şükela:  tümü | bugün
  • kendisi budur:

http://www.german-maestro-shop.de/…objectid=6149483

german maestro adli alman ureticinin monitor amacli hem studyo hem de mobil hayatta kullanilmasi uzerine tasarlamis oldugu over ear, kapali dizaynli 'harika' kulaklik.

kendisine sahibim, sanirim hayatimda harcadigim en en en guzel 164 euro idi kendisi. ses karakteristigi, neutraldir. yani her sey kayit anina en yakin derecede kulaginiza gelir. dinlediginiz kayitta ne varsa en temiz sekilde duyarsiniz. her hangi bir tona yuklenmez, hepsini en temiz ve birbirinden ayri bir sekilde duyarsiniz.

kendisini monitor amacli olmayan ama daha cok eglenme amacli olan kulakliklara ile kiyasladigimizda olay su sekilde ozetlenebilir. mesela audio technica m50. rock/elektronik icin guzel bir secimdir basslari genel monitor kulakliklarindan daha temiz ve yuksektir. boom boom diye duyarsaniz. basshead modunda bokunu cikarmaz tadinda birakir. simdi bunlarla muzik dinlemek eglencelidir cunku coca cola icmek gibi. gmp 8.35d ise daha sadedir. uzerinde bir oynama yapmaz muzigin. oldugu gibi size iletir. coca cola dan ziyade kendisi su gibi gorev gorur. umarim anlatabilmisimdir.

dusuk impedance i ile amp'ye ihtiyac duymadan tum portable cihazlarda sorun cikarmadan calisir.

ayrica bildigin kiyamet gununden sag cikabilecek bir uretim kalitesi vardir. hani uzerine bassan kirilmayan cinsten. inanmayan internetten arastirabilir.

muzik yapan insanlar icin super bir tercihtir. ozellikle dj'ler cok sever kendisini. german maestro'nun youtube sayfasinda da dj'in birinin incelemesi roportaji falan var, meraklisina bakmasini oneririm. muzik yapmasa bile dinleyicilerin de gonlunu calmistir bu kulaklik. temiz ve uzerinde oynanmamis sesi en saf haliyle bize ilettigi icin ve bunu yaparken de hic zorlanmadigi icin.

rahat bir kulakliktir kendisi. bana gore, orta derecede basinc uygular kulaklariniza. ne cok kuvvetli ne de cok hafif. parcalanamaz kirilamaz oldugunu belirtmistim onceden, tekrar soylemek istiyorum. cunku portable olarak kullanacak insanlar icin onemli. bildigin at cantaya falan 2 tane ansiklopedinin arasina koy bana misin demez. almanlar kirilabilecek her yeri hayvan gibi korumus uzerine asit falan dokmek lazim sanirim bozmak icin. ses izolasyonu sinifinda ortalamanin uzerindedir. ses sizdirmasi ise oldukca basarilidir. kutuphanede otobuste falan insanlar tip tip bakmaz size.

sonuc olarak, muzik severim diyen ya da muzik yapan ve alabilecek gucu olan herkese siddetle oneririm. zaten oyle cok pahali degil kendisi bilen bilir 1500 euroya da kulaklik var isin bokunu cikarirsan.

kristal sadeliginde ses verdigi icin her turlu muzik turunde sikintisizca kullanirsiniz. elektronikden jazz muzige rock/metalden operaya kadar rakip tanimayan bir kulaklik.

kendi goruslerim disinda head-fi.org'da da guzel incelemeler mevcut. meraklisina oneririm.
  • http://www.trustedreviews.com/…e-and-verdict_page-2

kulakliklar aleminin rammstein'idir kendisi.

"the rammstein of the headphone world: german, pretty hardcore, and an acquired taste"
  • kendisiyle olan mutlu birlikteligimiz devam etmektedir.

tur farketmeksizin ne tarzda muzik dinlersem dinleyim performansi ya kusursuz, ya kusursuza yakin sonucta.

muzik seven herkese siddetle oneririm. ses karakteristigi neutraldir, basshead iseniz geciniz bunu. bass var yok degil, cok temiz yumruk gibi bass var, ama diger enstrumanlari golgelemiyor.

bugun biraz klasik muzik takildim kendisiyle, ki kulakliklar icin genelde en zor testlerdendir nice babayigit kulakliklar sicip batirmistir burada. ve kulagimin verdigi sonuc su: eger 500 euro civarinda open back ve ozellikle klasik muzik icin tavsiye edilen bir kulakliginiz ve onu destekleyecek dogru bir amp kombonuz yok ise, bu alman canavarlarin yanina yaklasabilecek baska bir kulaklik yok.

tek kelime ile kusursuz bir fiyat / performans canavari. fiyat / performans canavari denince oyle cok ucuz ama parasini cikariyor degil, kendisi 160 euro civarinda ama verdigi ses kalitesi 500 euronun uzerinde. amp'ye ihtiyac duymaz ama baglarsan da guzelce tepki verir. rahattir. genre master'dir ayrica. hayvan gibi dayaniklidir. bir closed back olarak soundstage i en iyisi degilse bile en iyiye baya bir yakin. cok genis diyemem ama rakiplerinden fersah fersah otede.

lan olm niye benim disimda kimse bilmiyor su kulakliklari alsaniza lan. hadi normal bir kulakliga 15 liradan fazla vermeyi gunah sayanlari gectim de, muzik zevki olan muzik kulagi olan, muzik dinlemeye asik olan onca insan var biliyorum. bir sennheiser icin sozlukte onu bunu siken insanlar nereye gitti, alin tartismalarinizi sonlandiriyorum: german maestro.

bu sozleri yazan kisinin kullandigi ya da denedigi kulaklik sayisi goreceli olarak baya bir coktur, sen ne biliyon yarram diye gelmeyin kalbinizi kirarim.
  • butun dunya alman'in dassagini yesin sozunu destekleyen/kanitlayan bir baska alman uretimi muhendislik harikasi.
  • bloody serenade sonuna kadar haklıdır. zamanında 1 ay boyunca internetteki bir sürü forumu deli gibi araştırıp sonunda, bloody serenade'in tavsiyesiyle, ekstradan 1 hafta da bu modeli araştırmış ve almaya karar vermiştim hala seve seve kullanırım kulaklığı. kendisine de teşekkürü borç bilirim.
  • hala kullanıyorum. hala deneyen arkadaşlarım şaşkına dönüyor.

7 yıl oldu, sadece bu sene kablosunu ve pad’ini değiştirdim, toplamda 100 liraya mal ettim ve pad’ler orjinalinden de iyi oldu.

bloody serenade’e teşekkür etmek iatiyorum ama ya öldü ya da hesap değiştirdi arkadaş.