şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilk lokmanın ardından, hmm, mmmmmm, enfesss, namnam şeklinde tepkiler verdiren olağanüstü çikolata.
 • 2007 yılında destrcution adlı bir albüm çıkartmış olan isviçreli hard'n heavy grubu.

  http://www.myspace.com/godivametal
 • çocukken "çikolata üretimiyle me$hur ülke" ad aktarmasını isviçre yerine belçika'ya atfetmemin nedeniydi. "ben altı ya$ımdan beri..." minvalinde, at üzerindeki sereserpe çıplak kadın logosunun altındaki kapağı ilk kez açtığımda vurulmu$tum. babamdan yurtdı$ı seyahatleri dönü$ünde ısrarla godiva istediğimi hatırlarım, ki seyahatten dönerken duty free'de harçlığımı bu kutulara yatırmı$lığım vakidir.

  gerçi "keçinin olmadığı yerde koyuna abdurrahman çelebi derlermi$" ya, bunun toplama kutuları dükkanda taze satılan çikolataları yanında solda sıfır kalır. paris'te ufacık bi' butikte, yolda atı$tırılacak miktardaki trüflere fahi$ bi' meblağ ödediğimizi ansıyorum. lakin, o çikolataların lezzetini hala ba$ka bi' kakao mamülatında yakalayamadım*.

  godiva'nın "yakınımdaki bir sinemaya" dü$mesini beklerken, diğer yandan da lady godiva'nın kafkaesk bi' dönü$üm geçirerek turkish delight olmayacağını umarım.
 • (bkz: godiva turban)
 • ülker'e gecmesiyle at üzerindeki uzun sacli, cirilciplak lady godiva logosu da bir sure sonra tarihe karisabilir. onun yerine isildayan bir ampul gelebilir mesela. ya da godiva edebiyle örtünür, ancak attan inip basi one egik onu arkasindan takip eder. dunyadaki butun etiketlere arapca olarak "icinde domuz yagi yoktur" ibaresi eklenir.

  tarihe not dusmek icin su anki logosu:
  http://www.brandsoftheworld.com/…81404159/7353.html
 • ulker aldi diye hicbir degi$iklik gecirmeyecek marka. 850 milyon dolar bu kamil, kolay mi? sen o verdigin parayi ziyan edecek hareketlere gir (e$ittir markayi turkle$tir); ya$atirlar mi adami? gotunden kan alirlar kan.

  sonuc itibariyle tr'deki fiyatlari bir miktar daha ucuzlayip her tur markete girecektir godiva. yurtdi$inda ise cok bi degi$im ya$amayacagini saniyorum. ulker birkac kaliteli urun ekler marka gamina en fazla o.
 • x: efendim, dilediğiniz gibi godiva'ı 850 milyon dolara satın aldık.
  y: çok iyi bünyamin, çok iyi. hemen ülker ar-ge departmanını yolla bakalım öğrensin çocuklar iç içe geçmiş deniz kabuğu şeklinde çikolatayı nasıl yapmış adamlar.. kinder surprise'ı beceremedik, bari bunda sıçmayalım.
  x: başka bir isteğiniz yoksa ben işimin başı..
  y: bünyamin, sahi o yumurtanın iç kısmına beyaz çikolatayı nasıl koymuşlar ki? di mi ama?!
 • aslında godivanın o ambalajındaki at üzerindeki çıplak kadının çok ilginç bir hikayesi var. hikaye şöyle, aşırı despot ve sert bir yönetimle halkına hüküm süren kral bir dönemde vergileri oldukça abartmış. böyle olunca halk acı çekerek yoksulluk ve fakirlik içinde yaşamaya çalışırken kraliçe duruma el koymak ister. ancak kral o kadar bencil, o kadar vurdumduymaz ki kraliçesinin bu müdahalesinden rahatsız olur. kraliçe vergilerin kaldırılmasını ister ama kral halkın vergileri vermek zorunda olduğunu, kraliyete saygı kazanması gerektiğini söyler. kraliçe halkının onu sevdiğini onu benimsediğini söyler ama bir kral olarak seni tanımadıklarını ifade eder. böyle olunca kral bir anlaşma teklif eder. eğer bir atla çıplak bir şekilde şehir de yürürsen ve bir tek perde bile kıpırdamazsa vergileri kaldırıcam der. kraliçe bir at üzerinde çırıl çıplak şehirde ilerlemeye başlar. halkın kraliçeye öyle bir saygısı vardır ki muhteşem güzelliğine rağmen herkes evlerine kapanır ve bir tek perde bile açılmaz kraliçeye bakmak adına. kral vergileri kaldırır ve büyük bir utanç içinde halkından özür diler. godivanın sahibi bu olaydan çok etkilendiği için logosunu at üzerindeki çıplak kadın olarak seçer.

  edit: guneri civaoglu sanıyorum ki bunu anlatmış.
 • (bkz: godiva turka)