• şimdiye kadar yazılmamış olmasına şaşırdım ama tabii ki türkiye bu konuda ilk sıralardadır.
  • (bkz: vizesiz gidilebilen ülkeler) olarak genelleyebiliriz
  • (bkz: nijerya)

2 senedir yasiyorum. kampta olmasak sikertirler yemin ediyorum. sakalari yok ipnelerin.
  • her gun coluk cocuk demeden kimi yalasam, ellesem yakalanirsam rizasi vardi derim ya da oldurur bir yere atarim diye dolasan adamlardansa kafama volkan patlamasini tercih edecegim anket. dogal afet yasandi gecti dersin zaten gelismis ulkelerde en az kayipla atlatirsin, bu pedofil zombiler bile isteye yapiyor!
  • arkadaşlar bu hep söyleniyor da; zaten kanada'ya soğuk diye, ne bilim isveç'e abi çok kar var diye gitmeyecekseniz, bu sığlıkta bir insansanız zaten sizin ait olduğunuz yer türkiye'dir. sıkıntı yaratmayın.

başka bir ülkeye göçeceğinizde ülkenin iyiliği kötülüğünü ya da gidilip gidilmemezliğini, havasının soğuk olmasına bakarak eliyorsanız zaten sizin için dünya lideri olmakta; en büyük uçak ve saraya sahip olmaktan ibarettir. o yüzden başka ülkelere gidip orda da bizi rezil etmeyin.

nereye gitmek istersiniz diye soruyorlar mesela bana; incelediğimden dolayı da çoğunlukla -"kanada" diyorum -"abi oralar çok soğuk". bre pezevenk ulan ben tropik hat bitkisi değilim ki. benim aradıklarım toplum düzeni, düzgün çevre, iyi okullar, güzel mahalleler, iyi para, iş güvenliği, insan hayatına değer verilmesi, hukuk, halk ile taşak geçmeyen yöneticiler, dolaylı vergilerin devletin asli gelirinin %60'ını oluşturmadığı bir ekonomi politikası, günde 2 bomba patlamaması falan...

yani işin özeti "i got 99 problems and cold weather is ain't one"
  • (bkz: kolombiya) bizden daha tehlikeli ülke kesinlikle. listede yer almamalı.
  • (bkz: tibet)
    (bkz: papua yeni gine)

geriye bir tek buralar kalıyor
  • (bkz: öteki dünya)
    ben kazık çakmayı düşünüyorum.
    hiç göçmeyecekmiş gibi.
  • ukrayna ve bosna hersek gidilmemesi gereken avrupa ülkeleri. tabi türkiye de yaşadığını farz edersek.
  • gidebileceğimiz tek yerin moğolistan olduğunu bize gösteren ülkeler. hazır marco polo dizisini de izlemeye başlamışken bu iyi oldu. gidip tek başıma otururum uçsuz bucaksız ovalardan birinde. yanıma bir tane at alsam yeter.
hesabın var mı? giriş yap