şükela:  tümü | bugün
 • inanılmaz motivasyon düşürücü durum.

  aylarca diyet ve spor yaparsın, her şeyden fedakarlık edersin; sevdiğin tüm yiyecek içeceklerle vedalaşır , disipline olursun.
  hayatındaki tüm renklerin solması pahasına acı çekersin ama yine de kararlılıkla sürdürürsün diyetini. ve tartıya çıkıp görürsün ki çabaların boşa gitmemiş , rakamlarda düşüşler var; mutlu olursun.

  ta ki banyodan çıkıp aynanın karşısında çıplak şekilde geçene kadar. göbeğin yerli yerinde öne doğru hacimli şekilde durmakta ve sallanmaya devam etmektedir.

  işte bu noktada sikerim sporunu da diyetini de dememek için kendimi zor tutarsın.

  ama her şeyin başı sabır demek, ve kararlı şekilde devam etmek zorunda olduğunu da bilirsin.

  ekleme: günde 2 öğün , en az 17 saat aç kalarak besleniyorum. sebze hariç hiçbir şeker ve karbonhidrat kaynağı almıyorum.yeşil çay ve kahve tüketiyorum. haftada 4-5 gün spor yapıyorum.
  bu şekilde ayda 4-4.5 civarı kilo veriyorum, lakin derdim göbek.
  ama bu kez yılmak yok.vücudumdaki son yağ parçası eriyene kadar devam.

  evet arkadaşlar , ben daha işin başında sayılırım. bu şekilde devam edip bu işi çözeceğim. sıra en son da olsa göbek yağlarına gelecek elbet; inancım tam.

  bazı arkadaşlar ' abarttığımı' düşünmüş. ben erimez demiyorum ki zaten, inanıyorum eriyecek diyorum. sadece zor ve uzun soluklu olduğunu söylemeye çalışıyorum. bazı insanlar bu konuyu metabolizmalarının avantajıyla daha kolay çözerken , bazılarımızı için daha yorucu bir süreç diyorum.

  şunu da eklemek isterim ki ben daha kafaların bu kadar karışık olduğu bir başka konu daha görmedim:) herkes birbirinin tam zıttı şeyler söylüyor:)

  ve şöyle bir sıkıntı var; herkes bireysel olarak kendi yaşadığı kilo verme tecrübesinin , diğer insanlarda da aynı şekilde işe yarayacağına çok inanıyor. ben buna pek katılmıyorum. her bir bireyin biyolojik yapısı birbirinden bağımsız bence. kilo vermek kimimiz için daha uzun ve yorucu bir süreç iken , kimimiz için daha basit bir olay olabilir.
 • onu şeker ve karbonhidratı löp löp yerken düşünecektiniz.

  haklı bir tespit.
 • 11 gün su orucu yaptım - tek öğün yemek yemedim, bana mısın demedi.

  enteresan bir niteliği var.

  edit: sorular için (bkz: #80558322)
 • (bkz: liposuction)

  başka türlü gitmez şerefsiz.
 • kendisi arsızdır, 1-1,5 aylık diyetlerle gram oynamaz ama o aynı 1-1,5 aylık sürede sağlıksız beslenip spor yapmazsanız hemen belli eder.
  disiplinli bir 4-5 aya ihtiyaç var belirgin sonuçlar için.
 • bir kahraman cikacak "hayir gobek bolgesi su yontemle cok da zor olmadan erir" yazacak diye her gun her allahin gunu bakacagim baslik..

  hadi be super kahraman
 • hani nerde pörsınıl tıreynırlar haniii nerdeler nedir bu olsuın çözümü anlatın bilgilendirin bizi.
 • basit bir çözümü olmayan ve son kalan yağların depolandığı bölgedir kendileri.

  tek çaresi şekerden uzak durmak, kaliteli karbonhidrat tüketmek ve spordur. başka bir imkan yoktur.

  edit: soranlar oluyor ufak ipuçları vericem. bu arada yazmak lazım; her zaman profesyonellerle çalışmak gerekir. yazılanların tamamı herhangi bir sağlık sorunu olmayan insanlar için geçerli olan tavsiyelerdir. bir diyetisyen gerektiğinde spor hocası veya doktora danışılmalı. bu kadar beğeni alacağını düşünmemiştim. daha müsait bir zamanda uzun ve detaylı bir şekilde bildiklerimi ve tecrübe ettiklerimi aktarmaya çalışıcam siz sevgili suserlere. (bkz: kilo verirken bilinmesi gerekenler)

  bol su. sabahları ilk iş koyu bir fincan kahve (içerisine hindistan cevizi yağı koyulursa yağ yakımını kuvvetlendirir). kaliteli yağ (avokado, ceviz, badem, omega 3, hindistan cevizi vs.) ve kaliteli karbonhidrat (yulaf, kinoa, tam tahıllı ürünler, muz, meksika fasulyesi, bezelye, bütün yeşil sebzeler.) .

