şükela:  tümü | bugün
 • samimiyetle tezatları tartıştığım güzel insan. anlattıklarının bazılarına sksen katılmam ama datlı dilini yerim ben onun.
 • basitçe tarifi, 10 numara adamdır kendileri. 100 değil 10 üzerinden 10. zirvelerdeki vazgeçilmez yoldaşım, evinde sabahlayıp hasta ettiğim, kitapçı önünde beklerken sayesinde genel kültürümü genişlettiğim, içimizde erkin koray uktesinin kaldığı, beraberce aynı şehirin tozunu yuttuğum, hemşehrim (hem de aynı ilçe, neredeyse aynı köy), güzel insan. az daha araştırsak kesin bi akrabalığımız çıkacak, korkmadım değil.
 • ekşi sözlük counter strike sunucusunda karşılaştığımızda neden bilmem ama hemen her el 20 kişi içinden beni bulup vuran suser. :)
 • içten içe tutuştuğum, tutunduğum, hele son günlerde direttiğim hayalime bugün bir kez daha sarılmama vesile olmuştur*. selam olsun, her işi rast gitsindir.
 • en büyük değerlerinden biri sakinlik olan aklı başında şahsiyet. sakin adam.
 • (bkz: #29553977)

  insan ya...
 • samoa yerlilerinin kullandığı dilde papalagi dir.
 • adamın hası, reis.

  ortalama 70 senelik ömründe, insanın karşısına çok fazla çıkmayacak türden bir adam. bazı insanlar vardır, hayatınızdan gelip geçene kadar bir çok şey katar insana. işte tam öyle biri. harbiden şu adamla bir kaç saat geçirin, yeni fikirler edinmemeniz, muhabbetten keyif almamanız imkansız.

  7-8 ay falan kaldık aynı evde. 4 gün ard arda makarna yediğimiz günler oldu, 5. gün "hadi bir çılgınlık yapalım" diyip yine makarna yaptık. evde hiç bir zaman bulaşık sırası olmadı, bulaşık işini asla gün gün saymadık. "en son sen yıkamıştın" diyip elimden tabağı tencereyi aldığı olmuştur. dışarıdan bir şey alınacağı zaman yazı-tura atardık. her seferinde "atatürk'ten bize zarar gelmez, tura!" der bilginiz olsun.

  isyankar, haklı olarak. sürekli haktan hukuktan bahsedip haksızlığa sesini çıkarmayanlardan, dolaylı olarak haksızlığa ortak olanlardan, zulmedenlerden değil. söylenecek bir söz varsa en önce çıkar söyler. delikanlı adam. karşı olduğu bir fikir varsa kırmadan söylemesini bilir. sakin adam.

  kurulması uğruna yoğun çaba sarfettiğim, dünyadaki tüm kusursuz insanları bir araya getirecek olan büyük alman cumhuriyeti'nin daimi vatandaşı, üstün insan. fikirleriyle destek olduğu bu büyük projede hakkı yenmeyecek olan adam. evde bıraktığı oda aynı şekilde duruyor. yakında bir anma duvarı yapacağım oraya, bir alman bayrağı fazlasıyla işimi görür.*

  attığın para hep tura gelsin reis.

  selam olsun: http://youtu.be/vezr3dw4j5s?t=13s
 • erich scheurmann'a ait ayrıntı yayınlarından çıkmış bir şahane kitap.

  (bkz: der papalagi)
 • 1920 yilinda yayınlanmış bu kitapta insanligimizin tum açgözlülüğü bir kabile reisinin gözünden açıkyüreklilikle dile getiriliyor.

  doyumsuzluğumuzu, hırsımızı, çoğumuzun saygı duyduğu tek şeyin cebimizde ikiye katladığımız kağıt parçası olduğunu, tüm hayatımızı kolumuzdaki yuvarlak metale bakarak hep biryerlere birşeylere yetişme çabasında olduğumuzu, düşündüğümüzü çokça düşündüğümüzü ve bu düşüncelerin bizi mutsuzluğa sürükleyerek gözlerimizde oluşturduğu o büyük karanlığı ve umutsuzluğu kendi bakış açısıyla anlatıyor.

  kitabın her bir cümlesi çok değerli ve defalarca okunmaya değer ama beni en çok etkileyen avrupa’dan gelen bir misyonere söylediği şeyin korkutucu gerçekliği;

  "bize ışığı getireceğinize inandırmıştınız" demişti son kez birlikte olduğumuzda, "oysa sizin niyetiniz bizi de kendi karanlığınıza çekmekti!"