şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: arkadaşlar başlığı ben açmadım. bu entry 2. sıradaydı. başlığı açan kişi göçmenlere sayıp sıralamış cevabı alınca da çekip gitmiştir. geriye de benim tepki dolu entry kalmış.

  göçmenden kasıt rumeli göçmenleri ise gayet normal bir davranış. kıyaslanan topluluk konyalı, yozgatlı çok afedersin erzurumlu...*

  kökleri anadoluya dayansa da avrupada medeniyeti gelişmiş insanlardır. aynı şeyi erasmus için avrupaya gidip dönen gençlerde de görüyorum.

  edit: nerelisin diye sorduğunda dadaşız biz diyerek böbürlenen anadolu yiğitlerinin “göçmenim” diyen insanları eleştirmesini izliyoruz. içten içe kıskanıyorsunuz bence.
 • bir vasfı olmayan, hayatta bir başarısı bulunmayan kişilerin atalarının yaşamış olduğu yerden kendine pay çıkarması olayı.
 • sadece değişik lacivert rengindedirler.
 • rahmetli dedemin anlattığına göre yunanistan'da büyük bir çiftlikte doğmuş büyümüş ve uşakları, hizmetçileri varmış.
  asilzade torunuyum seni pis fakir.
 • sanmakla hata ediyorlar, direkt emin olabilirler.*
 • başlığı açan yazara katılılıyorum. bu alt üst soy çıktığından beri facebook yok şöyle göçmeniz yok böyle göçmeniz diye yıkılmaya başladı. birisi gidip bu adamlara acı gerçeği söylesin. birader senin deden organize olamamış, azınlık kalmış, acılar çekmiş. belki de dedenin yakınları öldürülmüş. vatanından sürülmüş, başka bir yerde yaşamaya zorlanmış. bunun nesine seviniyorsunuz gerçekten merak ediyorum.
 • kendini yozgat'lıdan, erzurum'ludan ayrı tutan üstün gören orospu çocukları; kendi sikik göçmenliklerini de, sikik sülalelerini de alıp gidebilir bence. rum, yunan, bulgar bunların nenelerine, dedelerine atlasaydı daha bir sevinirdi bu orospu çocukları. batı götü yalamak böyle menem bir hastalık işte. adam gelmiş kendini anadolu insanı ile kıyaslayıp elbette ben üstünüm diyor. a be orospu çocuğu, girit'ten, selanik'ten yunan sikinden kaçıp geldiğinde anadolu köylüsü açtı sana kucağını, o bastı seni bağrına. osmanlı ve onun vatandaşları sana yurttaş gözüyle insan gözüyle baktı. sadece bugün değil, yüzyıllardır aynı yarrağı yemenin peşindesiniz, ama yunan sikmiyor sizi, bulgar sikmiyor karılarınızı. sen şimdiki suriye'lilerin 100 sene önceki halisin en fazla, buraya yerleştin 100 sene yaşadın diye hiçbir sikim değilsin.

  kendisini yukarda saydığım profilin dışında tutan bütün göçmenlerden, insanlardan özür dilerim. kendisini yukarda saydığım gibi gören kim varsa da amına koyayım.
 • ben bunun canlı örneğini en itici formda lisede boşnak bir arkadaşımda gördüm mütemadiyen boşnağız, boşnaklar böyledir şudur budur diye anlatıp dururdu, bugün bir çocuk gördüm çok yakışıklıydı kesin boşnaktı, boşnak düğünleri şöyledir, boşnak kuaförü özeldir evet bu arada o iğrenç kuş yuvası topuz saç yapan kuaförlerden bahsediyor en son bu soy bilgisini sorgulamada tüm sülalesinin boşnak olduğuna bir kez daha emin olup ss alıp instagrama atıp “boşnaklıgue” yazıp kalplerle süsleyerek liseden bu yana hiç bir ilerleme kaydedemediğini gördüm boşnaklık söz konusu olunca içindeki ergen hunharca ortaya çıkmış yine
 • kendini asilzade sanan göçmenlerin %80'i chp'ye oy vermektedir ve bu başlık altında ırkçılık yapmaktadırlar. eyyorlamam bu kadar. riyakar insan müsvetteleri sizi!

  türkler kadar kendini aşağılayan bir ulus daha var mıdır?

  500 yıl önce bok üstün bok olan avrupa ülkeleri, şimdiki medeniyet seviyelerine kendilerini aşağılayarak ve zamanın süper uluslarını överek mi gelmiştir?

  500'ü geçtim, 60-70 yıl önce avrupa'da kadının konumu nasıldı?

  60-70 yıl önce avrupa'da ırkçılık ne durumdaydı?
 • (#74272205)
  ne demiştik, medeniyet demiştik.
  bu entry dışında mesaj yoluyla soya, sülaleye küfür edip siktirin gidin buradan demeler falan adeta yazdığımı ipsatlarcasına hareketler. sizi bu göçmenlerden ayıran en büyük husus bu kaba dünyanız, yobazlığınız, kaypaklığınız. elbette sizinle bir değil bu insanlar. sen nasıl kendini suriyeliden üstün görüyorsan bu insanlar da senden üstün görüyor kendini.

  bir fırsatını bulsa almanyaya kapak atıp tuvalet temizleyecek çaptaki adam gelmiş burada ahkam kesiyor.