şükela:  tümü | bugün
  • her anne babanın yaşadığı haldir.

bebeğinizi kucağınıza alırsınız, 1 hafta 10 gün sonrasında göbek bağı düşer.

sonrasında onu gömecek yeri planlarsınız.

bu çoğu zaman cami ve okul olur.

tabi çılgın ebeveynler de muhakkak vardır.

ben üniversiteye gömdüm bu arada.
  • birde 6 ay sonrasında gelirsin aynı yere o ilk heyecanın aklına gelir, kızın büyümüştür, gülümsersin okula, ağaca...
  • (bkz: ak parti merkez binası) zira türkiye de zenginliğin adresidir
  • annem odtü'ye atmış. ama sanırım büyük bir sel ya da bir hayvanın ağzında taşıması sebebiyle ıskalayarak beni ankara üniversitesi dtcf'ye sokmuştur o bağ. dikkat etmek gerek. ha ben okulumdan oldukça memnun idim ama odtü de fena olmazdı hani.
  • boğaziçine gömelim diye verdi tanıdıklar, bizim çocuğunki de dahil 4 tane göbek bağı hala evde, 5 sene oldu hala gömecez boğaziçine hala gömecez,. kendi evimize gömmüş olduk.
  • anneannemin evinin bahcesine gommusler. nedenini bilmem. artik o ev yok. yerinde havali bir site ve icinde tanimadigim yuzlerce insan var. dogrudur, yurtsuzlugum bundandir.
  • ne gömmesi kardaş? denize atıcaksın ki özgür ruhlu ola. bundan başka yol var m'ola.
  • genelde üniversitelerdir sanırım.

aşmış bir örnek olarak bizim kızın göbek bağı harvard medical school bahçesinde gömülü.

edit: biz bilmiyorduk sanki bunun batıl inanç olduğunu, herhangi bir bağlayıcılığı olmadığını.
    tamamen eğlencesine yapılan bir şeydir çoğu zaman - en azından bizim jenerasyonda.
    bu olayı eleştiren adamların çoğuna sorsan maç izlerken takımı gol atsın diye koltuk değiştirir, amuda kalkar, bilimum totemi dener. ama göbek bağını gömmeye gelince auuuvv
  • bizimki 18 aylik oldu ama gobek bagi hala yatakodasi komodininin cekmecesinde duruyor.