şükela:  tümü | bugün
 • internet üzerinden bağış toplama sitesi. kickstarter.com'a benzemekle birlikte amerikan vatandaşı olmayı şart koşmaması, türk paypal kullanıcılarına ödeme yapması, arayüzünün kolay olması gibi güzellikleri olan site. tek yapmanız gereken siteye üye olup toplamak istediğiniz miktarı girmek, paraya neden ihtiyacınız olduğunu yazmak(herhangi bir şey olabilir, sağlık, kişisel zevkler, sanatsal ve yaratıcı çalışmalar ne için olursa) ve linkinizi gerek facebook'da gerek twitter'da paylaşmak ve vefalı dostlarınız olduğunu ummak * *. araştırdığım kadarıyla güvenilirliği yüksek bir site. bağış yapacak kişiler minimum 5 dolar bağış yapabiliyorlar. tek dezavantajı sanırım direk karttan ödeme almaması, bağış yapacak kişilerin paypal hesabı olması şart. paypal türk bankalarını kabul ettiği için para direk banka hesabına aktarılabiliyor paypaldan. benim de bu yaz kız arkadaşımla yapmayı planladığım fakat maddi durumlar yüzünden pek gerçekleşmeyecek olan interrail gezim için çok ufak da olsa bir umut kapısı oldu. siteyle ilgili sorusu oran arkadaşlar mesaj yoluyla sorabilirler, mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışırım.
 • evlilik ve balayı konusunda bana yardımcı olması için yardım etmek isteyenler zahmet çekmesin diye hesap açtığım site. ama sonradan da utandım paylaşmaya yayamadım hesabı açtığımla kaldım. kendim bi beş dolar yatırıcam en sonunda boş kalmasın diye.
 • sanırım ülkemizden kullanılamıyor, gelen bağışların bir kısmını gofundme'nin kesmesi, daha doğrusu kampanya yapan kişinin paypal hesabından kendine çekmesi ve paypal'ın türkiye'den bir hesaptan yurtdışı hesabına buna izin vermemesi nedeniyle.

  http://www.gofundme.com/jolla-maidis
  https://plus.google.com/…nılözbek/posts/ddl75qmvhtz
 • istanbul'da yaşayan kanadalı yakın bir arkadaşım istanbulda sokakta kalan suriyeli çocuklara ve ailelere linkteki yardımlar sayesinde temel ihtiyaç maddelerini alıp başka bir aracı olmadan kendisinin vermesini sağlayan site. bugünlerde temel ihtiyaçlar yemek ile birlikte soğuktan koruyucu battaniye, ayakkabı, kıyafet gibi gereksinimler oluyor. yapılan yardımların kuruşu kuruşuna gerçekten ihtiyacı olan insanlara gittiğine eminim. maddi yardım yapabilecek durumda olanlar ya da en azından sayfanın linkini paylaşmak isteyenler, suriyeli sokakta kalan çocuklara yardım etmiş olacaklardır.
  ilgili link: gofundme...
 • arada bir siteye girip hoşuma giden projelere küçük bağışlar yaptığım site. örneğin arjantin'e değişim öğrencisi olarak giden ezgi'nin arjantin gezisi yapabilmesi için desteğe ihtiyacı varmış. keşke tüm gençler onun gibi cesaretli olup tek başına uzaklara gidebilse. sözlükçülerden başka destek olmak isteyen olursa diye link'i paylaşıyorum:

  https://www.gofundme.com/…hange-student-trip-in-arg
 • gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ettiğim hede. yeşillendiren suser olursa sevindirir.
 • desteklediği ülkeler arasında türkiye bulunmamaktadır.
  https://support.gofundme.com/…articles/360001972748
 • konuyu canlandırayım,

  bence harika bir fikir, üzerine ekleme bile yapılabilir.

  parası yetmeyen evlenebilir, tatile gidebilir, projesi için yeni bilgisayarını alabilir, kıyafet yardımı alabilir.

  bence türkiyede de yapılmalı. imkanım olsa da ben yapsam.
 • amerikan çomarlarının sağlık sigortasını şiddetle reddetmelerinin sonucunda(gomunistlikmiş) yine amerikan çomarlarının sağlık ödemeleri için dilendikleri internet sitesi. adamlar dilenciliği daha iyi görüyor.