şükela:  tümü | bugün
  • ariana grande’nin bugün çıkan yeni single’ı. diğer 2 singledan da daha başarılı buldum, keşke ilk single olarak bunu çıkarıp albümü daha fazla bekletmeseydi kötü oldu.
  • prodüksiyonu no ters left to cry gibi olmuş; sanki farklı türden 4-5 şarkıdan kesitler alıp oluşturulmuş gibi (zira no tears left to cry'ın da başı ayrı, ortası ayrı, gidişatı apayrı.) şarkı iyi olsa da bok edilmiş, şarkıya hiç gitmemiş yerler de var nakarata girmeden önce rapimsi şeyler gevelediği kısımlar gibi.

neyse, dinlerken allah affetsin.
  • ariana grande’nin 17 ağustos’ta yayınlanacak olan dördüncü stüdyo albümü sweetener’ın ikinci single’ı.

lyric video için

klibin müzik videosu yarın yayınlanacak, yönetmenliğini ise no tears left to cry’ın videosunun da yönetmenliğini yapan dave meyers üstleniyor. şarkı aslında 20 temmuz’da yayınlanacaktı ama grande bir hafta erken yayınladı.

şarkı yazarları no tears left to cry’ı da yazan max martin, ilya ve savan kotecha. grande bir kez daha şarkıyı yazan kadro arasında yer alıyor.

bence şarkı iyi ama ariana’yı bir üst seviyeye çıkarabilecek bir çalışma değil. sözleri daha iyi olmasına rağmen no tears left to cry’ın prodüksiyonu kadar başarılı değil ki sanırım bunda martin’in olmamasının payı büyük. dangerous woman‘ın ikinci single’ının into you olduğunu düşünürsek, şarkının sönük kaldığını bile söyleyebilirim.

twitter’da bir fan bu şarkının, grande’nin nişanlısının, büyükannesinin ve ekip arkadaşlarının favorisi olduğunu söylemişti ve bir aydır oluşturulan hava bu izlenimi veriyordu ama ben öyle üst düzey bir şarkı göremiyorum.

şu ana kadar yayınlanan single’ları şu şekilde sıralardım sanırım:

no tears left to cry ~ god is a woman >>>>>> the light is coming

ben hala grande’ye level atlatacak, onu katy perry ya da lady gaga seviyesine getirecek işler bekliyorum ama yayınlanan tüm single’lar şunu gösteriyor: grande yerinde saymaya kararlı.

sanırım şarkıyı mtv video müzik ödülleri’nde söyleyecek. her ne kadar ilk 10’a gireceğini düşünmesem de klibin ve performansların yardımıyla iyi bir yer edinebilir. tabii radyolarda no tears left to cry kadar yükseleceğini düşünmüyorum.

bugüne kadar hep albümü beklememiz gerektiğini belirttim ama artık şunu rahatlıkla söyleyebilirim, sweetener’ın, dangerous woman’dan daha iyi olacağını sanmıyorum. bence my everything seviyesinde bir albüm gelecek.

ayrıca the light is coming’i promo single olarak bırakmaları isabet olmuş.

not: görünen o ki grande de uzun şarkı ismi modasına uymaya başlamış. umarım bu kadar uzunlukla yetinir de paragraf gibi şarkı isimleri seçmeye başlamaz ahaah.
  • gene sikim sonik feminazi hareketlerinden yola çıkılmış isim taşıyan bir single ya da her ne sikimse.
  • öff, hiç iyimser yaklaşamayacağım kimse kusura bakmasın. kötüye kötü demek, iyinin hakkını korumaktır. yine gayet yetersiz ve herhangi bir numarası olmayan ariana grande şarkısıdır. daha ilk single no tears left to cry yayınlandığında kıza onca hakaretlerde bulunmuştum, sen artık devler liginin en büyük adayısın, bu şarkılarla mı çıkış yapıyorsun diye ama beterin beteri varmış kesinlikle.

bir kere şarkı asla the light is coming kadar vahim değil, bunu açık yüreklilikler söyleyebilirim. albümden çıkan hiçbir şarkı müthiş değil zaten. sadece aralarında dinlenebilir olabilecek seviyede olanı no tears left to cry. god is a woman'da ortalama, 3. sınıf, myspace'ten keşfedilen bir amerikalı şarkıcının söyleyebileceği basitlikte, sevimsiz bir şarkı.

yahu kocaman bir sesin var, deli gibi de seni destekleyen bir kitle var arkanda. üstelik kariyerinin en popüler dönemlerinden birini yaşıyorsun ve bu tarz işlerle mi dönüş yapıyorsun sektöre ? gerçekten bu işleri yönlendiren ekipteki herkesi falakaya yatırmak istiyorum. aynı bok christina aguilera ve britney spears'ın ekibi içinde geçerli. ulan bu sektör, herkesi ama herkesi yutup, yok edebilecek kadar keskin hatları olan, tehlikeli bir sektör. hata yapma şansın 1'i geçmezken, bu kadar sülale rahatlığında davranmak neden ?

boşu boşuna analiz yapıyoruz burada anasını satıyım. sikimsonik, benim vokal aralığım buuaaaaaağğğhh diye bağıracağı, sıkıcı bir albüm geliyor. bu kadının into you gibi bir şarkısı var ya, daha ne diyebilirim ki ? gerçi o şarkıyı bile 2. single yapacak kadar da köylü. otur, sıfır.
  • ariana grande'ye neden trap yakışmadığını kanıtlayan şarkı, kekomsu olmuş ritimleri.
  • bugün yayınlanan ama bende ve gördüğüm kadarıyla bir çok kişide büyük bir hayal kırıklığı yaratan single. bence en büyük hata ariana grande’nin insanları çok fazla beklentiye sokması oldu. gereğinden fazla şişirdi şarkıyı. kendi de dahil çevresindeki bir çok kişinin favori parçasıymış albümdeki. sözleri biraz kurtarıyor sadece. klibini de sonuna kadar zorla izledim ki ariana grande’yi gerçekten çok severim. yine de listeme ekleyeceğim belki dinledikçe ısınırım bilemiyorum.
  • bence kesinlikle kötü bir şarkı değil. fakat ariana main pop girl olduğu içim haliyle beklenti yüksek. herkes into you’dan bahsediyor fakat bir daha bir into you gelmeyecek. ınto you ariana’nın toxic’i dir, bad romance’i dir. ben yine gayet iyi bir albüm geleceğini düşünüyorum. the light is coming saçmalığını saymazsak gayet sağlam ve dinlenebilir iki şarkı sundu bize.