şükela:  tümü | bugün
 • çin'de takım takım dolaştıktan sonra şimdileri oldukça alt seviyedeki bir amerikan liginde oynuyor. enteresan ismi haricinde basketbol dünyasındaki yegane icraatı, kobe bryant'a crossover'ı öğretmiş olmasıdır.
 • muazzam bir ball handling ve hıza sahip olmasına rağmen fiziği ve şutu yüzünden asla adı kadar büyük yerlere gelememiş kişidir. 1995 mcdonald's all american maçında kevin garnett,stephon marbury,vince carter,paul pierce gibi isimlerle birlikte oynamıştır. providence üniversitesinde 2 yıl oynadıktan sonra 1997 nba draft'ında 45. sıradan seçilmiştir fakat nba kariyeri sadece 20 maç sürmüştür. 1997 yılında marbury ailesinin tek aklı başında adamı jamel thomas ile birlikte providence'i elite eight'e taşımıştır. gerçek adı god shammgod'dır ama sonradan shammgod wells olarak değiştirmiştir. shammgod adı verilen crossover hareketi meşhurdur. basketbolu asla şov olarak görmediği için and1'dan gelen teklifi reddetmiştir.

  http://www.youtube.com/…9ajjbtqybw8&feature=related
 • gelmiş geçmiş en iyi top kontrolüne sahip basketbolcular arasında gösterilir:

  şu tür hareketleri ile ünlüdür: http://www.youtube.com/…tailpage&v=jnzefllp460&t=71

  aynı hareketi t-mac yaparken: http://www.youtube.com/watch?v=est_adxlep0
 • bir ekşi sözlük yazarı.
 • özellikle kendi adıyla anılan crossover hareketiyle ünlüdür.

  gelgelelim bu hareketi 80'lerde ilk kez bulan kişi hırvat basketbolcu danko cvjeticanin'dir. ilk uygulamalarından birini şuradan izleyebilirsiniz.

  ancak hareketin popüler olması yugoslav basketbolcu bodiroga sayesinde olmuştur. el latigo adıyla anılan hareket adeta onun imzasına dönüşmüştür. burada hareketin bodiroga tarafından iyice geliştirildiğini görüyoruz.

  shammgod bu harekete deyim yerindeyse biraz harlem stili katarak daha hızlı ve daha estetik bir hale getirir. buradan da görüyoruz ki artık hareket son ve en mükemmel halini almıştır.

  bugün bu crossover hareketi amerika'da ve genel olarak basketbol çevrelerinde shammgod olarak bilinir.

  yeni nesil basketbolcular da sıklıkla bu hareketi rakiplerini aldatıp potaya ilerlemek için kullanmaktadırlar:

  kylie irving ve vassilis spanoulis örneklerine bakabiliriz.
 • bugün geri kalan hayatımın ilk günü felsefesini benimseyen insan. artık hiçbir şey onun için eskisi gibi olmayacak. istanbulu uçaktan bozma arabasıyla sikmeye gelen adam. kafasında tek bir düşünce var. sonumuz hayrolsun.
 • esnaflık maceramın büyük ortağı,bar tabureleri kalite kontrol uzmanı,kızların dilinden iyi anlayan arp sanatçısı.anadolu konstantiniyye'si tarihinde kendisi çukur'un üç lordundan biri olarak gösterilir.efsanelere göre patlak egzozla binlerce kilometre yol yapabilen nadir kişiliklerden biridir.küçükken kırmızı tuborg kazanına düşmüştür.
 • sonunda kendisini tekrar hayata bağlayacak olan şeyi bulmuş, yaşama dönmüştür. üstündeki ölü toprağı atıp bi güzel silkinmiştir. sesi bile değişti pezevengin. artık hayatının bir anlamı var, o da içerenköy'ün en büyük pokemon eğiticisi olmak! balıkesir'in ufak bir kasabasından doğan bu çocuk artık yeminli bir pokemon avcısı. akıllara zarar içgüdüsüyle, okullarda ders diye okutulacak avlanma becerisiyle bu iş için biçilmiş kaftan.

  tek bir hayali var önce içerenköy sonra istanbul...

  to be continue..
 • #64143197

  net kalitesiz, net! bugün başarısız trollük denemesinde bulunmuş, beceremiyorsan yapma kardeşim.

  devamlı atıp tuttugu birisine gitgide benzeyerek şahsımı hayalkırıklığına uğratıyor. sanırım kendisi de detroit ile alakalı.
  onun dışında tanırım iyi çocuktur.
 • yazarlara özel mesaj yolu ile küfür eden biri.
hesabın var mı? giriş yap