şükela:  tümü | bugün
 • 2017 yapımı gey temalı ingiliz filmi. konusu oldukça ilgi çekici duruyor, fragmanıyla oldukça heyecanlandırdı. brokeback mountain'ın birleşik krallık versiyonu gibi sanki.
  yönetmenin de ilk uzun metraj deneyimiymiş bu arada. bayağı emek harcamış sanırım film için. çiftçi rolünü oynayan baş rol oyuncularını filmden önce birkaç hafta boyunca çiftçi olarak çalıştırmış.
  heyecanla bekliyorum.
 • bazen kendimize bile itiraf edemediklerimizin bizi ne denli yaraladığını iki erkeğin aşkı aracılığıyla anlatan film. filmde bu itiraf johnny karakterinin cinsel kimliği üzerinden ele alınmış. karakterin filmin başından sonuna kadar nasıl evrildiği oldukça net aktarılmış. konusuna gelecek olursak;
  --- spoiler ---

  johnny adında bir genç, babası ve büyükannesi ile birlikte ingiltere kırsalındaki bir çiftlikte yaşamaktadır. bu rutin hayatına çiftliğe işçi olarak gelen gheorghe adındaki romanyalı bir genç dahil olur. johnny başta gheorghe'nin varlığından huzursuz olsa da daha sonraları aralarında bir çekim olur. ikisi de buna karşı koyamazlar ve ilişkileri böylece şekillenir. johnny bu ilişkiyle birlikte aşamadığı birçok tabunun üstesinden gelir. filmin sonunda duygusal anlamda rahata kavuşur.

  --- spoiler ---
  ve evet filmdeki country side havası biraz brokeback mountain filmini andırıyor. izlenilesi ve hoş bir film.
 • çok beğendiğim bir film oldu god's own country. son yıllarda eş cinsel temalı filmlerin kalitesi gerçekten artmaya başladı. yönetmenin ilk uzun metrajı olmasından kaynaklandığını düşündüğüm birkaç eksisi olsa da filmin, genel anlamıyla oldukça da iyiydi film.

  filmin mekanı ilgi çekici, oyunculuklar başarılı, hikâye güzel anlatılmış, karakterler iyi yansıtılmış. ama senaryoda bir şeyler eksik. yani daha büyük dalgalanmalar olmasını bekledim ben. vurucu bir şeyler bekledim. bir şeyler eksikti, yetersizdi bu anlamda.

  ama yine de birçok gey temalı filmden çok daha iyi, çok daha kaliteli. brokeback mountain ile bir açıdan da paralel ilerliyor film. çok fazla bezerlik var. sanki bu film o filmin paralel evrendeki karşılığı gibiydi.
 • brockback mountain ile büyük benzerlik gösteren, çok güzel bir aşk filmi.

  sanırım tüm hayatımı, herkesin unuttuğu ve yabancı her şeyden uzak bir yerde gheorge gibi biriyle, hatta tam da alec secareanu ile yaşamak isterdim. daha büyük bir dileğim olabilir miydi bilemiyorum.

  efkarlandım gece gece.