şükela:  tümü | bugün
  • galatasaray u15 takımı'nın kaptanı.

kendisini bundan 4 sene önce büyükçekmece galatasaray futbol okulu'nda yer aldığı bir antrenmanda tamamen tesadüfi bir şekilde izlemiştim. çok dikkat çekiyordu ve hocasına ilk müsait anında gökay ile ilgili birkaç soru yöneltmiştim. o günlerde florya'da zaman zaman kendi yaş kategorisinde antrenmanlara çıktığını öğrendiğimde çok mutlu olmuştum. çünkü çocuk steven gerrard'ın 10 yaşındaki hali gibiydi. arkadaşlarını yönlendiriyor, uzaktan attığı şutlarla goller buluyor, hatta fiziksel olarak da liverpool efsanesini andırıyordu.

1999 doğumlu ve şu an sadece 14 yaşında. derslerinde de çok başarılı, ileride futbolcu olmak istemezse hayata dair güzel bir şeyler yapabilir. karakteri mükemmel, ailesi gerçekten iyi bir evlat yetiştirmiş. premier lig'i izliyor, idol olarak takip ettiği isimse steven gerrard. anlayacağınız ben bu işi biliyorum. *

ilk entrysi olayım dedim. umarım onu galatasaray a takım formasıyla bir gün izlemek bana nasip olur.
  • galatasaray a takımı ile birlikte isviçre'ye giden 1999 doğumlu futbolcu.
  • jan olde riekerink 'in galatasaray'la isvicre'ye sezon oncesi yurt disi kampina goturdugu genc aslan parcasi. u-21 takiminda a takim'a cikmayi bekleyen bir cok genc varken hoca ozellikle u-17 takimindan aldirmis. kadro'da yer bulmasi suan icin cok zor olsa da buyuk ihtimalle idmanlarda ozel ilgi gosterilecek. hakkinda gectigimiz aylarda cikan bir haber su sekilde :
    19 mayıs 1999 doğumlu olan 17 yaşındaki gökay, galatasaray'ın alt yapı okulu olan büyükçekmece'den çıktı. u-15 takımında da kaptanlık yapan gökay için hocaları "mini gerard" diyorlardı. arkadaşlarını yönlendirmesi, uzaktan attığı şutlarının yanı sıra fiziksel özellikleri ile de gerard'ı andırıyordu. riekerink'in paf ve u-19'daki pek çok oyuncuyu atlayarak gökay'ı a takımla idmanlara çıkarması, takımdaki abilerinin de dikkatini çekti.
    http://www.fotospor.com/…da-gerrard-surprizi-215188
    https://twitter.com/…inar/status/752143577673859072
  • bu sezon rakipleri: tolga ciğerci, selçuk inan, ryan donk, nigel de jong

hadi be koçum göster kendini de bizi bunlara muhtaç etme. kap formayı. arkandayız.
  • çok yetenekli bir çocuğa benziyor. buraların epey değerlenme ihtimali var.
  • galatasaray u21'de bu aralar stoper olarak denenen defansif orta saha. savunma güdülerini geliştirmek için geçici bir dönemse tamam, çünkü bu çocuktan stoper olmaz. sağlam duruyor, gücünü iyi kullanıp sert hamleler yapıyor ancak stoper olmak için bunlar yetmez, sezgi işi bu. arkan bomboş olduğu için kendi arkanı kendin kollayacaksın, doğru zamanda doğru yere koşacaksın, nerede basıp nerede geride duracağını bileceksin. gökay bu konularda çok parlak bir görüntü vermiyor. bu yüzden mesela 4-3-3'te iki stoperin arasına giren ön libero mevkiinde de çok başarılı olamaz, beklerin ileri çıktığı bir düzende bu mevkii merkez stopere dönüşüyor ve en kritik bölge halini alıyor. gökay bu sorumluluğun futbolcusu değil.

ayağına hakim, saçma top kayıpları yapmıyor, üstüne çok iyi uzun paslar atabiliyor, saha görüşü iyi. bu konuda kendini geliştirirse merkez orta sahaya kendisini daha çok yaklaştırıp yeni tugay adayı olabilir.