şükela:  tümü | bugün
  • her hava durumunun olmaz ise olmasıdır bu. zaten tek başına sağnak yağış dediğin ne ki kemiksiz 30 kilo. bu yüzden sağnak yağış her ne kadar gök gürültülü ve gök gürültüsüz olarak ikiye ayrılsa da cok afederseniz sonraki bahsedilen * bayağı bir ezilir önceki tarafından *. bu yüzdendir ki hava durumunu sunan kişiler "çarşamba günü gök gürültülü sağnak yağış bekleniyor" derken daha bir gür ses tonu ile vurgulara dikkat ederek yavaş yavaş konuşurlar. fakat "efendim yarın da sağnak yağmur varmış haberiniz olsun" tarzı sunumlar bunun kıytırık bir kısa süreli yağmur olduğunu bize söyler.
    neyse bakınız böyle de bir şey varmış; got gurultulu sagnak yagis
  • insanı dışarı çıkmak ve evde oturmak arasında muallakta bırakan hava durumu.(bkz: ısınan hava yükselir)
  • günlerdir istanbul'da olan vaziyet...yazın ortasındayız güya; havaları da kendimize benzettik ya çalsın tokat zurnası,ötsün vuvuzelalar...
  • (bkz: rainymood.com)
  • çok gürültülü sağanak yağış .
  • şu an izmir'i ziyaret etti. baya baya fotograf çekiyor.
  • en sevdiğim hava durumu. yılın büyük çoğunluğu bu şekilde geçerse hiç şikayetçi olmam.
  • bugün izinliyim ve evdeyim. hesapta kiralık ev arayacaktım; ama gök gürültülü sağanak yağış yüzünden eve kilitlendim kaldım. geçen yıldırım civarına düşen yıldırım yüzünden korkuyorum açıkçası.
    bu hava, evde kalıp çayını/kahveni/çikolatanı yudumlayacağın, pijamayla yakınlık kuracağın havalardan.

bir şey daha var ama neyse, öhöm ne diyordum? ha evet bu havada dışarı çıkılmaz. oturulur oturulduğu yerde!...
  • en sevdiğim yağış biçimidir. yeryüzündeki tüm pislikler yıkanıyormuş hissiyatı verir bana.
  • bir gün öncesinde hava rüzgarlıdır, estiği kadar yağar. bereketli bir yağmur türüdür.

yaşam suya bağlı.