• tercümesi şu şekilde olan opeth parçası:

tanri’ nin feryadi

yağmacı. durgunluğun ortasındaki toprağı paslandırıyor. sevgili kardeşlik sona eriyor. kızıl gözler ortamı inceliyor, her şey aynı. izleyenler için şenlik. hücreden gelen ahlaki bozukluk. taş yollarda elle kazınmış ölüm. geçmişimdeki yaraları saklıyorum. yine de sessiz ağıtımı hissediyorum. tam bu sırada her şey çöküyor. beyaz eller önemsiz şeyleri kavrıyor. sinsi sırıtış, arkadaki zehirli parlaklık. gizlenmemiş el yapımı yıldız. sessiz ağlayış, geri çekilmeye cüret etme. solgun ışınlar seni kovalıyor. hiç olmamış bir şeyi kıskanmak. bazıları tüm gördüklerini beraberlerinde getirecekler. şaşırmışlığa doğru yolumu arıyorum. gözlerinin parıltısı, o bu anı biliyor. yakın zamanda burayı terk edeceğimi hiç düşünmezdim. son gün ağırmasında, yoldan çıkana yetişmek. burada kalsaydım kimin umrunda olurdu? kimse bilmezdi. burada kalsaydım kimin umrunda olurdu? kimse bilmemeliydi. hala kuluçkada, gerçekten sakin. bu sert, alt üst olmuş surat. anlamsız tanrı, adımı yırtıyor. kayıp namus, çıldırmış şehvet. şaşırmışlığa doğru yolumu arıyorum. parçalanmış kaderde onu gördüm. acısını doğada taşıyorum. gözlerinin parıltısı, o bu anı biliyor.
  • ilk kez dinleyişimin 13. yılını kutluyorum, muazzam lan. still life zaten komple muazzam albüm. sikeyim yaş 28, 15'ime döndüm, bugün hava da yağmurlu, sabahtan akşama opeth günüdür gardaşlar, sabahtan akşama opeth günüdür komradlar.
  • saf sanat eseri.

thought i could not leave this place on this imminent day kısmının ikinci kez girişindeki çift ses beni keyiflendiriyor her seferinde, 10 küsur sene sonra, hala ve hala.
  • cok üzgünüm ama hakikaten de face of melinda, moonlapse vertigo, white cluster gibi saheserlere ragmen still life'in en etkileyici parcasi bu.
  • "thought i could not leave this place
    on this imminent day
    as i've reached the final dawn
    to what's gone astray
    what would they care if i did stay
    no-one would know
    what would they care if i did stay
    no-one should know
    "

kismi ayri bir $arki gibi du$unulebilecek eser.
  • ilk clean vocal'e girerken attigi yayvan ve uzun solosunu dinlerken tüylerimin diken diken oldugu $arki.
  • 2:50 ile 5:50 arasında ki kısma bittiğim şarkı.
  • türkceye "tanrikafanın agiti" $eklinde cevrilebilecek kelime öbeği.
  • arkada akustik gitarla mikael in clean vokal yaptigi kismin, brutal vokallerden sonra dinleyeni inanilmaz melankolik bir havaya soktugu $aheser.
  • opeth'in bazı şarkıları var, diyorsun ki böyle bir şarkıyı sadece opeth yapabilir. bu şarkı da onlardan biri.
    https://www.youtube.com/…msg&ab_channel=opeth-topic
hesabın var mı? giriş yap