli topraklarına.
 • amerika'da bir bahçıvan bu maddeden hasta olduğu sebebiyle 289 milyon dolar tazminatı aldı.

  gel gör ki bisküvi kraker her bokun içinde var.

  https://www.cbsnews.com/…00-10aab6a&linkid=55575519

  https://dailyhealthpost.com/glyphosate-food/
 • 3 yıl sonra fransa'da kullanımı tümüyle yasaklanacak olan.
 • geniş spektrumlu herbisit.

  alzeihmer, parkinson gibi nörodejeneratif hastalıklara, obezite, infertilite ve kanser gelişimine neden olur.