şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: arkadaşlar başlığı ben açmadım. bu entry 2. sıradaydı. başlığı açan kişi göçmenlere sayıp sıralamış cevabı alınca da çekip gitmiştir. geriye de benim tepki dolu entry kalmış.

  göçmenden kasıt rumeli göçmenleri ise gayet normal bir davranış. kıyaslanan topluluk konyalı, yozgatlı çok afedersin erzurumlu...*

  kökleri anadoluya dayansa da avrupada medeniyeti gelişmiş insanlardır. aynı şeyi erasmus için avrupaya gidip dönen gençlerde de görüyorum.

  edit: nerelisin diye sorduğunda dadaşız biz diyerek böbürlenen anadolu yiğitlerinin “göçmenim” diyen insanları eleştirmesini izliyoruz. içten içe kıskanıyorsunuz bence.
 • bir vasfı olmayan, hayatta bir başarısı bulunmayan kişilerin atalarının yaşamış olduğu yerden kendine pay çıkarması olayı.
 • sadece değişik lacivert rengindedirler.
 • sanmakla hata ediyorlar, direkt emin olabilirler.*
 • başlığı açan yazara katılılıyorum. bu alt üst soy çıktığından beri facebook yok şöyle göçmeniz yok böyle göçmeniz diye yıkılmaya başladı. birisi gidip bu adamlara acı gerçeği söylesin. birader senin deden organize olamamış, azınlık kalmış, acılar çekmiş. belki de dedenin yakınları öldürülmüş. vatanından sürülmüş, başka bir yerde yaşamaya zorlanmış. bunun nesine seviniyorsunuz gerçekten merak ediyorum.
 • kendini yozgat'lıdan, erzurum'ludan ayrı tutan üstün gören orospu çocukları; kendi sikik göçmenliklerini de, sikik sülalelerini de alıp gidebilir bence. rum, yunan, bulgar bunların nenelerine, dedelerine atlasaydı daha bir sevinirdi bu orospu çocukları. batı götü yalamak böyle menem bir hastalık işte. adam gelmiş kendini anadolu insanı ile kıyaslayıp elbette ben üstünüm diyor. a be orospu çocuğu, girit'ten, selanik'ten yunan sikinden kaçıp geldiğinde anadolu köylüsü açtı sana kucağını, o bastı seni bağrına. osmanlı ve onun vatandaşları sana yurttaş gözüyle insan gözüyle baktı. sadece bugün değil, yüzyıllardır aynı yarrağı yemenin peşindesiniz, ama yunan sikmiyor sizi, bulgar sikmiyor karılarınızı. sen şimdiki suriye'lilerin 100 sene önceki halisin en fazla, buraya yerleştin 100 sene yaşadın diye hiçbir sikim değilsin.

  kendisini yukarda saydığım profilin dışında tutan bütün göçmenlerden, insanlardan özür dilerim. kendisini yukarda saydığım gibi gören kim varsa da amına koyayım.
 • kendini asilzade sanan göçmenlerin %80'i chp'ye oy vermektedir ve bu başlık altında ırkçılık yapmaktadırlar. eyyorlamam bu kadar. riyakar insan müsvetteleri sizi!

  türkler kadar kendini aşağılayan bir ulus daha var mıdır?

  500 yıl önce bok üstün bok olan avrupa ülkeleri, şimdiki medeniyet seviyelerine kendilerini aşağılayarak ve zamanın süper uluslarını överek mi gelmiştir?

  500'ü geçtim, 60-70 yıl önce avrupa'da kadının konumu nasıldı?

  60-70 yıl önce avrupa'da ırkçılık ne durumdaydı?
 • (#74272205)
  ne demiştik, medeniyet demiştik.
  bu entry dışında mesaj yoluyla soya, sülaleye küfür edip siktirin gidin buradan demeler falan adeta yazdığımı ipsatlarcasına hareketler. sizi bu göçmenlerden ayıran en büyük husus bu kaba dünyanız, yobazlığınız, kaypaklığınız. elbette sizinle bir değil bu insanlar. sen nasıl kendini suriyeliden üstün görüyorsan bu insanlar da senden üstün görüyor kendini.

  bir fırsatını bulsa almanyaya kapak atıp tuvalet temizleyecek çaptaki adam gelmiş burada ahkam kesiyor.
 • genelde balkan göcmenlerinde gorulur ve kendilerini avrupali sanmalarindan kaynaklanir. burada komik olansa su, o ulasmak istedikleri o "avrupalilik" aslinda cografi degil genetik bir olgu. nasil bugun suriyeli siginmacilarin turkiye'de ya da ne bileyim isvec'te dogurduklari cocuklar turk ya da isvecli olmuyorsa, bizim "balkan göcmeniyiz" pelin'in de dedesi osmanli zamaninda oralara yerlesmis bir turk oldugu icin ayni pelin bugun o cirkin ortadogulu suretinden kurtulamiyor. belki sansliysa atalari avrupali halkla birazcik karistigi icin sac rengi acik kumrala, göz rengi yesile falan evriliyor o kadar, ki ondan daha fazla "avrupali" gorunumu karadenizlilerde,kafkas göcmenlerinde filan bile var. yani sirf "avrupa" topraginda dogdu diye oradaki turk de iskandinav fenotipiyle gelmiyor.