şükela:  tümü | bugün soru sor
 • onemli olan ic guzelligi diyen sozluk yazarlari ve okuyuculari icin ragbet edilmeyecek bir konu olmakla beraber, ic guzelligine de onem* veren ancak cevrede gordugu bazi gobek dekoltelerinden rahatsiz olmus kisi* tarafindan incelenecek konudur. gobek dekoltesi sergilemek icin gerekli alt yapidan ve/veya zevkten mahrum olanlari bilgilendirmek esas amactir. burda bir takim genellemelerden, populist kulturun insana sosyallesme surecindeki pompalamalarindan bahsedilecektir, panik yapmayin, farkindayiz.

  oncelikle genel gecer bazi guzellik kriterler vardir. kulturden kulture, zamana, modaya vs. gore degismekle beraber boyle bisey vardir. kimse inkar edemez.
  oyle olmasa 80 tane ulkeden bayanlarin katildigi guzellik yarismalarini izledigimizde, bu kriterlerin ne olduguna dair bir ortalama fikri olusmazdi.

  -yag dokusu, kas dokusundan belirgin derecede fazla olan bayanlarin gobek dekoltesi sergilemesi uygun olmaz. kas yapacam derken goz cikarmak denir buna. bu bayanlara daha kapali ve koyu renk giymeleri tavsiye edilir.
  -gobek cevresinde kil tuy barindiran bayanlarin gerekli calisma*** yapmadan gobek dekoltesi sergilemesi uygun olmaz. hayir oyle bayanlar goruyorum, yazik bunun bir buyugu yok mu uyarsa bunu diyorum icimden.
  -beli kisa[govdesinin kacta kaci bel anlaminda] ve kalin [illaki fazla kilolu olmasi gerekmez, orantisizlik sozkonusu olabilir] olan bayanlarin gobek dekoltesi sergilemesi uygun olmaz.

  burdaki uygunluk hadisesi son derece subjektif bir kullanim olarak gelebilir, ancak kastedilen diger dekoltelerin* yada giysi kombinasyonlarinin daha guzel olacagidir, modaya uyacam diye maymun olmanin alemi yoktur.
 • zebellah ve bigbrother ile beraber yaptığımız aynı konulu bir fikir teatisi sonunda çıkarttığımız sonuçlar ve alınması için yetkili mercilere dilekçe ile başvuracağımız kararlar yukarıdakilere ek olarak şöyledir:

  - çok güzel belli, mükemmel vücutlu kadınların göbek dekoltesi sahibi kıyafetler giymeleri,
  - çirkin (yukarıda belirtilmiş kriterler dahilinde) kadınların göbek dekoltesi sahibi kıyafetler giymeleri,
  - haydi giydi diyelim, göbek dekoltesi sahibi kıyafet giyen güzel kadınların g string giymeleri,
  - düşük belli pantalonla bel-kıç kavisini ortaya çıkartan ortalama üstü dişi varlıkların üstüne göbek dekoltesi sahibi kıyafet giymeleri,

  kişi, kurum ve kuruluşların ruh/akıl sağlıkları yararına yasalarla engellenmeldir.

  ilgili olarak
  (bkz: hormonlarımdan nefret ediyorum)

  baş kaldırıyoruz! "look but don't touch" insan doğasına, bırak insanı, eşyanın tabiatına aykırı. ayıp, günah.
 • tamamıyla ağır tahrik olarak nitelendirilmesi gereken bir durum olup, etrafta sağdan soldan devamlı bir surette güzeli çirkini, zayıfı şişmanı giydiği sürece kaos sebebi olabilecek dekolte türü.
  özellikle istiklal caddesinde turuncuya boyamış olduğu pübik tüylerini, önden bağcıklı extra düşük belli pantolonunun önündeki gevşetilmiş bağcıklarının arasından toplum beğenisine sunan hatun kişinin bu hareketinden sonra, halen soğukkanlılığımı krumakla beraber, herkesin bu denli sakin olamayacağının bilincindeyim.
  şu durumda, ya bu denli açık ve şova dayalı durumlar yasaklanmalı, ya da ağır tahrik kabul edilip erkeklerin tacizleri hoş karşılanmalı :))
 • (bkz: hebe)
 • istatistikler gösteriyor ki, büyük parmakkapı sokak'ta yol üstündeki bir cafede*, 4 saat oturan herhangi bir erkek, buradan kalktığında asla ve asla 'iyi niyetli' bir şekilde kalkamayacaktır.

  aklında çeşitli fanteziler, ali cengiz oyunları ile hayatına devam etmek zorunda kalacaktır.

  bütün bunların yanında, o sokakta oturulan 4 saat boyunca asla ve asla bir muhabbet sonlanamayacaktır. bişey anlatırken karşınızdaki asla ve asla yüzünüze bakmayacak, ikide bir gözleri bişeylere takılacaktır.

  - abi ondan sonra işte gittik oraya, bizim çocuklar bizi bekler..ken...e...eoo..ehiarrhhhhhöeahhh... hah ne diyoduk?
  - ıığğğğğ...
  - fğğğğ...
  - aman neyse siktiret, bi çay söyleyelim.
 • (bkz: belly button)
 • dana gibi göbek yapmış hatunlarımızın bile anlamadığım biçimde bir ısrarla uyguladıkları dekolte türü.
 • ileri derecede hamile bayanlarin gobek dekoltesi sergilemesi hos karsilanmaz. yada karsilamiyorum. plajda yazlikta belki bi dereceye kadar alistik ama kardesim kentin gobeginde trafik isiklarinda bekleyen bir anne adayi o ne be oyle. insan afalliyor gorunce.

  heran doguracakmis hissi yada bilemedin portleyip suratima bir alien yavrusu yapisacakmis hissiyati. garip.
 • piercing ile cok daha hos bir hale gelebilecek hadise.