şükela:  tümü | bugün
 • paranormal olayların meraklısına hitap eden websitesi.
  sanırım türkiye'de kendi alanında tek.
  (bkz: http://www.gnoxis.com/)
 • enteresan bir site de uye olmak icin ne yapilmasi lazim bir bilgiye rastlayamadim, bu kadar zor olmamali
 • astral seyahat, telekinez, bilinçli rüya kontrolü vb psişik yetenekler ile ilgili bilgi veren, güzel türkçe kaynak.
 • paranormal olaylarla ilgili çok içerikli bilgilerin bulunduğu site. moderatörler her ne kadar iyi olsa da, sorulara düzgün ve açıklayıcı cevaplar verebiliyor olsada, üyelerinin çoğu 16 17 yaşlarında ve yazdığı konuyla ilgili hiç bir bilgisi olmayan ergenler. bu da sitenin içeriği çok önemli ve güzel olsada, yöneticiler bilgili ve olgun olsada kaliteyi biraz düşürüyor..
 • kimi zaman ayrılık acısından kıvrananların sevgilisini geri döndürme büyüsü aradığı,aref den sonra astral seyahat,telepati,durugörü gibi konulara merak sarmış cağnım ergenlerin de rastlanabileceği platform.moderatörlerin ve sitenin görüntüsünden kaynaklanan bi gothic havasından ürktüğümü açıkca söylebilirim,bu yüzden içeride reiki,melek enerjileri,sevgi ve ışık gibi konuların bahsedilmesi komik gelir.ama yinede moderatörlerin bu işlerdeki olmuşlukları göze çarpar hemen.tavsiye edilir.
 • kafamdaki bir çok soruyu cevaplamış ve ufkumu genişletmiş site. tabi başka soru işaretleri de oluştu ama bu hoşuma gitti.
 • 2006 yılında mescalin önderliğinde kurulmuştur. zamanında psisik.com da yeni kurulmıştur. daha eski geçmişi olan gizemliilimler sitesi de o zamanlar aktif idi. ancak gerçek anlamda yükselişi gnoxis yaşamıştır. psisik.com sitesi var olsa da aktiflik yoktur. gnoxis.com ise 11 seneye rağmen aktif olarak devam etmektedir.

  ilk ismi gnosis idi (gnosis.com). ancak domain ile ilgili sorunlar çıkınca ismini gnoxis olarak değiştirmiştir.

  sitenin önceki yıllarında nora is watching you yazardı. nora süpermoderatördü ancak günümüzde adminlerden biri olarak yer almaktadır. sirius eskiden moderatörken günümüzde admin olarak yer almaktadır. boynuzsuzgeyikler baştan beri süpermoderatörlük yapmaktadır. ilk jenerasyonda urumhamatahayyil, eftalya, scarred, dolunay, hexagram gibi moderatörler vardı ancak bazıları ya sadece moderatörlükten ya da hem moderatörlükten hem üyelikten çıkarılmışlardır. eski üyelerin çoğunun akıbeti bilinmemektedir.

  yeni jenerasyonda paranormal, psişik ve paganizme yönelik konularda ilgi azalması fazlaca gözlenmektedir. site forum oyunları üzerinden ayakta kalmaktadır. yine de eskiye dair değişmeyen bazı şeylerin devam edebiliyor olması bile önemli bir değerdir. paranormal vs palavra tırıvırı olsa da olmasa da yıllara direnen bir forum sitesidir, yok edilmemelidir.

  ekleme: spatha11e selamlar. radyo 2008 yılında kurulmuştu. geceyürüyen üyesinden sesli talep gelmişti. zaten gündemde olan radyo fikri 1 ay sonra temmuz civarında uygulamaya geçmişti.

  bu arada birkaç ekleme yapayım. nora is watching you ibaresi anasayfanın tamamen en altında yer alıyordu. anlamı ve fonksiyonu ise nora ve diğer süpermodlar ve mescalinin online gözükmeden sitede gezebilmesiydi. yani sen ona göremezsin ama o seni izler. bu durum hala geçerli. forum sitesi format sahibi vbulletin şirketinin formatına uymadığından kaldırıldı diye biliyorum.

  chat odası bazen açıldı bazen kapandı. foruma yazı yazılmıyor diye kapandı genelde. tartışmalar da çıkıyordu elbette.

  eskiden ikili popüler başlık sıralaması yoktu. tek bir top liste vardı. forum oyunlarıyla parapsikoloji başlıkları aynı listede olduğundan genelde forum oyunları gibi başlıkların durmadan üst sıralarda yer almasından şikayet ediliyordu. ikili toplist uygulamasına sonradan geçildi.

  jukebox uygulaması vardı. şarkı yüklenebiliyordu indirilebiliyordu. dosya paylaşımı yapılabiliyordu, elbbete kaldırıldı bu uygulama.

  fal uygulaması vardı, gnoxis.com/fal adresinden ulaşılabiliyordu.

  gnoxis 2007 ağustos civarında online e-dergi de yayına başlamıştı ama proje kaldırıldı.

  estanbul.com diye bir site kuruldu, bunun gnoxis'le pek alakası yok aslında, site sahipleriyle alakası var. sonra siteyi başkalarına devrettiler diye biliyorum ama şirket bilgisinde hala mescalin sahibi görünüyor. gnoxis'le alakası da şu ki, oraya da gnoxis üyeleri üye olup katkı sunulmuştu.

  sitede herkesin ulaşamadığı ve gerçek anlamda tehlikeli olabilecek büyüler ve bilgilerin paylaşıldığı bir de özel bölüm var. buraya sadece yönetimin izniyle bölümü görme izni verilmekte. muhtemelen forumda bu kalitede üyelerin azlığı sebebiyle yeni yetkiler verilmiyordur.

  belirtmem gerekir ki bu bilgiler çok özel veya gizli görünse de iki aramaya veya eski bir üye ile muhabbete bakar. yani o kadar da gizli veya özel bilgiler değil. tarihe not düşülmesi adına kutsal bilgi kaynağında bunları yazıyorum.

  benim kim olduğumu merak edenler olmuş. eski bir üye diyelim. gnoxis altın çağını yaşadı ve miadını doldurdu. mescalin, nora ve bilimum yönetim kadrosu takdiri hak ediyor, hepsi iyi insanlar.