şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kemal kenan ergen'in karde$i mutevazi muzisyen.. ileride cok me$hur olursa caldigi gitarimi yedi bin dolara acik arttirmayla satacagim.. (bkz: gozu para burumesi)
 • pentagram'da söylemesi için murat ilkan'ı taklit etmesi gerekmeyen bir vokal kişisi.
 • dost meclislerinde "vokalp" olarak da anılan insan.
 • pentagram'in mmxii albumunde adeta govde gosterisi yapmistir. bir vokalist aynı albumde hem chris cornell'den, hem warrel dane'den, hem murat ilkan'dan hem de ville laihiala'dan yorum ve ses rengi bazinda esintiler tattirabiliyorsa ve bunu yaparken ucuza kacan bir taklitten ziyade bu etkilenimleri harikulade bir icsellestirme ile sentezleyebiliyorsa ben bu adamin onunde egilirim..

  suphelerim vardi pentagram'a uyumu ile ilgili, yoktu dersem yalan olur ama adam bildigin metal vokalinin hasiymis. bagiriyor, hirliyor, isiriyor, duygulanidiriyor. hos, grup da bir miktar modern bir sound'a kayarak gokalp'in uyum surecini bir nebze kolaylastirmis sanki ama yine de boyle koklu bir gruba gelip daha ilk albumde sanki yillardir bu gruplaymiscasina yardirmak her babayigidin harci degildir. eksik olarak gorebilecegim tek sey var performansinda ama bu da kesinlikle kisisel begeniyle alakali kanimca. vibratolari biraz daha vurgulayabilse efsane bir performans olurmus mmxii'deki performansi ama bu hali bile uluslararasi standartlarin çok ama çok uzerinde.

  mmxii'yi çok mu begendim? hayir, bestelerde bir miktar siradanlasma hissettim ve bu bana judas priest ve iced earth'e dahil olan tim ripper owens'in makus kaderini de hatirlatmiyor degil. hatirlarsaniz bu iki grup da efsane vokallerini kaybetmelerinin ardindan beste kalitesi bazindda zicip zivadiklari albumler yapmislardi ve ne yazik ki inanilmaz bir vokalist olan owens bu albumlerde "yeni cocuk" kontenjanında oldugundan butun gunahlar bu elemana yuklenmisti. pentagram orneginde ise beste kalitesi yukaridaki ornekler gibi olmamakla birlikte burasi turkiye, burada her sey mumkun diyor gokalp ergen'e de okkali bir hosgeldin diyorum.

  respect!
 • benim gozumde solistten cok komple bir muzisyendir. the climb'in ikinci albumundeki sarkilarin yarisini toptan kendisi (gitar, bas, davul, vokaller) kaydetmisti ki besteler de kendisinin zaten. o bakimdan pentagram muzigine etkisi sanildigindan derin olacaktir. hayranlar bundan memnun olur olmaz, zaman gosterecek.
 • sahnede fazlasıyla ağır abi duran, bununla birlikte çok kuvvetli bir sese sahip adam.

  şahsen ben pentagram'da gayet de sevdim.
 • çok acaip bir şekilde karşımıza çıkacak olan kişi.
 • pentagram için çok müthiş transfer.
 • mükemmel bir solist, ayrıca iyi bir söz yazarı. bildiğim kadarıyla da iyi bir gitarist.

  kendisini henüz pentragram'da dinleyemedim ama sadece merak ediyorum, neden murat ilkan'ın yerine düşünüldü? ben şahsen çok ayrı kulvarlarda olduklarını düşünüyorum, ses renkleri birbirine benzese de. tarz olarak pentagram'a uygun gibi gelmiyor. trail blazer'ı, ogün'ü özlerken murat ilkan'a razı olduk, alıştık ettik, dirildi pentagram. zaman gösterecek yapacaklarını tabii. gökalp ergen'den de the climb'i diriltmesini beklerken, pentagram'ın direksiyonuna geçtiğini öğrendik. ne diyeyim, umarım ilaç olur pentagram'a.

  olmazsa da çay demleriz.
 • muzik hayati boyunca "abi senin ismini gülben ergen okudum ben ya eheh" muhabbetine kac kere maruz kaldigi da anlamsiz bi merak konusudur.