şükela:  tümü | bugün soru sor
 • arthur c. clarke, stephen hawking ve carl sagan'ın katılımıyla 1988 yılında çekilmiş bir açık oturum.* adı üstünde, evren, big bang, tanrı kavramı ve bilim esasları üzerine izlenmesi gereken bir tv programı.

  http://www.imdb.com/title/tt1020960/
  http://divxplanet.com/…rse-and-everything-else.html
 • fizik, gökbilim gibi bilimlerle; felsefe ve din ile ilgilenenlerin izlemesi gerektiği açık oturum. yıllar öncesinden yapılmış olup güncel olmasa bile katılımcılarından da*** anlaşılacağı üzere arşivde kesinlikle bulunması gerekir, ilgililer için. science-fiction severlerin de ilgisini çekebilir, yazarlar var sonuçta. 2001 a space odyssey izlendikten veya okunduktan sonra izlendiğinde ise daha bir süper olacaktır.
 • hevesi kursakta bırakan söyleyişi. malum olduğu üzere sağlam bir kadro ile çok hoş bir sohbet var. lakin süre yada belki de tek bölüm olması sebebiyle yeterli ve açıklayıcı değil. gerçi hoş görelim katılımcıların hepsi değerli isimler işleri güçleri var.

  kozmik evrimden başlayarak, uzay ve tanrı kavramı hakkında değerli düşünceler almak isteyenlerin ve bu konularda düşünmek için başlangıç yapmak isteyenlerin izlemesi yararlı olur.
 • arkada tüplü televizyon olan bilim oturumu
 • (bkz: #75018408)
 • televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iyi söyleşilerinden bir tanesidir. stephen hawking ve carl sagan yanında birazcık zayıf kalmış gibi görünse de zamanının çok ilerisini görebilen ve çok yüksek zeka seviyesiyle arthur c. clarke da söyleşiye bir bambaşka keyif katmıştır. bu söyleşi tam 30 sene önce yapılmasına rağmen şu anın bile ötesinde fikir ve gerçekler barındırmaktadır.

  keşke insanlık saçmasapan inanç, politik ve güç tartışmaları yerine bu değerli 3 insanın yaptığı gibi evrene, bilime, gerçeklere yönelseydi.