şükela:  tümü | bugün
 • hayatımda gördüğüm en güzel deniz suyu renginin ev sahibidir. insan kirlenir diye suya girmeye çekiniyor.

  bu da rengi
 • ünlülerin bodrumdaki, çeşmedeki yazlık evlerini, teknelerini görüp uçuklarken göcek'te ünlü kişilerin bırak tekneyi, evi; 'ada'sı olduğunu görünce bir çakram açıldı sanki. tekne turuyla sabahın köründe yola çıkıp saatler sonra keşfedilmemiş nadide bir koya ulaştığını sanıyorsun ki demir atmış 3 tekne, müşterilerinin nasıl ulaştığını düşünmek bile istemediğin tek başına salaş bir balık lokantasıyla karşılaşıyorsun. kendi coğrafyamızda bile pek çok şeyden bihaber küçük bir böcek gibiyiz. sabah kalktığımda ise gregor samsa misali dev bir böceğe dönüşüyoruz.
 • yağmurda, bir de elektrik kesilmişse eğer, hele yaz sonu ve sığınılan kafede kalan son sıcak suyla yapılan 4 kahveyi paylaşıp önce yağmuru izlemeye, sonra derin bir sohbete dalıyorsanız, saatin geçmesi, elektriğin geri gelmesi, masaya gelen yeni kahveler gözünüze görünmüyorsa, o an olunabilecek en güzel yerdir. göcek'tir. yarın da denizin rengi bir başka güzel olacaktır ama hiç o yağmur rengi gibi olmayacaktır.
 • koylari muhte$em ötesi olan güzide* tatil beldelerimizden biri. minicik bir merkezin çevresinde konu$lanmi$tir her$ey; ve her$ey sakindir. plaj arayisi içinde olanlardan ziyade günübirlik tekne turlari ile tatilini geçirmek isteyen arkada$lara önerilir; 20 küsür koydan bir kaçini görmüs olursunuz böylece. eller havaya arayi$i içinde olanlari tatmin etmeyecektir.

  yat turizmi sebebiyle olsa gerek marketlerinde istanbul gibi buyuk sehirlerde göremeyeceginiz ithal gidalara denk gelirsiniz.

  özcan restoranda mezeye, raki, baliga doymaniz tavsiye edilir. göcek restoranlarinda midye satilmaz; göcek'te midye midye tezgahindan yenir; ya da bulundugunuz restorana tezgahtan servis vardir. midyeci ömer'in vefati ile tezgahi oglu devralmi$tir.
 • cennet koylarının yandaşa peşkeş çekilmesine mahkeme bir kez daha dur demiştir. helal olsun. tüm herkes diz çöküp biat etmişken yargı, diktaya karşı topuyla tüfeğiyle direniyor. o kadar baskı, o kadar tehdit, hsyk zorlaması, eğer adam gibi adamsan hepsi hikaye. bu ülkede hakimler de var..iyi ki var..

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28661551.asp
 • sanırım türkiye sahil şeridinde en sevdiğim yerlerden birisi. bir diğeri de kalkan...

  doğa harika! arkada dağlar yemyeşil, deniz masmavi, koylar cam gibi. göcek merkez sakinlikten yıkılıyor ve genelde tekne tayfası olduğundan herkes oldukça kibar, düzgün, esnaf mesafeli. çarşıdaki mağazalar oldukça güzel. teknelere yönelik dükkanların yanında, keten işlemeleri gömlekler, elbiseler, otantik eşyalar satan bir sürü dükkan var ve ne yok biliyor musun? ucuz çin malı hediyelikler yok, kalitesiz souvenir yok. otele dönerken akşam oda atıştırmalığı almak için macro center bile var :) daha ne olsun?

  hele de, marina tarafına gittiğimde kendimi isviçrede göl kenarında gibi hissediyorum.

  genelde her yıl bir kez iş için uğruyorum ve bütçem 200 euro olmasına rağmen, renka otelde kalıyorum. ufak, sessiz sakin bir otel. otel göcek çarşıya bisikletle 3 dakika. evet, bisikletle... otelin önünde müşteriler için bisikletler var ve atlayıp çarşıya pedallıyorsunuz. sanırım bu otele dair en sevdiğim şey bu. gittiğiniz yol dümdüz. böylece zorlanmıyorsunuz da. çarşıda balık yiyeceksem, özcan'ı tercih ediyorum genelde. bisikletimi kenara çekip, iki duble ile biraz meze, bir iki ara sıcak alıp sonra tatlı tatlı, yolu uzatarak dönüyorum.

  bu sene q-lounge'a gitmek istiyordum ama benim kaldığım gün açılmamıştı. ben de altında breeze'de yedim yemeğimi. garsonlar çok tatlıydı. ancak mezeleri vasat buldum. marine levreği istanbulda breeze'den iyi yapan en az 5-6 yer sayarım ilk kalemde. isli enginar fena değildi ama biraz daha enginar tadı bekledim. 93 lira verdiğim karides tavada ise bir olmamışlık vardı. ancak denizin tam üzerinde, hem de pırıl pırıl dibi görünen bir denizin tam üzerinde, iyi bir servisle, ve bembeyaz sakız gibi masa örtüleri üzerinde yemek yerken ağzımda daha çok manzaranın tadı kaldı diyebilirim. ha birde oraya da çok tatlı bir yoldan bisikletle gittiğim için benim için daha da büyülü bir deneyim oldu.

  ha bir daha breeze'e gider miyim? emin değilim ama oraya kadar bisikletle gidip, dönüp özcan'da park ederim. onu biliyorum :)
 • mavi turlar artık göcek'in kaldıramayacağı kadar fazlalaşmıştır son birkaç senede. akıntının da yeterli olmaması nedeniyle malesef denizin kirliliği can sıkıcı bir hal almıştır. göcek de her şeyi yok edene, tüketene kadar yapan bu milletten nasibini almıştır.
 • hala eskisi kadar güzel, türkiye'ye ait bir cennet.
 • 3 sene önce yerleshtigim, kı$ın sokakta top oynayan in cine hakemlik yaptıgım yer
 • midyeci ömer abi cep telefonu numarasini aldigimiz ve her sene gider gitmez aradigimiz göcek in en önemli sahsiyetlerindendir. midye dolma komasi varsa eger ona yakalanmamiz beklenebilir. göcek koylarinin üstüne deniz tanimam, iddia edilen aksine sosyetenin cirit attigi bir yer degildir kendisi (daha ziyade sosyete lüks yatlarinda oturmayi secer de ondan)