şükela:  tümü | bugün
 • epix'in onay verdiği 10 bölümlük mafya dizisi. mafya lideri bumpy johnson’ın hapiste geçirdiği 10 seneden sonra suç dünyasına geri dönüşünü anlatıyormuş. başrolde forest whitaker var.
 • oyuncular bomba. başrol forest whitaker.
  yan oyuncularda daredevilden fisk var breaking badden yarım yüz var.

  trailer;
  https://www.youtube.com/…continue=108&v=fxst-inpzey

  konusu;
  70’li yıllarda geçen dizi, dönemin en güçlü mafya liderlerinden bumpy johnson’ı takip ediyor. 60’larda hapse giren bumpy johnson, 10 yıl sonra özgürlüğüne yeniden kavuştuğunda, bir dönem hükmettiği mahallenin geçirdiği dönüşümü görür. bölge bir süre önce italyan mafyası tarafından ele geçirilmiştir. bumpy kontrolü yeniden kazanmak için genovese ailesine savaş açar. bu süreçte en büyük yardımı radikal papaz malcolm x’ten alacaktır...

  vallah konu da trailer da çok güzel. oyuncular da keza öyle. umarım 1. bölüm güzeldir. editlenecektir.
  bu aralar çok editlenecek dizi girdim ama bu 1-2 günde kesin editlenir. hayat çok yoğun.
 • her nedense sözlük ahalisinin dikkkatini çekmemiş fevkaladenin fevkinde suç dizisi. görüntü ve sanat yönetimi müthiş. oyuncuları söylemeye bile gerek yok.

  '' romeo ve juliyet bir aşk hikayesi değildir. sonları ölümle biten iki aptalın çocuğun hikayesidir. ''
 • burada bahsedilen adam frank lucas'ın patronuy muş, ve american gangster filminden öncesini anlatıyor muş.

  "@shinigami ryuk" uyarısıyla patronlar değiştirildi
 • forest whitaker, vincent d'onofrio, giancarlo esposito, paul sorvino gibi usta aktörlerin kadrosunda olduğu 10 numara dönem dizisi.
  2 bölüm birden yayınlanmış, cok ince eleyip sık dokumuşlar, kullanılan otomobiller kılık kıyafetler, fonda çalan parçalar gayet iyi bir yapım.
 • olmuş dedirten dizi.

  forest whitaker efsane oynuyor, onu bir belirtelim.
  dönemin havası çok güzel yakalanmış. 70'ler yazılmış burada ama dizi 1963'te bumpy johnson'ın hapisten çıkmasıyla başlıyor. harlem bölgesinin mafya lideri olan bumpy italyanların harlem'in bir kısmına çöktüğünü görüyor. italyan mafyasıyla eskiye dayanan karmaşık ilişkileri de var. sonra kaprisli bir eş, yoz siyasetçiler, eski arkadaşı malcom x, interracial konular... dönemin rontgeni bir nevi...
 • uzun zamandır dizi arıyorum.genelde bir kac bölüm izleyip sıkılıyorum.iki bölüm itibariyle sardı beni. müzikler ,oyunculuklar dönem atmosferi tatmin edici.mafya dizisi sevenlere tavsiye ederim.
 • en iyi mafya dizileri listemizde ilk iki bölümüyle kendine yer bulmuş kaliteli yapım. diğerileri için;

  (bkz: boardwalk empire)
  (bkz: the sopranos)
  (bkz: the wire)
  (bkz: fargo)
  (bkz: sons of anarchy)
 • hayvan gibi güzel dönem dizisi. kadro şampiyonlar ligi değil daha çok dream team tadında. ayrıca dream team temaya daha uygun.

  bu dizide american gangster'dan bildiğimiz frank lucas'ın patronu ve bir nevi manevi babası olan bumpy johnson'ın hayatı anlatılıyor. bu zamana kadar böyle bir dizi çekilmemiş olması garip zaten. malum dönem öyle çok malzeme barındırıyor ki politik doğruculuğun coştuğu şu dönemde el atmasalar şaşardım. mafya, harlem, zenciler, nation of islam, malcolm-x ve abd'nin dönem politikasıyla üzerinden ne yazarsan yaz başarısız olman imkansız. hele böyle baş rolde oskarlı aktör, taşaklı yan rol filan sıraladıktan sonra çek diziyi keyfine bak.

  o değil de çok saçma şekilde dizinin imdb sayfasında luis guzman'ın adı sanı yok. guzman'ın kendi sayfasında da bu dizide oynadığı yer almıyor. halbuki bir kaç dakikalık rolüyle breaking bad'den tanıdığımız gus fringe karakteriyle özdeşleşmiş giancarlo esposito'dan daha öne çıktı adam.

  vincent d'onofrio gibi kaşar aktörleri geçiyorum. malcolm-x rolüyle adı sanı pek bilinmeyen nigel thatch bile çok iyi iş çıkarmış. italyan mafya babasının kızı rolünde lucy fry da fena iş çıkarmıyor. rol aldığı yapımlardan tanıyoruz, iyi güzel hatun ama dizinin açık ara en güzel hatunu bumpy'nin karısı mayme rolündeki ilfenesh hadera. yemişim rol yeteneğini, hükümet gibi kadın.

  dizinin tek gözüme çarpan falsosu ise bumpy'nin usturası. ucuna balon balığı, ne bileyim komodo ejderi zehri sürüyor olsa gerek. yoksa şah damarına kesik attığı herkesin o saniye felç geçirerek ölmesi normal değil. ya da kral arada susturuculu tabancasıyla bir tane de kalbine sıkıyor zira usturayı yiyen elini gırtlağına dahi götüremeden küt diye düşüp ölüyor.
 • yayınlanan 3 bölümün tamamı mükemmeldi, zaten dizi daha birinci bölümün ilk dakikalarında izleyeni etkisine alıyor.

  - time's changed...
  - i havent!
hesabın var mı? giriş yap