şükela:  tümü | bugün
  • aldığı paraya istinaden muhteşem hizmet veren bir site. en son teknik bir problemden ötürü telefonda yaklaşık 30 dakika boyunca pek çok farklı kişi farklı çözümler geliştirdi. oldukça farklı bir yaklaşım sergilediler.

hosting bağlamında minimal problemler yaşamamla beraber geçmekle oldukça doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.
  • tanım 1 : eğer sizi dinlemiş olsalar 2 dakikada çözülebilecek problemleri yetersiz personeli nedeniyle kronik sorunlara çevirmekte ellerine su dökecek başka emsali yok tanımı yaptığım godaddy birimi

tanım 2 : aldığı paraya istinaden berbat bir hizmet veren, teknik problemler için telefon ettiğinizde türkçe konuşan bir personel olmasına sevindiğiniz ama türkçe konuşan personelin, meselenin sizin bildiğiniz kısmını idrak etmesi 10 dakika sürdükten sonra hiçbir çözüm üretmemek için saçma sapan bahaneler ileri sürerek ihaleyi size bıraktığı, godaddy'nin muhtemelen outsource edilmiş birimi.

tanım 3 : hosting problemi yaşamak istiyorsanız ve "öyle bir destek birimi olsun ki hem sinirlerimi tavan yaptırsın hem de çözüm üretmekten aciz olsun" diyorsanız tam size göre departmanı.

edit: (bkz: seçme, beğenme, alma)
  • kullandığıma pişman olduğum servis. 2 gündür yapılan güncelleme nedeni ile eticaret sitem kapalı ve bu güncellemenin ne zaman biteceği ile ilgili bilgi alamıyorum. diğer go daddy mağdurları da durumlarını yazabilirse sevinirim.
  • 15 kasımda ssl'imin süresi doluyor. bende hemen bir tane sipariş vereyim dedim. yenileme bölümü var ordan baskete attım 1 yıllık ssl'i. sitede geziyorum. aynı ssl'i yenileme olmayan versiyonunu da attım baskete. yenileme ücreti 230tl. sıfırdan alırsan 180 küsür tl. yani yenileme olunca kucaklarında daha bi gezdiriyorlar.

pekala.... allright.

ben bunu yermiyim. bence yemem.

hemen bi ssl araştırması yaptım. ssls.com diye bi site buldum. comodo ssl satıyor. fiyat 3 yıllık 15 dolar civarı. 1 hafta sonra falan ödeme yaparım.

ben bide bu godaddy'e alan adımı taşıyacaktım. hey allahım ya.

kısacası uzak durulması gereken firmadır. yani go-daddy. go. hadi babacım bekleme yapma. go.
  • ismime ait bir domaini alayım dedim, ilk sahibi godaddy'den alınca aylardır bekliyordum(aslında domainin boşa çıkması için bir iki yıldır bekliyorum). en sonunda açık arttırmaya koydular, benden başka takip edeni de yoktu domainin. sırf; açık arttırmaya koydular diye açık artırmalarda süresi dolan alan adı diye 137 lira+25 lira vergi isteyen oluşum.

