şükela:  tümü | bugün
 • türkler en başından beri tarihi yazan, yenilmez denen orduları yıkan ve hiçbir zaman bağımsızlığını kaybetmeyen yüce bir ırktır.
  kızıl elma ülküsünde ilerlerken yolumuza taş koymaya çalışan her topluluk er ya da geç hak ettiğini bulmuştur.

  bugünlerde türklük bilinci, özellikle dış güçlerin etkisinde, sistematik bir şekilde gerilemeye başlatılmıştır. türk'ün özü asla din ile harmanlaşmamış ve hiçbir zaman arap kültürü ile yoğrulmamıştır. tarih var olduğu sürece medeni bir şekilde yaşayan ırkımız yalnızca gökteki tengri ve yerdeki oğuz ata'nın gölgesi altında ilerlemiştir.

  gün gelecek bu duraklama ve gerileme dönemi son bulacak; türkler yine hak ettiği yere gelecek ven gök kubbenin altında özgürlük ve hüküm sürmeye devam edecektir.
 • vatandaşın birisi bu entryi girmiş. (#77960505)
  ama bilmez ki yakın tarihimizde mustafa kemal atatürk ve türk askeri olmasa o benzettiği vikingler tarafından istila edilmiş olan ingiltere dedesinin karsını si(l)kecekti.

  bilmeyene: şu anki isveç, norveç, danimarka ,izlanda ve faroe adaları viking kökenlidir. viking soyundan gelen normanlar 11. yy.da britanya'yı fethetmiş ve ingiltere'nin en güçlü hanedanı olmuşlardır. norman fethi, britanya'nın son fethidir.

  ve bu adamın dedesini nenesini kurtaran bir ırk ile gurur duyacağına, konar göçer olması ile, göçebe hayat tarzı denilerek, göçtüğü yeri yakıp yıkar diye aşağılanarak alenen hakaret etmektedir. hata sen de değil dostum cidden sana bu cümleleri kurduracak kadar rahat bir ortam sağlayan, senin olmana vesile olacak olan insanları o zaman da senin kadar serbest bırakan da.
  yazık.