*

şükela:  tümü | bugün
 • google android akıllı cep telefonları için yazılmış olan ev/home arayüzü uygulaması olup üreticilerin telefonla birlikte sundukları arayüzlerinden sıkılanlar için birebir. gerçi htc sense arayüzünün yerini tutamaz (ki, htc sense arayüzü radyo, facebook, twitter, flickr! eşleştirmesi gibi işlevler ile bir bütün, bir paket) ancak gerekli güzel widgets araçları ile htc sense arayüzünü de silmediyseniz eğer uyumlu bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

  aynı zamanda tema eklenti ve küçük araçlar desteği de bulunmakta.
 • şu ana kadar kullandığım arayüzü en hızlı ve kişiselleştirilebilitesi en başarılı launcher. bunun yüzünden go dev team'in çıkardığı her yeni uygulamayı indirip deniyorum.
 • benzeri launcherler arasında en çok işlevliğe önem vermiş lançırdır*. görsellik bakımından da bir kaç widget ile sense'i aratmaz.**
 • stok google arayüzünden sonra çölde vaha gibi bişey bu.

  - ekran* sayısını değiştirebilme,
  - ekranın alt kısmındaki kısayolları modifiye edebilme (öyle böyle değil. misal,bu bölümü sağa ve sola scroll ederek 3 farklı menü arasında geçiş yapılabiliyor. ben bu özelliği en çok aradığım kişilerin kısayollarını sağ ve sol kısımlara atayarak kullandım. her kısayol barına 5 kısayol atayabiliyorsunuz. simge olarak fotoğraf da koyabiliyorsunuz),
  - menü çekmecesini*yatay ya da dikey olarak kaydırabilme,
  - menü çekmecesinde klasör oluşturup, uygulamaları bu klasörlere yerleştirip kategorize edebilme (bu klasöre tıklayınca ayrı bir pencere açılıyor ve çok kullanışlı bişey. ama iphone da olduğu gibi ekran ortadan ikiye yarılıp, klasördeki uygulamalar da o yarığın içinde görülebilse süper olurdu).

  velhasılı kelam kurcalama hastalarına ilaç gibi gelecek, androidi android yapan sınırsız kişiselleştirilebilme yeteneğini dibine kadar kullanan rampa*.
 • go locker eklentisi ve çeşitli themeleri ile beraber voltranı oluşturan launcher. android'li cihazların arayüzlerini daha işlevsel bir hale ve uçar hıza getiriyor. android'in neden kişiselleştirilebilirlikte üst düzey bir işletim sistemi olduğunu köküne kadar hissettiriyor.

  edit: birçok launcher denedim ve ekran sayısı değiştirebilme, masaüstünde klasör oluşturabilme ve içine uygulama eklemedeki kolaylığı ve en önemlisi masaüstü ekranlarına sığdırılabilen logo sayısını değiştirebilme (mesela normal launcherlarda genelde 4x4 iken, bunu 5x4, 5x5 gibi sayılara çıkarabiliyorsunuz) özellikleri yüzünden halen benim için rakipsiz. telefonunda benim gibi 100'e yakın uygulama bulunduranlar için bulunmaz hint kumaşı.
 • çok güzel bir şey hakketen bu. telefonu level atlatıyor deyim yerindeyse.

  ama eklemek istediğim bir şey var. go locker'ın bir önceki sürümü bence hatalıydı. şarjı direk emdi benim telefonumda, telefon da ısındı falan. acayip bir internet kullanımı olmuş. kendisini default locker'lık tan çıkardığımda, sorun düzeldi. zaten iki gün sonra da yeni update geldi ama daha yapmadım. üşeniyorum.
 • şarj düşmanı, yarı zamanda bitiyor galaxy s'in şarjı bunun yüzünden.
 • yuhh diyorum, budur diyorum.

  en kötü ihtimal telefonunu arayüzünden mi sıkıldın bunu yükle.
  telefonun arayüzü takılıyor mu? yeterince işlevsel değil mi? bildin bunu yükle.
  gerçi ilk defa arayüz programı kullanıyorum ama komple bakışı değişti telefonun. bir yakışıklı oldu sorma gitsin.
 • canlı duvar kağıtları ile birlikte kullanınca kasma yapıyor. onun dışında mükemmel.
 • her şeyi iyi güzel de arada hata verip kapatılması gerekmese pek daha bir ısınacağım, andorid' teki en kullanışlı launcher. gerçi son güncelleme itibari ile zırt pırt hata vermiyor, pek hoş çalışıyor, kendini pek bir sevdiriyor. yapanın ellerinden öpesim gelir.

  hortlama ile gelen edit: nova launcher dururken bunu zamanında kullanan aklımı seveyim. ne garibandım o zaman android'e yeni yani alışıyordum, bu şarj yiyen launcher'i adamdan saymıştım. ey gidi günler.

hesabın var mı? giriş yap