şükela:  tümü | bugün
 • samimiyetle tezatları tartıştığım güzel insan. anlattıklarının bazılarına sksen katılmam ama datlı dilini yerim ben onun.
 • basitçe tarifi, 10 numara adamdır kendileri. 100 değil 10 üzerinden 10. zirvelerdeki vazgeçilmez yoldaşım, evinde sabahlayıp hasta ettiğim, kitapçı önünde beklerken sayesinde genel kültürümü genişlettiğim, içimizde erkin koray uktesinin kaldığı, beraberce aynı şehirin tozunu yuttuğum, hemşehrim (hem de aynı ilçe, neredeyse aynı köy), güzel insan. az daha araştırsak kesin bi akrabalığımız çıkacak, korkmadım değil.
 • ekşi sözlük counter strike sunucusunda karşılaştığımızda neden bilmem ama hemen her el 20 kişi içinden beni bulup vuran suser. :)
 • içten içe tutuştuğum, tutunduğum, hele son günlerde direttiğim hayalime bugün bir kez daha sarılmama vesile olmuştur*. selam olsun, her işi rast gitsindir.
 • en büyük değerlerinden biri sakinlik olan aklı başında şahsiyet. sakin adam.
 • samoa yerlilerinin kullandığı dilde papalagi dir.
 • adamın hası, reis.

  ortalama 70 senelik ömründe, insanın karşısına çok fazla çıkmayacak türden bir adam. bazı insanlar vardır, hayatınızdan gelip geçene kadar bir çok şey katar insana. işte tam öyle biri. harbiden şu adamla bir kaç saat geçirin, yeni fikirler edinmemeniz, muhabbetten keyif almamanız imkansız.

  7-8 ay falan kaldık aynı evde. 4 gün ard arda makarna yediğimiz günler oldu, 5. gün "hadi bir çılgınlık yapalım" diyip yine makarna yaptık. evde hiç bir zaman bulaşık sırası olmadı, bulaşık işini asla gün gün saymadık. "en son sen yıkamıştın" diyip elimden tabağı tencereyi aldığı olmuştur. dışarıdan bir şey alınacağı zaman yazı-tura atardık. her seferinde "atatürk'ten bize zarar gelmez, tura!" der bilginiz olsun.

  isyankar, haklı olarak. sürekli haktan hukuktan bahsedip haksızlığa sesini çıkarmayanlardan, dolaylı olarak haksızlığa ortak olanlardan, zulmedenlerden değil. söylenecek bir söz varsa en önce çıkar söyler. delikanlı adam. karşı olduğu bir fikir varsa kırmadan söylemesini bilir. sakin adam.

  kurulması uğruna yoğun çaba sarfettiğim, dünyadaki tüm kusursuz insanları bir araya getirecek olan büyük alman cumhuriyeti'nin daimi vatandaşı, üstün insan. fikirleriyle destek olduğu bu büyük projede hakkı yenmeyecek olan adam. evde bıraktığı oda aynı şekilde duruyor. yakında bir anma duvarı yapacağım oraya, bir alman bayrağı fazlasıyla işimi görür.*

  attığın para hep tura gelsin reis.

  selam olsun: http://youtu.be/vezr3dw4j5s?t=13s
 • başucu kitabımdır.

  --- spoiler ---

  beyaz adamın (yani muhtemelen avrupalıların) günlük hayatta kullandıkları en basit şeyleri dahi (ayakkabı mesela) müthiş bir dille eleştiren bir kabile reisinin konuşmalarının yer aldığı efsane bir kitaptır.
  --- spoiler ---

  okuyun, okutun.
 • yazarın önsözünde yer alan 'bu kitabı okuyup da çocukça bulabilirsiniz,hatta tuiaviiye kızabilirsiniz kullandığı dilden dolayı aşağılayıcı bulabilirsiniz, fakat bu kitabı okuyup da ders çıkaranlar dünyada
  alçak gönüllü olan insanlardır' diyen (özetle) erich scheurmann kitabıdır. papalagi, samoa dilinde göğü delen anlamına gelmektedir
 • erich scheurmann'a ait ayrıntı yayınlarından çıkmış bir şahane kitap.

  (bkz: der papalagi)
hesabın var mı? giriş yap