şimdi bekle ki domain tam anlamıyla boşa çıkmış olsun. hayır, sırf 160 lira vermemek beklerken bir başkası gelip alacak o zaman çıldıracağım.
  • tam anlamıyla haraç kesen bir alan adı sağlayıcısı. kredi kartımda yaşadığım sıkıntı sebebiyle yenilemesini gerçekleştiremediğim şirket domainime çöken oluşum. telefonda yarı türkçesi ile ne konuştuğunu bilmeyen çağrı merkezi çalışanı kadın bana "işine geliyorsa" dedi ya la. 500 tl'ye bana ait domaini bana geri satıyor. ulan sanki şirket uzantım hepsiburada.com kim ne yapacak benim domainimi. sana ne oluyor çakal. 30'a yakın domaini bulunduran hesabımdaki hiç bir yenilemeyi yapmayacağım. internetin mafyasıdır kendileri. (bkz: rezalet)
  • bir insan "nasıl deli edilir" "nasıl kafayı yedirilir" sorusunun cevabı olan firma.
    sattıkları hiçbir ürünün hizmetini vermemekte, verdikleri ürünlerle ilgili sorular için "valla bizim teknik brikim o kadar yok abd'ye yazın" demektedirler.
    adama" vps'im kapalı ve 'yeniden kurulum' talimatı vermişsiniz neden" diye soruyorum karşılığında "html kodlarından olabilir" gibi bir şey dedi. inanamadım. geçen konuştuğumda da "beyfendi burada sizin kadar bilen biri yok" deyip amerikaya yönlendirdi. sitelerim kapalı, herkes beynimi yiyor ve bunlardan tek bir cevap yok.

şimdi be zik kafalı, bilmiyorsan ne diye bana bunu satıyorsun. ayrıca amerika'ya yönlendirdikleri elemanda, zaten kurduğum ve kendilerinin bozduğu server'umun yeniden aktive edilmesi için para istiyor.
    uzak durun kesinlikle. gidin kendi bilgisayarınızı server yapın 56k ile hizmet verin bunlarla muhatap olmayın, hem paranızdan hem zamanınızdan olmayın hem de server'unuzde barındırdığınız sitelerin sahiplerinden küfür yemeyin. ayrıca hala "html'den olabilir" diyen zik kafalı taksiciyken sırf wordpress öğrendi diye "teknik servisciliğe" terfi etmişlerden de uzak kalırsınız.
  • server'u bu sabah kapatıp "bizim hatamız hemen düzelteceğiz" deyip 12 saat kapalı olduktan sonra 1 hafta önceki yedeği yükleyen, 1 haftalık tüm emeğimi ziken, büyük zevkle ziktiği emeğim içinde bir özür bile dilemeyen, tonla üyeyi, yorumu, yazıyı sayelerinde kaybettiğim, müşterilerden sayelerinde tonla küfür yediğim, hala müşterilerin kıçını yalamak zorunda bırakılmama sebep olan zikko şirkettir.
    uzak durun, şu süresi bitsin bir daha bunlarla çalışırsam ziksinler.
  • türkiye ofisinden bir çalışan varsa bana buradan ya da twitter'dan lütfen ulaşsın dediğim alan sağlayıcı. kurtarma mailinden tutunda, müşterimi numarama kadar her şeyi unuttum. mail'ime giriş yapmak istediğimde bile yapamıyorum :(

twitter.com/ccigdem35

sorun yaşadığım site http://ccigdem35.co/

edit: 2 gündür mağdurum hem de aşırı mağdurum. https://tr.godaddy.com/contact-us adresinde amerika ofisini bile aradığımda türkiye ofisine yönlendiriyorlar :/
  • inanılmaz atarlı müşteri hizmetleri yetkilileri olan bir firma. telefonda türkçesi bozuk 3 kişi ile problemi çözemedim.
    tüm müşteri temsilcilerinin ortak yönü leb demeden leblebiyi anladıklarını sanmalarına rağmen tüm kuruyemiş camiasını saymamıza rağmen "leb"i bile anlayamadıklarını bilmemeleri. bir de aptal muamelesi yapıyorlar ki karşılarındakine, aman aman aman.....

ismi berk olan müşteir temsilcisi ile yazışmamdan bir kaç iletiyi yapıştırıyorum.

"-takip ediyoruz ki sorunu hızlıca anlayalım diye"

"-link gönderdim ki görün diye"

"-sorunun bu olduğunu belirttim"

"-sorunu gördüm ve göndertdim"

sanırım beyin göçü sonucu bizim işe yarar networkçü yazılımcı sistemci hepsi kaçtı meydan ya yeni yetmelere ya da türkçe öğrenememiş suriyeli operatörlere kaldı.