şükela:  tümü | bugün
  • agate yayıncılık tarafından türkçe basılan üç x-files kitabından ilki. kontrolden çıkan bir ordu projesinin ardından yaşananları anlatıyor. romanda mulder-scully ikilisine iki sevimli ajan eşlik ediyor, scully'nin inançsızlık krizi baş gösteriyor, mulder bol bol espri yapıp arada scully'yi g*t ediyor.
    bu arada goblin cin demek, kitapta bulmak için kasmayın, açıklaması yapılmıyor.
  • cin manasına gelen ve insanlığın ileriki zamanlarında kullanılması muhtemel kelimedir.london school of economics’ te görev yapan antropoloji uzmanı oliver curry, insanların 3000 yılında tüm fiziksel kusurlardan arınmış olacağını ve '' kusursuz insan '' ortaya çıkacağını söylemiş. uzmana göre insanlık 100 yıl içinde ayrım noktasına gelecek ve az gelişmiş yerlerde yaşayan insanlar daha modern kesimlerde yaşayan insanların denetimi altına girecek. modern kesimlerde yaşayan insanlar dediğimiz kişiler tam olarak , uzmanın öne sürdüğü '' mükemmel, kusursuz insan '' modelinde bulunan zekaları çok gelişmiş insanlar olacakmış. diğer geriye kalan zavallı insan topluluğu da işte fantastik romanlarda karşımıza çıkacak bu goblinler'e benzeyecekmiş. atalarımız bilmiş de söylemiş : ne oldum değil, ne olacağım diyecekmiş insan.
  • bir şekilde elime geçen kitap. (nasıl mutluyum ama..)

girişinde," tartışmasız chris carter için..çünkü onun, kelimenin tam anlamıyla bağımlılık yaratan o muhteşem dizisi olmasaydı bu kitap ortaya çıkmazdı. ben de cuma geceleri çalışmak dışında yapacak bir şey bulamazdım. " yazmasıyla gözlerimi yaşartmıştır ayrıca.

bir an önce okumak için çok hevesliyim. *