şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle şu başlıklara bir göz atalım.
  (bkz: go kart yapan kızın başının kopması)
  (bkz: go kart aracında şalı lastiğe takılan hemşire)

  bugün bunlara benzer bir olay maalesef tekrar yaşanmıştır. türk milleti olarak ne zaman akıllanacağız? ne zaman ders alacağız?
 • ihmal kurbanıdır.

  go kart aracına binmeden önce görevlilerin lastiğe takılabilecek eşyalar için uyarması hatta gerekirse araca bindirmemesi gereklidir veya goa kart aracının lastiklerinin kapalı şekilde muhafaza edilmesi zorunluluğu getirilmeli.
 • ihmal kurbanıdır ancak bu ihmal kimden kaynaklanmaktadır? tosfed'in her sene bas bas bağırdığı gibi, "motorsporları tehlikelidir!" go kart aracının tüm olayı en basit şekilde motorsporları hazzını insanlara yaşatmaktır. o yüzden de çok bir güvenlik önlemi yoktur, kullanan insanların kendi güvenlik önlemlerini alacakları varsayılır. işte binerken cepleri boşaltmak, şal, atkı, bere gibi uçabilecek eşyaları çıkarmak, kemeri düzgün bağlamak, yarış ahlakına uygun hareket etmek gibi. tabi yarış ahlakına da değinmek lazım, önünüzdekini geçmek için hırs yapıp onu da kendinizi de riske atmamalısınız. tam geçecek gibisiniz ama gelen virajı dönemeyecekseniz frene basmayı bilmelisiniz. go kart need for speed değil, ciddi bir motorsporları organizasyonudur.

  illerdeki go kart pistleri, yine aynı illerde bulunan otomobil sporları kluplerine kayıtlıdır, pistte ya da organizasyonda herhangi bir sıkıntı görmeniz durumunda buraya şikayette bulunabilirsiniz.
 • cehalet mi desek, ihmalkarlik mi desek, isbilmezlik mi desek ne desek bilemedigimiz sıkıntılı olay.

  ancak bu tür göz göre göre gelen seyler beni pek üzmüyor ne yazikki.
 • bu go kart kazası gösteriyor ki hiç bir şeyden ders alıp kurallara uymayacağız! bu kafayla giderse daha çok can kaybederiz saçma sapan şekilde. aslında saçma sapan şekilde değil vurdumduymazlık ve kurallara uymamazlık yüzünden oluyor bunlar.
 • eski haberin başlığı sandım fakat yeniymiş ve aynı olay tekrarlanmış. bu defa yaralı olarak kurtulmuş kazazede. umarım bir an önce düzelir.
 • ulan balık gibi milletiz yemin ediyorum. 6 ayda bir hafızamız siliniyor ve yaşananlardan hiç ders almıyoruz. mal gibi aynı şekilde yine bir kaza daha yaşanıyor ve 2-3 yıl sonra da olacağını şimdiden görür gibiyim.

  hadi kız bilinçsiz de kardeşim bunu işletenler hala akıllanmadılar mı? hadi onlar da onun bunun çocuğu parasına bakan tipler, bu işletmeleri denetleyenler de mi akıllanmadılar?

  gerçi neden akıllansınlar ki sorumsuzluğun cezası mı var sanki ülkede?
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…ubmed/?term="go-kart"

  tıbbi literatüre yansıyan olgular, go-kartın önemli yaralanma riskleri taşıdığını gösteriyor.

  önemli denetlemeler gerektiren oyun. (ölüm riski taşıyan oyun)