  eğer yağ yakımı istiyorsanız liss cardio yapmanızı tavsiye ederim. yani düşük ama düzenli yoğunlukta kardiyo olarak çevrilebilir. 1 saatlik koşu temposundan bir tık yavaş yürüyüşler. dikkat edin koşu demiyorum. bunun nedeni yoğun egzersizlerde vücut öncelikle hızlı yakabileceği şekere yüklenir. yavaş ve rutin egzersizlerde ise önce depolarındaki yağı kullanır. yağ yakımı 25 dk.sonra başladığını göz önünde bulundurarak bunun üzerine koyduğunuz her dakika size yağ yakımı olarak döner. kendinizi aç bırakmayın aksine düzenli beslenmeye çalışın ve vücudu bu beslenmeye alıştırın. sonrasında ihtiyaç duydukça 1-2 kaşık daha az yiyerek kalorinizi azaltın.

  edit2: protein tarafını yazmamışım. ben ağırlıkla uğraştığım için bu tarafını es geçmişim. vücut ağırlığınızın 1 ila 1,2 katını geçmeyin. 80 kilo biri için 100 gr protein alımı yeterlidir. ayrıca et ne eti olursa olsun eti et olarak tüketin. örnek kırmızı et yiyecekseniz adana kebap değil biftek tercih edin ya da en kötü köfte yiyin. döner gibi yağlı gıdalardan uzak durun. kendi yemeğinizi kendiniz yapmayı öğrenin. böylece yemeğinizi yerken kontrolü elinizde hissedeceksiniz.

  edit3: konu uzuyor git gide ama çok söyleyen olduğu için şunu belirtmek lazım mekik gibi bölgesel hareketler bölgesel yağlanmayı azaltmaz. sadece o bölgedeki kas yoğunluğunu arttırır ve kaslarınızın daha görünür olmasını sağlar. örnek vermek gerekirse tüm gün boyunca herkes bacaklarının üzerinde hareket ediyor ama bu yağlanmasına engel olmuyor. fakat daha fazla kas = daha fazla enerji ihtiyacı = daha fazla kalori yakımı demektir.

  edit4: liss cardio video eklendi. 2:10 dan sonrasına bakabilirsiniz.

  edit5: size bir bilgi daha veriyim. vücudunuz bunca yıldır şekeri yakarak enerji üretmeye fazlasını yağ olarak depolamaya alıştı. bunu değiştirmeniz için yapmanız gereken vücuda şeker girişini tamamen durdurmalısınız. buna süt, meyve, nişastalı her türlü gıda (patates, havuç dahil) ve özellikle alkol dahil. yerine ne koyucaz diyeceksiniz. işte asıl olay şimdi başlıyor. vücut yine kolay olan yolu seçerek kaslara yönelmeye başlayacaktır. bu noktada vücudunuza günlük 50 gr. aşmayacak şekilde kompleks karbonhidrat, bol miktarda su, kaliteli yağ ve protein almanız gerekiyor. saçma geliyor biliyorum ama vücut yüksek oranda kaliteli yağın fazla miktarda alınması ile yağı depolamak yerine yakmayı öğreniyor. nasıl olsa sürekli vücuda yağ alımı var bunu depolamama gerek yok diyor.ilk 15 gün çok önemli. baş ağrısı ve halsizlik başlayacaktır. ağız kokunuz değişecektir. halsizlik ve baş ağrısı geçtikten sonra kendinizi sabahları çok daha dinç hissetmeye başlayacaksınız. işte bundan sonra şeker almadığınız her an vücut daha fazla yağ yakacak. bunu kahve, hindistan cevizi yağı, sporla iyice arttırabilirsiniz. 1-2 aydan sonra az miktardaki basit şekeri kabul edebiliriz. ama aldığınız her şeker yakılana kadar yağ yakımı duracaktır. bu söylediğim beslenme metodu böbrekleri yorar o sebeple en az 2,5- 3 lt su tüketmek ve rutin yürüyüşlere desteklemek gerekir. bu sistemin işe yarayıp yaramadığını soranlar oluyor. bu sistem bir beslenme düzeni değildir ve uzun süre yapılmamalıdır. ben bu rutinle 5,5 ayda 29 kilo verdim. sonrasında istediğiniz bir beslenme düzenine geçmenizi tavsiye ederim.
 • yıllardır bütün diyetisyen ve spor eğitmenlerinin "bölgesel zayıflama yoktur" haykırışlarına bir türlü kulak asmayanların anlayamadığı gerçek.

  bunların hepsi de istisnasız az ama düzensiz yediklerini, zayıf ama göbek sahibi olduklarını söyler, bunu anlamlandıramazlar.

  kardiyo ve sağlıklı beslenme yerine bölgesel zayıflama yöntemleri aramaya devam. abidik gubidik bitkisel çaylar, sözde yağ yakıcılar satanlar taş mı yiyecek sonuçta?
 • eğer doğuştan kursaklı bir karın yapısına sahipseniz ufak da olsa bir çıkıntı daima kalacaktır.
259 entry daha